Obudzony Saski!A oto owoc tygodniowych działań Anny Marczak i Agnieszki Wasilewskiej (stypendystki Miasta St. Warszawy 2017) w przestrzeni Parku Saskiego w ramach akcji Saski nie śpij!, która polegała na ustawieniu 17 instalacji artystycznych odnoszących się do do historycznych obiektów architektonicznych i bogatej historii tego miejsca.
Altanka owocowa, Kiosk meteorologiczny, Pawilon Kropli Mleka, Teatr Letni - wszystko to znajdowało się na tym, niegdyś królewskim terenie, który po II wojnie został sprowadzony jedynie do roli przechodniego skweru.

Dawniej Ogród Saski stanowił tętniące życiem towarzyskim centrum Warszawy, bogate w ciekawe inicjatywy czy wspaniałą architekturę, m.in. wytworne pawilony ogrodowe, pałac turecki, wodne rezerwuary.
Zrealizowane interwencje przestrzenne, zgodnie z założeniem autorek, zaintrygowały przechodniów do przejścia szlakami dawnego Ogrodu oraz szukania bardziej ukrytych nawiązań, takich jak Wielki Salon czy odniesienie do słynnego pałacu Brühla, pierwszego ministra i ulubieńca króla Augusta III Sasa.

Ale to nie jest jeszcze koniec! Przed nami zadania, które rozchodziły się w parku jak ciepłe bułeczki!Galeria prac


Powrót