Aukcja prac Józefa Pieniążka

28 stycznia 2019 | poniedziałek, godz. 21:00
Aukcja zakończona
Szukaj w tym katalogu
1 zł
1 300 zł

Obiekty w katalogu (30)

1. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Rodzina góralska przy kołowrotku, lata 30.

Olej, karton; wym.: 34 x 26 cm; nie sygn.
Proweniencja: Praca pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.
Stan zachowania: ubytki malatury, brak oprawy; może wymagać odczyszczenia.

cena sprzedaży: 1 300 zł

7. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kraków. Plac Mariacki, 1952

Akwarela, papier, sygn. i datowany na odwrocie, wym.: 30 x 21 cm; nie sygn.
Stan zachowania: brak oprawy; może wymagać odczyszczenia i/lub konserwacji.

cena sprzedaży: 730 zł

10. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Fale Bałtyku, 1922

Olej, tektura; wym.: 32 x 39 cm; sygn. l. d.: J. PIENIĄŻEK 1922.
Stan zachowania: brak oprawy; wymaga odczyszczenia i/lub konserwacji.

cena sprzedaży: 1 000 zł

22. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Ratusz

Olej, tektura; wym.: 47 x 35 cm; nie sygn.

cena sprzedaży: 700 zł

23. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Katedra św. Jura

Olej, tektura; wym.: 34,5 x 26 cm; nie sygn.

cena sprzedaży: 700 zł

24. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Rudki pod Lwowem. Kościół parafialny zimą, ok. 1922

Olej, tektura; wym.: 36 x 32,5 cm; sygn. p. d.

cena sprzedaży: 900 zł

2. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Będzin. Zamek królewski

Akwarela naklejona na karton; wym.: 25 x 34,5 cm; nie sygn.
Stan zachowania: zakwaszenie papieru, może wymagać konserwacji; brak oprawy.

cena wywoławcza: 600 zł

3. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Wenecja. Widok z mostem, przed 1918

Olej, karton; wym.: 35 x 23 cm; sygn. p. d.: Józef Pieniążek. Na odwrocie naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
Stan zachowania: brak oprawy; może wymagać odczyszczenia.

cena wywoławcza: 1 000 zł

4. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Widok Lwowa ze wzgórza Zniesienie, 1943

Olej, tektura; wym.: 27 x 35,5 cm; nie sygn.

cena wywoławcza: 600 zł

5. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Panorama, 1943

Gwasz, tektura; wym.: 17,5 x 32 cm; sygn. l. d.: JPieniążek / 19 I 1943.
Stan zachowania: brak oprawy; może wymagać odczyszczenia. i/lub konserwacji.

cena wywoławcza: 600 zł

6. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kraków. Wieża Ratuszowa, 1952

Akwarela, papier, sygn. i datowany na odwrocie, wym.: 30 x 21 cm.

cena wywoławcza: 600 zł

8. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Wieża Korniaktów we Lwowie

Olej, tektura; wym.: 35 x 27,5 cm; nie sygn.

cena wywoławcza: 700 zł

9. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Orawka. Wnętrze kościoła

Olej, płótno naklejone na tekturę; wym.: 47 x 41 cm; nie sygn.
Stan zachowania: brak oprawy, ubytki malatury, może wymagać odczyszczenia i/lub konserwacji.

cena wywoławcza: 1 000 zł

11. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Cmentarz Orląt we Lwowie

Olej, tektura; wym.: 35,5 x 48,5 cm; nie sygn.

cena wywoławcza: 1 200 zł

12. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Kościół Franciszkanów (?)

Olej, tektura; wym.: 48 x 35,5 cm; nie sygn.

cena wywoławcza: 800 zł

13. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kraków. Nawa boczna w Kościele Mariackim, 1924

Olej, tektura; wym.: 40,5 x 33,5 cm; sygn. p. d.: J. PIENIĄŻEK; na odwrocie naklejka wystawowa.
Stan zachowania: brak oprawy; ubytki malatury - może wymagać odczyszczenia i/lub konserwacji.

cena wywoławcza: 1 200 zł

14. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kraków. Klasztor Norbertanek na Zwierzyńcu, 1928

Akwarela, papier; wym.: 27,5 x 32 cm; sygn. p. d.: Józef Pieniążek; l. d.: Kraków / Zwierzyniec 1928.
Stan zachowania: brak oprawy, akwarela wklejona autorsko w stare passe-partout; może wymagać konserwacji (foksing).

cena wywoławcza: 800 zł

15. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Nagrobek Józefy Markowskiej na Cmentarzu Łyczakowskim, 1943

Akwarela, papier; wym.: 32 x 50 cm; sygn. p. d.: Józef Pieniążek / 1943.
Stan zachowania: brak oprawy; akwarela naklejona na stary kartonowy podkład - może wymagać delikatnego odczyszczenia i/lub konserwacji.

cena wywoławcza: 900 zł

16. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Frydman. Ołtarz kościoła parafialnego, 1929

Akwarela, papier; wym.: 46 x 35 cm; sygn. p. d.: Józef Pieniążek.

cena wywoławcza: 900 zł

17. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Toruń – Kościół Mariacki (wnętrze kościoła), 1951

Akwarela, papier naklejony na tekturę; wym.: 35 x 25 cm.

cena wywoławcza: 500 zł

Brak aukcji

liczba obiektów: 30