Myślę o Tobie ciągle...

Wernisaż: 2016-12-13 18:00


Prezentacja została przygotowana dla tego miejsca - Antresoli Metra Marymont. Autorki zapraszają do zatrzymania się i wspólnego przeżywania intymnej chwili. W przestrzeni metra, służącej do codziennego przemieszczania, dla nas, ludzi żyjących w ciągłym biegu zaproszenie to staje się jeszcze bardziej wymowne.
Na fotogramie dostrzegamy kobietę kąpiącą się w wannie, miejscu kontemplacji, odpoczynku i wyciszenia. Kąpiel to także czas pozwalający na przemyślenia, napis Myślę o Tobie ciągle jest jedną z myśli, przychodzących do głowy w takim momencie. W galerii A19, która jest zarazem przestrzenią publiczną, intymna myśl kobiety, nabiera zupełnie nowego sensu. Jest ona naturalną potrzebą każdego z nas, kto choć na chwilę „zatrzyma” się przy pracy i pozwoli sobie na chwilę zastanowienia. Pragnienie bliskości i uwagi jest w końcu uczuciem uniwersalnym, towarzyszącym nam od momentu narodzin.
Niestandardowy, wielki format pracy sprawia, że w codziennym pośpiechu, zatrzymujemy się na chwilę i  zastanawiamy nad naszymi relacjami oraz uczuciami i emocjami, które tym im towarzyszą.

Kurator - Kaja WerbanowskaGaleria prac


Powrót