STAŃKO Leszek (1925 - 2011)

Górski pejzaż ,

Drukuj

olej, płótno
50 x 69 cm
wymiary z oprawą: 60 x 80 cm
Więcej informacji na stronie Galerii: www.galeria-attis.pl

29-12-2017
data dodania

STAŃKO Leszek
Malarz, syn Michała Stańki, związany ze środowiskiem artystycznym Śląska i Zakopanego. Kształcił się w krakowskiej ASP u W. Weissa, I. Pieńkowskiego i F. Pautscha (1945-1947). Pracował w Bielskim Studiu Filmów Rysunkowych i Wytwórni Filmów Rysunkowych w Warszawie, od 1956 był członkiem warszawskiej grupy artystów-plastyków "Zachęta". Najbardziej znany z pejzaży tatrzańskich, malował również motywy z Beskidu Śląskiego i Jury Krakowsko-Częstochowskiej, rzadziej podejmował tematykę rodzajową, portretową czy akt.
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
Galeria Sztuki ATTIS
Starowiślna 14
31-032 Kraków
12 421 81 90
galeria@galeria-attis.pl
galeria-attis.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: nieczynne
Inne obiekty na sprzedaż:
Kolęda
PODSADECKI Kazimierz

1 800 zł

data dodania: 19-10-2010
R
KUSKOWSKI Stanisław Leon

7 000 zł

data dodania: 04-11-2014
Luna
KUSKOWSKI Stanisław Leon

6 400 zł

data dodania: 04-11-2014
Bez tytułu z cyklu Spotkania
BANASZEWSKI Roman

1 600 zł

data dodania: 17-04-2014
Próba
KUSKOWSKI Stanisław Leon

6 400 zł

data dodania: 04-11-2014
Czas
KUSKOWSKI Stanisław Leon

6 400 zł

data dodania: 04-11-2014