Szymon Kobusiński - Intymność

07 czerwca - 20 czerwca 2018


Tematem przewodnim czerwcowej edycji Czwartkowych Inspiracji będzie wystawa podwodnej fotografii zatytułowana „Intymność”. Ten wyjątkowy projekt stanowi seria 20 wielkoformatowych fotografii, które zostały zrobione w specjalnie zaaranżowanym podwodnym studio. Zwieńczeniem wystawy będzie spotkanie z fotografem Szymonem Kobusińskim, który opowie o swoich inspiracjach i kulisach powstawania podwodnych zdjęć. Spotkanie ma charakter otwarty i jest bezpłatne.


„Sumiennie pracujemy nad ofertą kulturalno – rozrywkową naszego hotelu. Starannie dobieramy tematy, które stanowią wartość dodaną dla mieszkańców naszego miasta. Tym razem serdecznie zapraszam do kontemplacji obrazów rozpiętych między pozorną subtelnością i surową ekspresją”– komentuje manager ds. marketingu i sprzedaży Dariusz Łazowski.

Szymon Kobusiński jako jedyny fotograf w Polsce z konsekwencją buduje plany zdjęciowe pod wodą. Jest autorem wielu cykli, sesji i rozpoznawalnych zdjęć, ale ciągle powraca do fotografii podwodnej.
Szymon Kobusiński najsilniej koncentruje się na samym procesie odbywającym się na planie zdjęciowym, starając się uzyskać unikalny efekt już tam, a nie dopiero na etapie postprodukcji. Opiera swoją sztukę na dobrej szkole fotografii tradycyjnej i analogowej, technologii cyfrowych używając już tylko jako narzędzi pomocniczych. Dziś rzadko spotyka się te dwie metody zastosowane z taką precyzją.

 


Galeria prac


Powrót