Aukcja Galerii

20 września 2018 | czwartek, godz. 21:00
Aukcja zakończona
Szukaj w tym katalogu
1 zł
2 500 zł

Obiekty w katalogu (19)

5. LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

NIEBIAŃSKA ORKIESTRA, 1991

technika własna na kartonie, 86 x 61 cm,
sygnowany p. d. „Z. LACHUR 91”
Z pracowni artysty.

cena sprzedaży: 1 800 zł

13. SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1949

piórko, tusz, akwarela, 29,6 x 21,2 cm
sygnowana na odwrocie (piórem) "J. Skarżyński 49".
Ze zbiorów Rudolfa Gołębiowskiego.

cena sprzedaży: 1 300 zł

3. DOBROWOLSKI Odo (1883-1917)

KOŚCIÓŁ¸ św. MIKOŁAJA NA MALEJ STRANIE w PRADZE, 1910

akwarela, gwasz, 56 x 38,5 cm,
sygnowana i datowana p. d. „Odo Dobrowolski 910”.

cena sprzedaży: 2 500 zł

1. CZAPLA Marian (Gacki, 1946-2016)

UKRZYŻOWANY, 2002

akwarela, tusz na papierze, 47,5 x 65 cm,
sygnowany u dołu „Czapla 02” .
Z pracowni artysty.

cena wywoławcza: 2 600 zł

2. DOBRIAK Michał (1904-2001)

„SKĄPANE SŁOŃCEM”, 1949

olej na tekturze, 50 x 71 cm,
sygnowany i datowany p. d.„M. Dobriak. 49”.
Na odwrocie kartka wystawowa.
Wystawiany: Wystawa obrazów Michała Dobriaka, Muzeum w Kaliszu, II-III 1953.

cena wywoławcza: 2 000 zł

4. DOMARADZKI Stefan (1897 - 1983)

PEJZAŻ z DROGĄ, ok. 1920

olej na tekturze, 24 x 37,5 cm,
sygnowany l.d. „S. Domaradzki”.

cena wywoławcza: 1 600 zł

6. LEDWOS Ryszard (1926 - 2007)

„KOMPOZYCJA II”, 1960

olej na tekturze, 50 x 40 cm,
sygnowany na odwrocie „Ryszard Ledwos”.
Na odwrocie, tuszem, dane o artyście oraz kartka wystawowa.
– 1969/1970: Plastycy Nowej Huty. Drugi cykl wystaw;
– 2004: Pokolenie – Artyści Nowej Huty, Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie.

cena wywoławcza: 1 800 zł

7. Malarz polski

MŁODA GÓRALKA, ok. 1900 r.

olej na tekturze, 32,5 x 19,5 cm, niesygnowany.
Obraz bardzo sprawnie malowany, stylistycznie należący niewątpliwie do sztuki młodopolskiej.

cena wywoławcza: 1 500 zł

8. MARCINKOWSKI Józef (1906-1978)

STUDIUM DRZEW, 1936

olej na płótnie, 14 x 17 cm,
sygnowany p. d. „J. Marcinkowski”
i na odwrocie, na płótnie – sygnowany i datowany „J.Marcinkowski /1936”.

cena wywoławcza: 1 100 zł

9. PANEK Jerzy (1918-2001)

„WIELOKROTNE WIEŻYCZKI”

rysunek czerwoną kredką, 28,3 x 37,5 cm w świetle passe-partout,
na górze ołówkiem: „wielokrotne wieżyczki (...) wieże”,
sygnowany ołówkiem l .d. „Panek”

cena wywoławcza: 1 600 zł

10. POCZMAŃSKI Kazimierz (1900-1982)

PEJZAŻ Z KAZIMIERZA DOLNEGO, 1967

olej na tekturze, 45 x 34,5 cm
sygnowany i datowany l. d. "K. Poczmański /1967".

cena wywoławcza: 1 000 zł

11. RUDZKA-CYBISOWA Hanna (1897-1988)

KRAKÓW, 1946

gwasz na kartonie, 36 x 50 cm,
sygnowany p.d. „H. RudzkaC. 1946” [poz.18 A. IX.2007
Z kolekcji Juliana Przybosia.

cena wywoławcza: 2 700 zł

12. RYBCZYŃSKI Zbigniew (ur. 1949)

„ZUPA”, 1974

technika własna (print).
Odbitka 5. z 10.
26,5 x 65 cm na arkuszu 43 x 43 cm,
sygnowana ołówkiem p. d. „Zbig/2007”; pośrodku tytuł pracy. U dołu pieczątka „ZB/IG” oraz suchy tłok „Zbig Vision Ltd. … 1985/New York”.
Z pracowni artysty.

cena wywoławcza: 3 600 zł

14. SKOTNICKI Jan (1876-1968)

„JEZIORO DRYWIATY”, 1937

olej na sklejce, 33,5 x 38,5 cm,
sygnowany p. d. „Jan Skotnicki”,
na odwrocie napisy autorskie i kartka z wystawy Grupy Artystów „Zachęta”.

cena wywoławcza: 2 200 zł

15. SPYCHALSKI Jan (1893-1946)

„SZKUTA I”, ok. 1931

akwarela, gwasz, 15,8 x 21 cm
Studium do olejnego obrazu „Szkuta” z 1931 r.
(w zbiorach MN w Krakowie). Przedstawia nadwarciański motyw ze Starołęki k. Poznania.
Ze zbiorów rodziny artysty.

cena wywoławcza: 3 800 zł

16. TARANCZEWSKI Wacław (1903 - 1987)

„MARTWA NATURA ZE ŚWIĄTKIEM”, 1947

akwarela, gwasz na brystolu, 47,5 x 63 cm, sygnowana l.d. „W. Taranczewski 1947”,
na odwrocie ołówkiem: „M. natura ze Światkiem”
Akwarelowa wersja olejnej „Martwej natury ze Światkiem IV”; por. reprodukcja w: Maria Kosińska, Wacław Taranczewski, Warszawa 1960, il. 10.
Z kolekcji Juliana Przybosia.

cena wywoławcza: 4 000 zł

17. TUREK Franciszek (1882 Kraków - 1947 Kraków)

WEJŚCIE na KAZIMIERZ (przed zburzeniem), 1912/1913

akwarela na kartonie naklejonym na tekturę, 24,5 x 27 cm
sygnowana i datowana l. d. "K. 1912 - K. 1913 /FRA.TUREK".

cena wywoławcza: 2 000 zł

18. UZIEMBŁO Henryk (1879-1949)

STAW W GÓRACH

tempera na tekturze, 23,5 x 17,5 cm
sygnowana p. d. "HENRYK UZIEMBŁO"

cena wywoławcza: 2 200 zł

19. ŻMURKO Franciszek (1859-1910)

SERENADA

akwarela, gwasz, kredki, 14 x 13,2 cm w świetle passe-partout
sygnowana l. d. "F.Żmurko".

cena wywoławcza: 1 500 zł

Brak aukcji

liczba obiektów: 19