Jeens Juul - Włosy / Hair

09 czerwca - 26 czerwca 2018


Przez pół godziny ludzie powierzają swoje życie - a raczej swe głowy - w ręce obcej osoby. Fryzjer musi rozumieć klienta. Fryzura może być komunikatem lub wypowiedzią na temat naszego stanu ducha. Dlatego jest to zawsze coś więcej niż tylko przycięcie włosów. W zakładzie fryzjerskim zrzucamy gardę i pozwalamy, aby ktoś obcy majstrował przy naszym gardle ostrym jak brzytwa narzędziem.

 

Ścinanie włosów lub brody zawsze jest czynnością niezwykle zmysłową. Włosy mają znaczenie symboliczne. Idee piękna, siły erotyzmu, indywidualności, zmysłowości, męskości, kobiecości są ściśle związane z włosami.

To fryzura decyduje o tym jam wyglądamy. W rzeczywistości niewiele osób w naszym życiu może dotykać naszych włosów, a jednak w zakładzie fryzjerskim dopuszczamy osobę obcą do tej intymnej części naszego ciała. Zanim opuścisz fotel, osoba z nożyczkami w ręce ustali Twój nowy wygląd, zmieniając tym samym sposób w jaki świat będzie Cię postrzegał.

 

Kiedy spotykam tak zwanych zwykłych ludzi niezmiennie fascynuje mnie fakt, że za ich twarzami kraje się tyle niesamowitych historii i interesujących osobowości. Poznawanie nowych ludzi i słuchanie o ich życiu naprawdę mnie podnieca. Nie trzeba jeździć w tereny odległe czy objęte wojną, aby doświadczyć dramatyzmu i nieznanego. Założę się, że wszystko to znajdziesz tuż za rogiem …
Powrót