Aukcja Sztuki Współczesnej

29 maja 2017 | poniedziałek, godz. 19:00

Antiqua

ul. Freta 19

Warszawa

Miejsce aukcji:
Mamaison Hotel Le Regina
Warszawa, ul. Kościelna 12
Galeria Antiqua
ul. Freta 19, Warszawa

Szukaj w tym katalogu
1 zł
300 000 zł

Obiekty w katalogu (62)

/4

1. DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

BEZ TYTUŁU, ok. 1958 r.

olej/płótno, 60 x 79 cm
sygnowany l.d.: Dominik

cena sprzedaży: 30 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 35 000  - 45000.00

2. DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

PEJZAŻ MAZOWIECKI, 2009 r.

olej/płótno, 110 x 130 cm
sygnowany p.d.: Dominik
sygnowany i datowany na odwrocie: DOMINIK | 2009/OL. PŁ | 110 X 130 | PEJZAŻ MAZOWIECKI

- Tadeusz Dominik. Malarstwo, marzec-kwiecień 2009, Galeria Sztuki Wirydarz [kat. wystawy], red. P. Zieliński, Lublin 2009 (repr.).
- Tadeusz Dominik. Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego 2010 za rok 2009, IX edycja, ZPAP Okręg Gdański [album], red., tekst krytyczny J. Janowski, Gdańsk 2010 (repr.).
- Tadeusz Dominik. Malarstwo, styczeń - luty 2013, Płocka Galeria Sztuki [kat. wystawy], Płock 2013 (repr.).
- Tadeusz Dominik. Wystawa, maj - lipiec 2013, Galeria Opera, Teatr Wielki - Opera Narodowa [kat. wystawy], Warszawa 2013 (repr.).

cena sprzedaży: 55 000 zł

estymacja: 50 000  - 60000.00

3. FRYDRYCH Witold (1916 - 1970)

BEZ TYTUŁU, 1961 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany p.d.: Wit Frydrych, 61

niesprzedane

estymacja: 10 000  - 12000.00

4. ARTYMOWSKA Zofia (1923 Kraków - 2000 Warszawa)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1957 r.

collage/płótno, 96 x 63,5 (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Z. Artymowska | collage | 1957

niesprzedane

estymacja: 14 000  - 20000.00

5. ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

KOMPOZYCJA Z FAKTURĄ VII, 1962 r.

olej/aplikacja fakturalna/ płótno, 89 x 54cm (wymiar pracy), 105 x 70 cm (wymiar wraz z oprawą)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI | KOMPOZYCJA Z FAKTURĄ VII | 1962

- Roman Artymowski, Prace wybrane, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1998
- Roman Artymowski, Prace wybrane, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1998 (opisany jako "Obraz ciemnofioletowy z fakturą VII", nr kat. 387)

niesprzedane

estymacja: 14 000  - 20000.00

6. ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

KOMPOZYCJA, 1959 r.

enkaustyka/sklejka, 23 x 30 cm (wymiar pracy), 34 x 46 cm (wymiar wraz z oprawą autorską)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 'Roman Artymowski' | enkaustyka | 1959

- Roman Artymowski, Prace wybrane, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1998 (nr.kat.372)

niesprzedane

estymacja: 10 000  - 15000.00

7. STERLING Marc (1898 – 1976)

MARTWA NATURA

olej/płótno, 27,5 x 41,5 cm
sygnowany p.d.: M. Sterling, na odwrocie pieczątka: PAUL FOINET FILS

niesprzedane

estymacja: 25 000  - 35000.00

8. STANGRET-KANTOR Maria (ur. 1929)

BEZ TYTUŁU, 1961 r.

olej/papier, tektura 60,5 x 86,5 cm (wymiary w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: M.Stangret | 1961

cena sprzedaży: 25 000 zł

estymacja: 25 000  - 30000.00

9. CHWAŁCZYK Jan (ur. 1924)

ADHEZJA, 1962 r.

tusz/papier, 51 x 100 cm
sygnowany oł. p.d.: podpis artysty, l.d.: M P. 1962
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: CYKL ’MAGIA ZIEMI’ | II / 8 | R 1964 | WYM. 51 x 100 cm

- Jan Chwałczyk, Monograficzne ślady przekazów rzeczywistości, Fundacja dla Sztuki Niezidentyfikowanej, Wrocław 2016 (repr.)

niesprzedane

estymacja: 25 000  - 30000.00

10. BROLL Urszula (ur. 1930)

P-15, 1958 r.

olej/ płótno, 77 x 53 cm
na odwrocie nalepka papierowa z pismem odręcznym: Urszula Broll-Urbanowicz | tyt. P-15 | Katowice | [adres] | wym. 77 x 53 | nr.leg. Z.P.A.P.354 | 1958 | olej

niesprzedane

estymacja: 10 000  - 15000.00

11. STAJUDA Jerzy Adam (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

KOMPOZYCJA, 1982 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 'Jerzy Stajuda 82', wskazówka montażowa
oraz nalepka na listwie krosna: 'spis 1407' i napis (2) 65 x 92 [podwójnie]

- Philippe Guimont Art Gallery Brussels: Stajuda, The 2nd International Contemporary Art Fair, 17-20 January 1985, London Olympia.

niesprzedane

estymacja: 16 000  - 25000.00

12. MIERZEJEWSKI Jerzy (1917 Kraków - 2012 Warszawa)

BUKOWINA ZIELONA, 1967 r.

olej/płótno, 100 x 138 cm
sygnowany p.d.: Jerzy Mierzejewski
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Mal.Jerzy Mierzejewski | Polska | Bukowina Góra -przekreślone | olej
1967-71 | 140 x 100 cm, na listwie krosna: Jerzy Mierzejewski - Poland
na odwrocie nalepki: Artist Malarsz | Jerzy Mierzejewski | Artiste peinture | tytuł: Bukowina Zielona | technika: olej |
wymiary: 100 x 138 | Data: 1967 | Nr. 162 ; Muzeum Narodowe w Warszawie p.686/03/52 oraz liczne zatarte pieczątki

niesprzedane

estymacja: 40 000  - 60000.00

13. KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)

SZCZELINA MIĘDZY SZAROŚCIAMI, 1967 r.

technika własna, olej, gwasz, żywica/płótno, konstrukcja drewniana, 191 x 139 cm
sygnowany w szczelinie p.b.: Kobzdej 1967
na odwrocie nalepki: Muzeum Narodowe w Warszawie 3165 I Tc/72 ; Muzeum Narodowe Poznań nr 37 oraz napis Wystawa prac Aleksandra Kobzdeja marzec-kwiecień 1969

niesprzedane

estymacja: 250 000  - 300000.00

14. DAWSKI Stanisław (1905-1990)

ABZ, 1980 r., z cyklu SYNTHESIS

olej/płyta, 120 x 80 cm
sygnowany l.d.: DawskiR
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: na listwie krosna Dawski | "SYNTHESIS" | ABZ | na płycie "ABZ" |
gmerk artysty | 1980

- Stanisław Dawski. Malarstwo, luty 1986, Galeria TEST, Warszawa 1986.
- Stanisław Dawski. Malarstwo, luty 1986, Galeria TEST [kat. wystawy], Warszawa 1986, nlb.

niesprzedane

estymacja: 15 000  - 20000.00

15. DAWSKI Stanisław (1905-1990)

JD, 1983 r., z cyklu SYNTHESIS

olej/płyta, 120 x 80 cm
sygnowany d.śr.: DawskiR (gmerk artysty)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: na listwie krosna Dawski | 120 x 80 | na płycie JD-83 | 120x 80 | gmerki artysty

niesprzedane

estymacja: 15 000  - 20000.00

16. BISKUPSKA Bożenna (ur. 1952, Warszawa)

KLATKA WIELKA II, 2006 r.

olej/płótno, 185 x 120 cm
sygnowany l.d.: Biskupska 2006 r.
sygnowany, datowany i opisany odwrocie: Bożenna Biskupska | Klatka Wielka II / 2006 | 185 x 120 |2006 | olej

niesprzedane

estymacja: 25 000  - 35000.00

17. LEVITTOUX-ŚWIDERSKA Barbara (ur. 1933r.)

NACZYNIA KOLOROWE III, 2006 r.

olej/płótno, 2006 r.
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie na listwie krosna: BARBARA LEVITTOUX-ŚWIDERSKA‚ NACZYNIA KOLOROWE III 06 | 116 X 116

cena sprzedaży: 8 000 zł

estymacja: 10 000  - 12000.00

18. TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928, Siedlce-1999, Warszawa)

FIGURA II, 1963/75 r.

papier/technika mieszana, gwasz, 96 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: J. Tchórzewski 63/75
sygnowany i datowany na odwrocie na płycie: J. Tchórzewski ’FIGURE II’, wskazówka montażowa,
na listwie krosna nalepka: 50. Figure II, 1963/75, technika mieszana, papier, 96 x 67 cm
na płycie nalepka: 23. Figura II ( Zielona ), 1963/75, gwasz, tech.miesz. 100 x 70, sygn.i dat.pd. J. Tchórzewski 63, Muzeum Narodowe w Krakowie. Jerzy Tchórzewski. Prace z lat 1954-1964, kwiecień-maj 2009

- Jerzy Tchórzewski. Prace z lat 1954-1964. Komentarze, omówienia, recenzje. Przewodnik po wystawie,
Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2009 (poz. kat. nr 23)

niesprzedane

estymacja: 100 000  - 120000.00

19. TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928, Siedlce-1999, Warszawa)

BEZSENNA NOC, 1988 r.

papier, technika mieszana, 65 x 50 cm
sygnowany p.d.: J.Tchórzewski 88 na odwrocie nalepki: Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki Extravagance oraz Bezsenna noc, 1988, technika mieszana na papierze, 65 x 50 cm

niesprzedane

estymacja: 40 000  - 50000.00

20. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

AKT, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 61 x 79 cm w świetle passe-partout
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: Jerzy Nowosielski 1997
opisany l.d.: 25/50

cena sprzedaży: 6 000 zł

estymacja: 7 000  - 9000.00

Brak aukcji

/4
liczba obiektów: 62