Zablokowane | w ramach 7. edycji TIFF Festival // Zasoby

08 września - 08 października 2017


Masz świetny pomysł. Wszystko tak, jak trzeba - jest mądry, dojrzały, forma dopasowana do treści. Można powiedzieć - pomysł idealny.
Z jakichś powodów jednak nie zostaje on wprowadzony w życie. Może za rok? Może wtedy będę miał więcej wiary w siebie? Może wtedy właśnie znajdę odpowiedni język? Być może też znajdą się odpowiednie pieniądze? Może pozbędę się wszystkich tych lęków, których nie mają ONI - ci wszyscy zdolni i przebojowi? Może uda mi się nie zrezygnować z tak ważnych w życiu spraw, jak dzieci i rodzina? Może tym razem dostanę stypendium….
O tym, co nas blokuje i dlaczego czasami pomysły pozostają jedynie na kartce papieru. O lękach, niemożności, szukaniu języka, poczuciu braku sensu, uciekaniu i chowaniu się. O powracających pytaniach o to, kim jesteśmy i czy bycie artystą ma sens?
Do udziału w wystawie zaproszono sześciu autorów: Łukasza Filaka, Weronikę Gęsicką, Antoninę Gugałę, Rafała Milacha, Annę Orłowską i Konrada Trzeszczkowskiego, którzy opowiedzą nam o swoich własnych, niejednokrotnie skrywanych, blokadach twórczych.

 

Kuratorzy - Paweł Kowalski, Krzysztof Pacholak
Powrót