1 Aukcja Sztuki Współczesnej

27 września 2017 | środa, godz. 19:30

101 Projekt - Galeria Sztuki Współczesnej

ul. Piękna 62/64

00-672 Warszawa

18 - 27 września 2017

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
1 700 000 zł

Obiekty w katalogu (72)

/4

1. LITWIN Krzysztof Maria (1935 - 2000)

Ptasia opowieść, 1963 r.

akwaforta/papier, ed. 13/20, 36.50 x 51 cm (w świetle ramy), oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'K.Litwin'63 opisany l.d: ' "Ptasia opowieść" 13/20 | Potwierdzam autentyczność | Bartłomiej Litwin'

- kolekcja rodzinna

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 900 zł

estymacja: 1 300  - 1800.00

2. ZACZENIUK Witold Stefan (1918 - 1999)

Twarz kobiety

tusz lawowany/papier, 53.50 x 40 (w świetle passe - partout), oprawiony, na odwrociu poświadczenie autentyczności przez spadkobierców Artysty

- kolekcja rodzinna
- ARTgaleria.net
- Dom Aukcyjny REMPEX, 2007

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 2 800 zł

estymacja: 3 500  - 5000.00

3. RÓZGA Leszek (1924 Zgierz - 2015 Łódź)

Pejzaż sycylijski II, 2000 r.

akwaforta/akwarela, 9.50 x 12 cm (odcisk płyty), oprawiony, sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Pejzaż sycylijski II akwaforta + akwarela - epr.d'art. Leszek Rózga imp. VII/ 2000 '

- Dom Aukcyjny REMPEX, 2013

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 200  - 1500.00

4. KREÜTZ-MAJEWSKI Andrzej (1936 Brdów - 2011 Warszawa)

Owoce, 1998 r.

olej/karton, 36 x 48.50 cm, oprawiony, sygnowany i datowany l.g: 'Andrzej Kreutz Majewski' | 1998' na odwrocie autorska dedykacja oraz sygnatura, miejsce i czas powstania: 'Zakopane, lato 1998' oraz pieczęć artysty

- Galeria ARTEMIS, 2013

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 200  - 3200.00

5. KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Sygnatura Iwa, 1979 r.

linoryt barwny/papier, ed. 6/40, 70 x 50 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'J. Kraupe 1979' opisany l.d: ' "Sygnatura Iwa" 6/40'

- Galeria M. Jędrysiak, Zakopane, 2013

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 2 000  - 3000.00

6. PŁÓCIENNIK Henryk (ur. 1933)

Akt

technika własna/papier, 49 x 36.50 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'H. Płóciennik'

- Rynek Sztuki, Łódź, 1997

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 1 200 zł

estymacja: 1 500  - 2000.00

7. SAJDAK Henryk (1905 - 1995)

Widok na Sukiennice

akwarela/papier, 29 x 39.50 cm (w świetle passe - partout), oprawiony, sygnowany l.d: 'H. Sajdak'

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 2 500 zł

estymacja: 3 000  - 4500.00

8. STAROWIEYSKI Franciszek (1930, Bratkówka koło Krosna-2009, Warszawa)

Bykowi chwała, lata '60 XX w.

tusz/papier, 29.50 x 20.80 cm, oprawiony, na odwrociu pieczęć z monogramem: 'Z rysunków Franciszka Starowieyskiego' oraz potwierdzam autentyczność: 'T. Starowieyska'

- DESA Unicum, 2013

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 2 500 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

9. STAROWIEYSKI Franciszek (1930, Bratkówka koło Krosna-2009, Warszawa)

Bez tytułu, lata '60 XX w.

tusz/papier, 21.50 x 30.50 cm, oprawiony, na odwrociu pieczęć z monogramem: 'Z rysunków Franciszka Starowieyskiego' oraz potwierdzam autentyczność: 'T. Starowieyska'

- DESA Unicum, 2013

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 2 500 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

10. STAROWIEYSKI Franciszek (1930, Bratkówka koło Krosna-2009, Warszawa)

Moralli z okazji pokazywania cycków, 1965 r.

tusz/papier, 29.50 x 21 cm, oprawiony, sygnowany i opisany l.d: 'Moralli z okazji pokazywania cycków | SALZBURG 1965 | F. v. B. S. Byk. 'na odwrociu pieczęć z monogramem: 'Z rysunków Franciszka Starowieyskiego' oraz potwierdzam autentyczność: 'T. Starowieyska'

- DESA Unicum, 2013

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 2 500 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

11. BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

Bez tytułu, 1945 - 1950 r.

tusz/papier, 34.50 x 24.50 cm, oprawiony, sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1945 - 50 | T. B. | 34.50 x 24.50 - 25 | nr 46.' pieczątka na odwrociu: 'T. BRZOZOWSKI Nr rys. 564. '

- kolekcja rodzinna
- kolekcja prywatna, Polska, od 2013

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 4 000 zł

estymacja: 6 000  - 10000.00

12. OPAŁKA Roman (Abbeville, 1931-2011, Rzym)

Cykl 'Lenino'

tusz/papier, 28 x 20 cm, oprawiony, na odwrociu pieczęcie: 'Fundacja OPALKA'

- Fundacja Opałka, 2012
- ‚50/50/50’, wydanie jubileuszowe BWA w Kilecach, 2015, str. 86

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 3 500 zł

estymacja: 4 000  - 6000.00

13. OPAŁKA Roman (Abbeville, 1931-2011, Rzym)

Cykl 'Lenino'

- Fundacja Opałka, 2012

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 3 000 zł

estymacja: 4 000  - 6000.00

14. KANTOR Tadeusz (Wielopole Skrzyńskie, 1915-1990, Kraków)

Szewcy, 1971 r.

tusz/akwarela/flamaster/papier, 21.00 x 29.50, oprawiony, sygnowany p.d: 'T. Kantor'

- Galeria "GEST" Sławomir Boss, Łódź, 1997

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 6 500 zł

estymacja: 10 000  - 15000.00

15. ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Z cyklu Oko, 2008 r.

gwasz/papier, 30 x 43 cm, oprawiony, sygnowany i datowany l.d: 'M. Abakanowicz 2008'

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 7 500 zł

estymacja: 10 000  - 14000.00

16. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Gimnastyczka

rysunek/kredka/tusz/papier, 12.50 x 8 cm, oprawiony, sygnowany monogram p.d: 'J.N'

- Galeria ARTEMIS, Kraków, 2016

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 3 500 zł

estymacja: 4 200  - 5500.00

17. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Wnętrze cerkwi

akwarela/tempera/tusz/papier, 20 x 15 cm,oprawiony, sygnowany monogramem l.d: 'J.N'

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 4 800 zł

estymacja: 5 500  - 7000.00

18. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Projekt ikonostasu

tempera/papier, 12.50 x 25 cm, oprawiony, sygnowany monogramem na odwrociu: 'J.N'

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 5 500 zł

estymacja: 6 500  - 8000.00

19. DWURNIK Edward (ur. 1943, Radzymin)

Kielce, 2002 r.

cynkografia/papier, ed. E/A 39 x 49 cm, (w świetle passe - partout), oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'Edwurnik 2002' opisany u dołu: 'E/A Kielce'

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 2 500 zł

estymacja: 3 000  - 4500.00

20. YERKA Jacek (właśc. Jacek Kowalski) (ur. 1952r. Toruń)

Zimowa Fala

giclée/papier, ed.3/50, 61 x 68 cm, oprawiony, sygnowany i opisany u udołu: '3/50 >>ZIMOWA FALA<< Yerka'

- Agra-Art Dom Aukcyjny, Warszawa

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 500  - 3000.00

Brak aukcji

/4
liczba obiektów: 72