Jasność w świetle

Wernisaż: 2017-01-09 18:00


Na wystawie prac artystów od lat związanych ze stołeczną uczelnią, zobaczymy realizacje dawne, już pokazywane, reprodukowane w albumach - ale też nowe, które są świadectwem, że twórców nie opuszczają nowe pomysły.
Wśród prac Pastwy dominują rzeźby drewniane - duże popiersia, jak torsy antycznych bohaterów - i sylwetki zwierząt pozostających w bliskości z człowiekiem. Każde z nich to pomysł na formę i wykorzystanie własności surowca.
U Jana Kucza - kontrastowe nastroje, biegunowo różne tematy i stylistyki. Instalacja zatytułowana Nasza demokracja jest jednoznacznym komentarzem do rzeczywistości.
Pracę Potrzeba dawania należy zobaczyć osobiście. Jak napisała Monika Małkowska: Dwie dłonie - jedna podstawiona w żebraczym, proszalnym geście; nad nią druga, zamknięta w pięść, jakby coś trzymała. Tak, to coś niezwykle cennego: spomiędzy palców sączy się blask. Światło pada na otwartą, podstawioną rękę. Oto najpiękniejszy dar, jaki można oferować. Nic materialnego - światło. Dobroć. Człowieczeństwo.

Wspaniała wystawa, a ekspozycja czysta w swej koncepcji i przekazie.Galeria prac


Powrót