Finał X Art Naif Festiwalu

Wernisaż: 2017-06-09 18:15


Art Naif Festiwal to święto sztuki, które na stałe zagościło w śląskim repertuarze kulturalnym. To nie tylko wystawa ale także wiele wydarzeń towarzyszących - koncerty, warsztaty, pokazy filmowe czy jarmark rękodzieła. Sięgamy coraz dalej - wystawy towarzyszące zawędrowały również Czeladzi i Mysłowic.
Ka
żdego roku wystawie patronuje jeden kraj, przybliża jego atmosferę i kulturę. Dziesiątej edycji przewodziła Francja i we francuskim duchu odbyła się główna wystawa, która zgromadziła twórców z 40 krajów świata. Katowicka Galeria Szyb Wilson przyciągnęła nie tylko artystów ale również tłumy odwiedzających, którzy mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatów - plastycznych, kulinarnych, malarskich czy francuskiej gry w boule. Festiwal otworzył koncert francuskiej grupy Barrio Populo a zakończy gitarzysta i wokalista Frédéric Bobin.
Na 
finisażu, 18 sierpnia, poznamy również autora obrazu, który będzie promował kolejną - XI edycję. Będzie to zwycięzca nagrody publiczności - czyli artysta, którego dzieła najbardziej spodobały się odwiedzającym Galerię. Ponadto, dowiemy się jaki kraj będzie przewodził festiwalowi w 2018 roku, wylosujemy nagrody dla głosujących oraz dzieci, które bały udział w warsztatach plastycznych.Galeria prac


Powrót