Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
GORLAK Zbigniew | CZERWONA KROWA, 2011

Zbigniew GORLAK (ur. 1955, Sopot)

CZERWONA KROWA, 2011

akryl, płótno
100 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrocie:
Zbigniew Gorlak / "Czerwona krowa" / akryl na płótnie / 100x100/ 2011 rok / Gorlak CZERWONA KROWA / RED CAW/ 100x100/ 2011 / GORLAK


* opłata z tytułu "droit de suite"

Zbigniew Gorlak (ur.1955)
Absolwent PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 1979 r. w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza. Od 2002 prodziekan Wydziału Malarstwa i Grafiki na macierzystej uczelni. Kieruje Pracownią Litografii na stanowisku adiunkta. Brał udział z licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. W 2003 roku jego obraz "Wilczyca" zdobył główną nagrodę pisma Art&Business za "Najlepszy Obraz Roku 2002."

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
GORLAK Zbigniew

Urodzony 28 czerwca 1955 roku w Sopocie. Studia w PWSSP w Gdańsku. W 1974 rozpoczął studia na PWSSP w Gdańsku pod kierunkiem m.in. prof. Bohdana Borowskiego, prof. Władysława Jackiewicza, i doc. Czesława Tumielewicza.
Dyplom w 1979 r w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza. W roku 2002 wybrany został prodziekanem Wydziału Malarstwa i Grafiki. Kieruje Pracownią Litografii na stanowisku adiunkta.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Kilkanaście wystaw indywidualnych. W 2003 roku jego obraz "Wilczyca" zdobył główną nagrodę Art@Business za "Najlepszy Obraz Roku 2002."
 
Zakochany w hiperrealizmie, w czasach studenckich stworzył jeszcze nieudolną, ale własnym językiem opowiedzianą historię malarską. Rok po dyplomie otrzymał I nagrodę na przeglądzie Sztuka Młodych w PSP w Gdyni. Jego największe osiągnięcie - Dyrekcja firmy Lego, kupiłą do swojej głównej siedziby w Bilung w Danii, dwa duże obrazy. Drugi stopień adiunktury tzw. habilitacji przekroczył w 1998 roku, pisząc pracę na temat filozofii Lego, pt. ,,LEGOIZM –Uniform cywilizowanego świata,,.

W ASP w Gdańsku. W 2002 otrzymał wyróżnienie za obraz „Czerwona krowa” w konkursie na obraz roku organizowanym przez A&B.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej  opłatę aukcyjną w wysokości 18%.
W przypadku obiektów oznaczonych w katalogu (*) do ceny końcowej (tj. wylicytowanej kwoty wraz z opłatą aukcyjną) zostanie doliczona opłata z tytułu "droit de suite" w wysokości 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl