Wernisaż wystawy Renaty Lichańskiej-Mleczko - Nieme

Wernisaż: 2018-10-15 17:00


Dnia 15.10. 2018 roku o godz. 17 tej w Galerii 022. rozpoczął się wernisaż wystawy pt.: ,,Nieme” Renaty Lichańskiej-Mleczko w Warszawie. Uroczyste otwarcie wystawy rozpoczęła Pani Prezes Zarządu Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków Bożenna Leszczyńska. W początkowym przedstawieniu Artystki została krótko przybliżona biografia i obecne miejsce zamieszkania Autorki wystawy odległe od Warszawy o prawie 400 kilometrów. Pani Prezes podkreśliła dużą wrażliwość Artystki, wspomniała o wielodziałowej twórczości artystycznej Autorki. Podkreśliła kunszt sztuki wystawienniczej w projekcie wystawy i samej aranżacji ekspozycji obrazów. W kolejnej części wernisażu Pani 

Autorka wyjaśniła tematykę wystawy: ,,Nieme” i znaczenie samych podtytułów obrazów, wskazując na ich refleksyjność i metaforyczność. Jednocześnie krótko skomentowała wybrane przewodnie motto  malarskiej wystawy:  ,,Milczenie – to jeszcze nie wszystko”… Małopolskie pejzaże  nawiązują do miejsca w którym mieszka Artystka; miasta Kęt, powiatu oświęcimskiego oraz miasta w którym uczyła się i przez wiele lat działała; Bielska – Białej stolicy Podbeskidzia.   
 Ukazując wątek przemijania, egzystencji człowieka, pojawia się w wystawie historyczny wątek okolic powiatu oświęcimskiego. Wyeksponowane na jednej ze ścian obrazy: Nieme1, Niedosyt, Nieoczywiste, Oczekiwanie, to ukazanie cierpienia, głodu, bólu i wiary, w których  artystyczną świadomą malarską maestrią  porusza zmysły i uczucia oglądających.  
            Galeria prac


Powrót