Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 7

20 marca - 29 maja 2017


To już siódma edycja cyklu spotkań Wszyscy jesteśmy fotografami, czyli czas na nowe wyzwania. Cykl rozpocznie temat poświęcony relacji fotografa z bohaterem zdjęć. Kolejne spotkania skupią uwagę na tropieniu historii ukrytych w zdjęciach, poznaniu artystów używających siebie w sztuce, przyjrzeniu się pracy w duecie i wyjaśnieniu po co używać starych technik fotograficznych. Wiosenną edycję zamknie spotkanie z gościem zagranicznym, który opowie o subiektywizmie w fotografii. Po każdym spotkaniu będzie tradycyjnie czas na pytania i dyskusję.

Zupełną nowością siódmej edycji będzie siódme, śniadaniowo-warsztatowe, spotkanie z Szymonem Szcześniakiem Rozmowy nie tylko o fotografii, czyli śniadanie z Szymonem Szcześniakiem. Będzie to wyjątkowa okazja do bliższego poznania jednego z najwybitniejszych polskich fotografów. Uczestnicy dowiedzą się jak pracuje, co jest dla niego najważniejsze w trakcie portretowania, jak współpracuje z bohaterami zdjęć oraz po prostu - jakim jest człowiekiem. Będzie czas na rozmowę o zdjęciach uczestników, cenne wskazówki i wspólne sesje fotograficzne. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.


Rekrutacja: 10 zdjęć pojedynczych (1200 px na dłuższym boku, 150 dpi) lub jeden cykl zdjęciowy należy wysłać na adres: info@wszyscyjestesmyfotografami.pl.
Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca 2017 roku, do godz. 23:59.


20 marca, godz. 19.00 - Skracając dystans, czyli o spotkaniu fotografa z bohaterem - prowadzenie: Szymon Szcześniak;
10 kwietnia, godz. 19.00 - Historie ukryte, czyli fotografia jako początek - prowadzenie: Jacek Dehnel;
24 kwietnia, godz. 19.00 - Sztuka ze sobą, czyli artysta w centrum uwagi - prowadzenie: Zbigniew Libera; 
8 maja, godz. 19.00 - Cztery oczy, czyli o pracy w duecie - prowadzenie: Magda Wunsche i Aga Samsel;

15 maja, godz. 19.00 - Powrót do przeszłości, czyli po co wykorzystywać stare techniki fotograficzne - prowadzenie: georgia Krawiec;

29 maja, godz. 19.00 - Własny punkt widzenia, czyli o dokumencie subiektywnym - prowadzenie: Martin Kollar (spotkanie odbędzie się w języku angielskim).

 

Wstęp wolny!

 

Autorki cyklu - Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Powrót