Aukcja prac na papierze

12 lutego 2019 | wtorek, godz. 21:00
Aukcja zakończona
Szukaj w tym katalogu
1 zł
18 000 zł

Obiekty w katalogu (20)

4. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Projekt scenografii dla Teatru Lalek w Łodzi, lata 50. XX w.

gwasz, ołówek, papier
22,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d. "J. N."

cena sprzedaży: 7 150 zł

estymacja: 6 000  - 8 000 zł

6. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytulu

litografia barwna, papier; ed. 13/100
42,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem l. d.: "Lebenstein 13/100"

transakcja warunkowa: 1 600 zł

estymacja: 1 700  - 1 900 zł

14. MŁODOŻENIEC Jan (Warszawa 1929 - Warszawa 2000)

25 Aout 1992

gwasz, papier
40 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d: "Jan Młodożeniec"
dołączony certyfikat, proweniencja: 1. L'Atelier Fernand Mourlot, Paris, FR, 1974       2. Metier Galleries, IL, USA, 2018

transakcja warunkowa: 2 200 zł

estymacja: 2 500  - 3 400 zł

20. DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Judaica, 1964

drzeworyt, papier
21 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany: "Judaica 12/20 Duda G. 1964"
na odwrociu napis odręczny ołówkiem: "potwierdzenie autentyczności przez Michel Kisling"

cena sprzedaży: 800 zł

estymacja: 750  - 850 zł

18. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z rybami

litografia, papier
45 x 57 cm (wymiar kompozycji), 55x75 cm (wymiar arkusza)
sygnowany p. d.: suchy tłok pieczętynu z Atelier Kisling z napisem: "Jean Kisling (ołówkiem)", sygnowany na kamieniu: "Kisling", ołówkiem: "H. C. "W"/25.";

transakcja warunkowa: 1 100 zł

estymacja: 1 800  - 2 500 zł

3. ROSENSTEIN Erna (1913-2004)

Bez tytułu, 1962

tusz, akwarela, papier
29 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d: "E. Rosenstein 1962 r."

cena sprzedaży: 10 500 zł

estymacja: 11 000  - 14 000 zł

1. KONARSKI Marian (Marzyn) (1909 - 1998)

Obłuda, 1955

gwasz, papier

51 x 38 cm (w świetle passe-partout)

Praca reprodukowana w katalogu wystawy „Marian Konarski 1909-1998, Szczepowy Rogatego Serca” Muzeum Okręgowe w Toruniu, kwiecień-maj 2015 na stronach 99 i 113, opis na str. 43, poz. 17.

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 9 500  - 11 000 zł

2. WIECZOREK Karol (ur. 1949, Bytom)

Leda

kredka, papier
197 x 87 cm
sygnowany w obrębie kompozycji: "Karol"

cena wywoławcza: 8 000 zł

estymacja: 15 000  - 18 000 zł

5. KIERZKOWSKI Bronisław (1924-1993)

Kompozycja, lata 60 XX w.

akwarela, gwasz, tusz, papier
21 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "B. Kierzkowski"

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 400  - 2 800 zł

7. FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Pan Malczewski

akwarela, piórko, tusz, papier
37 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: monogram wiązany artysty "JF"
proweniencja: - spuścizna rodzinna artysty,
reprodukowany: - Jerzy Flisak. 50-lecie twórczości, Warszawa 2000, s. nlb.

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 600  - 1 900 zł

8. SAWKA Jan (1946, Zabrze - 2012)

Projekt ilustracji, 1983

miedzioryt, akwarela, papier
51 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem: "A. P. | JAN SAWKA"

cena wywoławcza: 1 600 zł

estymacja: 2 200  - 2 700 zł

9. SZAYBO Rosław (ur. 1933, Poznań)

Charlie Chaplin, 2003

kolaż, papier
58 x 55 cm
sygnowany l.d.:" Rosław Szaybo (01)2003"

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 2 200  - 2 700 zł

10. STACHIEWICZ Piotr (1858-1938)

Postać kobiety

sangwina, pastel, papier żeberkowy;
42x57 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: STACHIEWICZ

cena wywoławcza: 2 700 zł

estymacja: 3 500  - 4 200 zł

11. MŁODOŻENIEC Stanisław (ur. 1953)

Pocztówka z Rzymu, 2002

olej, karton
50 x 60 cm
sygnowany p.g.: „S. Młodożeniec | 2012”

cena wywoławcza: 3 800 zł

estymacja: 5 000  - 6 500 zł

12. CHAGALL Marc (1887-1985)

Chagall Lithos IV, Full Couverture, 1974

litografia barwna, papier
32x53 cm
sygnowany w obrębie kompozycji: "Chagall"

cena wywoławcza: 1 200 zł

13. DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Tchórz Stalin lubił arbuzy, 2005

akwarela, tempera, papier;
30 x 40 cm
zatytułowany i sygnowany p.d. "TCHÓRZ | STALIN | LUBIŁ ARBUZY | E. DWURNIK 05", na odwrocie: "Tchórz Stalin | lubił arbuzy | 07.02.2005 | 30x40 cm | NR | 1417"; autorskie pieczęcie: "AKWARELA [+ tempera] | E. DWURNIK", "NA PAPIERZE 1000g"

cena wywoławcza: 4 000 zł

estymacja: 4 200  - 5 600 zł

15. PŁÓCIENNIK Henryk (ur. 1933)

Ogród miłości III, 1975

autocynkografia, papier
40 x 32 cm (wymiar kompozycji), 56x46 cm  (wymiar arkusza)
sygnowany p.d.: "H. Płóciennik"

cena wywoławcza: 900 zł

estymacja: 1 200  - 1 600 zł

16. LENICA Jan (1928 Poznań - 2001 Berlin)

Lulu

serigrafia, papier
65 × 48 cm (odcisk płyty), 80 × 61 cm
sygnowany p.d.: "Jan Lenica", l. d.: "165/200"

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 200  - 1 300 zł

17. OPAŁKA Henryk (1929 - 2018)

Pod Oliwą, 1977

litografia, papier
47 x 58 cm (odcisk płyty)
sygnowany ołówkiem: "Pod Oliwą, litografia 3/20 H. Opałka 77"

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 000  - 1 300 zł

19. RASSALSKI Stefan (1910 - 1972)

Don Kichot bohater

drzeworyt, papier
49,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "S. Rassalski", opisany p.d.: "Don Kichot bohater"

cena wywoławcza: 900 zł

estymacja: 1 200  - 1 800 zł

Brak aukcji

liczba obiektów: 20