Konkurs COLORS by Artystyczna Podróż

01 października - 31 października 2018


I Ty możesz stać się artystą! Jak to zrobić? Rusza kolejna edycja niezwykłego projektu, w ramach którego każdy ma szansę na wystawienie swoich prac w prestiżowej galerii. Zdjęcia do konkursu pod patronatem ERGO Hestii można  wysyłać od 1 do 31 października 2018 Tematem przewodnim tegorocznej edycji są kolory. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy oznaczyć zdjęcie na Instagramie hasztagami #artystycznapodroz i #apcolors2018. Niezbędnym wymogiem jest wykonanie zdjęć przy pomocy telefonu komórkowego lub tabletu. Prace konkursowe można zgłaszać od 1 do 31 października 2018 roku.

 

Jesteśmy szczerze wzruszone, że z małej inicjatywy, konkurs stał się dużym przedsięwzięciem. Po sukcesie „Teraz” i „Lights” przyszedł czas na „Colors” – mówi Marta Śliwicka, pomysłodawczyni i współprowadząca profil Artystyczna Podróż na Instagramie - Dlaczego Colors? Pomysł wpadł nam do głowy podczas poprzedniej edycji. To, jak kreatywnie twórcy podeszli do tematu światła, natchnęło nas do poszukania niesztampowych zabaw kolorem. Będziemy zwracać uwagę na prace, w których kolor jest swoistym bohaterem zdjęcia, jest jego podmiotem. Do finału wybierzemy prace, które w najbardziej kreatywny sposób pokażą nieskończone spektrum kolorów świata – dodaje Marta Śliwicka.

 

Najlepsze prace zaprezentowane zostaną w wyjątkowej galerii sztuki. Wybrane zdjęcia będzie można oglądać od 23 do 25 listopada w Warszawie (Mysia 3) oraz w grudniu w Gdańsku (Sztuka Wyboru). Laureata konkursu czeka artystyczna podróż do Cinque Terre we Włoszech, regionu słynącego z pięknej kolorowej architektury i zatykającej dech w piersiach przyrody. Zwycięskie prace wybierze jury, w którym w tym roku zasiądą interesujące postacie polskiej fotografii: Weronika Izdebska i Marta Wojtal. Za identyfikację wizualną projektu odpowiada Oskar Podolski.

 

Profil @artystycznapodroz na Instagramie gromadzi pasjonatów fotografii, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, dzięki czemu tworzy jedyną w swoim rodzaju społeczność miłośników sztuki. Sztuki nie mającej żadnych ograniczeń w formie wyrazu jednocześnie osiągalnej dla każdego, bowiem do jej tworzenia potrzebny jest jedynie telefon komórkowy. Profil funkcjonuje od 2015 roku i jest prowadzony przez Marię Rosę i Martę Śliwicką. Zgromadził już społeczność ponad 19 tysięcy obserwujących, a hashtagiem #artystycznapodroż zostało oznaczonych 305 tysięcy zdjęć.

 

To trzecia edycja konkursu organizowanego przez Artystyczną Podróż. Do pierwszej edycji, pod hasłem TERAZ by Artystyczna Podróż, jesienią 2016 roku zostało zgłoszonych ponad 5000 fotografii. W drugiej edycji konkurs powrócił pod hasłem LIGHTS by Artystyczna Podróż, zgłoszono 2700 zdjęć. Mecenasem konkursu jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia, które propaguje nie tylko sztukę wysoką, ale również stara się, by dotarła do jak największego grona.

 

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód. 

 

Grupie zaufały 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.
Powrót