Ex aequo na Coming Out 2016

Wernisaż: 2016-11-25 18:00


25 listopada 2016 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy - ósmej już odsłony wydarzenia prezentującego prace dyplomowe studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W tym roku do konkursu zakwalifikowano 36 projektów.

W tegorocznej edycji Coming Out 2016 pierwsze miejsce zajęły ex aequo Ewelina Czaplicka-Ruducha (Wydział Wzornictwa) ze swoim projektem Polonauts wykonanym pod opieką Janusza Noniewicza i Damiena Ravn oraz Wiktoria Wojciechowska (Wydział Sztuki Mediów) i jej praca zatytułowana Sparks/Iskry pod kierunkiem profesora ASP, dr hab. Prota Jarnuszkiewicza. Pierwszy z tych projektów to wyróżniona w październikowym numerze Harper’s Bazaar kolekcja ubrań inspirowana filmem dokumentującym przygotowania Zambijczyków do lotu na Marsa, zaś Sparks/Iskry, w formie zdjęć portretowych bezpośrednich świadków wojny, młodych żołnierzy, przedstawiają wielowarstwowy obraz współczesnej wojny na podstawie konfliktu na Ukrainie, który wydaje się zapomniany, mimo że toczy się w Europie. Swoim projektem Wiktoria Wojciechowska chciała pokazać jak działa wojna, jak wpływa na życie zwykłych ludzi oraz ich otoczenie. Zwyciężczynie przygotowują wspólną wystawę w Galerii Salon Akademii w 2017 roku.

Jury postanowiło przyznać również jedno wyróżnienie, które otrzymał Michał Kożurno, absolwent Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP, za konserwację prac Map Room I i Map Room II. Projekt ten skupia się wokół problemów konserwatorsko-kuratorskich autorskich odbitek fotograficznych Mikołaja Smoczyńskiego ze zbiorów Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki (nr inw. R254, R255).

Ci, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w uroczystej Gali przyznania nagród połączonej z wernisażem, mogą odwiedzać wystawę codziennie, do 11 grudnia br., w godzinach 12.00- 20.00 w kamienicy hr. Raczyńskiego przy placu Małachowskiego 2 (wejście od ul. Traugutta, IV piętro). Dodatkowo ogólnodostępne oprowadzanie po wystawie odbędzie się 4 grudnia o godz. 13.00 w towarzystwie historyk sztuki - Katarzyny Urbańskiej.Galeria prac


Powrót