Kolektyw MZS / Młodzi Zdolni Seksowni - Art. Runner

30 listopada - 13 stycznia 2019


To druga wystawa poznańskiego kolektywu studenckiego MZS – Młodzi Zdolni Seksowni w tym miejscu, w jedynej Poznaniu niezależnej galerii prowadzonej przez studentów dla studentów.

Wystawa Art Runner odpowiada idei Galerii jak i Kolektywu, który łączy studentów Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego różnych kierunków. Art Runner to zatem różnorodność, wymiana doświadczeń, tu przeplatają się projekty z różnych pracowni, między innymi prof. Jarosława Kozłowskiego, Piotra Kurki, Izabeli Gustowskiej, Dominika Lejmana.  Oddziałują one na siebie nawzajem, inspirują, zyskują szansę na nową jakość artystyczną, w nowym kontekście. Malarstwo, grafika,  scenografia, ubiór, rysunek, projekcje video dają razem żywy obraz aktualnych dociekań artystycznych młodych osób. Osób będących na początku swej profesjonalnej ścieżki artystycznej która korzystając z przywilejów młodości cechuje się największym tempem, oczekiwaniami, pełnym optymizmu nieskrępowanym biegiem ku odkrywaniu możliwości sztuki.


Na wystawie pokażemy wam co robimy, co nas nurtuje w sztuce, każdy z nas studiuje na innym kierunku, więc nasze zainteresowania się mieszają, różnorodne projekty w zaskakujący sposób współgrają ze sobą, tworząc ciekawą mieszankę sztuki najaktualniejszej, najmłodszej, wschodzącej, jeszcze niezbyt doświadczonej, z ogromną ciekawością i niecierpliwością tych doświadczeń oczekującej. Mamy nadzieję że dostarczymy wam świeżości i czegoś mimo wszystko nowego, co w dzisiejszych czasach jest praktycznie niemożliwe. Tu w galerii Piec z której możemy korzystać w dowolny sposób, mamy możliwość zupełnie nieskrępowanie eksperymentować, nie przejmując się na zapas efektem. Bo liczy się autentyczne, otwarte działanie, przełapanie sztuki doświadczającej, sztuki w procesie.
Tytuł wystawy jest dla nas praktycznie pretekstem spinającym wystawę, choć same prace osób biorących w niej udział wcale nie muszą się do niego odnosić. „Art. Runner” nie jest więc tematem, raczej, może, gdzieniegdzie określa sposób działania, pewną logistykę, wprowadzenie sztuki w ruch w naszym wydaniu. Zobaczycie między innymi animacje Kasi Pieróg która jeździ już po światowych festiwalach, nastrojowe pejzaże architektoniczne Amadeusza, komórkę mieszkaniową dla artystów pod schodami, hodowlę lalek Barbie, analizę kwadratów Malewicza Ani Kossyk i Nikodema Cisowskiego, projekty ubiorów Weroniki Musiał i Adrianny Wolskiej, pop-artowe obrazy Allen Macka, abstrakcyjne kompozycje architektoniczne Agnieszki Cieślińskiej, grafiki naszej Pani Krzesło Kariny Kaczkowskiej z Projektowania Mebla i wiele innych. Na otwarcie planujemy również performance "Burak w Każdym domu".

Jak przy poprzedniej wystawie na wiosnę „Umarła Klasa”, tak i teraz zebraliśmy się w doborowym towarzystwie, choć jak już wspomnieliśmy, zmienionym.

 

Uczestnicy wystawy:
Viktoria Dębińska, Katarzyna Pierog, Amadeusz Robaszkiewicz Karina Kaczkowska Ada Konieczna, Anna Kossyk Jakub Izydorczak, Agnieszka Cieślińska Weronika Musiał Magda Sokolowska Mieszko Dobek, Justyna Tulska, Allen Mack, Lidia Fizek, Nikodem Cisowski, E Rose Lavi, Adrianna Wolska, Dominik Łubowski

 

 


Galeria prac


Powrót