Aukcja rysunku i grafiki

01 października 2017 | niedziela, godz. 21:00
Aukcja zakończona
Szukaj w tym katalogu
1 zł
19 750 zł

Obiekty w katalogu (17)

15. AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

Święto Jordanu

akwarela, papier, 46 x 60.8 cm; sygn. p. d.: T. Axentowicz, na odwrocie potwierdzenie autentycznośći z 17. lutego 1944 r. wydane przez prof. dr Feliksa Koperę

cena sprzedaży: 19 750 zł

14. MAKOWSKI Tadeusz (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Aniołki niosące kosz z kwiatami

akwarela, papier, 20 x 13 cm; u dołu piórem: `Parę kwiatków na Imieniny`

cena sprzedaży: 2 700 zł

5. KONARSKA-SŁONIMSKA Janina (1902 Łódź - 1975 Warszawa)

Macierzyństwo

Drzeworyt na bibułce japońskiej, 16,5 x 12,5 cm; ramka, szkło 25,3 x 22 cm. Warszawa, 1923.

cena sprzedaży: 600 zł

17. BOŻEK Kacper (ur. 1974, Kraków)

Elektryczny cyrk, 2016,

akwaforta, miękki werniks, sucha igła, akryl, 59 x 78,5 cm (arkusz), 50,1 x 68,9 (odcisk płyty) , 10/100 opisana i sygn. u dołu

cena sprzedaży: 800 zł

16. SZAJNA Józef (1922, Rzeszów - 2008, Warszawa)

Burza - projekt scenografii do sztuki Williama Szekspira 1958

gwasz, pastel, kredka, papier; 29,5x42 cm (wymiar kompozycji), 37 x 45 cm (wymiar w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: Szajna / 58 (dwukrotnie na kompozycji) oraz sygn. ołówkiem p. d.: Szajna 58 oraz napis l. d.: Burza - Szekspir - projekt scenografii

cena sprzedaży: 1 000 zł

1. AUTOR nieznany

Słoń - Elepans - Elefante

Miedzioryt (druga odbitka z oryginalnej płyty) 9,5 x 13,5 cm; ramka ozdobna, złocona, szkło, 33,3 x 49 cm. Francja?;. 3 ćw. XVII w.

cena wywoławcza: 400 zł

2.

Paul Ponce Antoine ROBERT (1686-1733), Nicolas Le SUEUR (1691-1764)

Święty Paweł i dwie święte niewiasty
wg Barthelemy RAMENGHI di BAGNACAVALLO - Il Vecchio (1484-1442)
Akwaforta z drzeworytem « a chiaroscuro » ; 41,5 x 25,7 cm w świetle pp; rama drewniana, pozłota, passe-partout, szkło; 58 x 41 cm. Francja, 1 poł. XVIII w.

cena wywoławcza: 700 zł

3. AUTOR nieznany

Biskup krakowski Andrzej Stanisław Kostka Załuski, Książę Siewierski (1695-1758)

Mezzotinta (portret), miedzioryt z akwafortą (herb i napis); 36,7 x 25,3 cm w świetle pp.; rama drewniana, pozłota, passe-partout, szkło: 53,3 x 40,7 cm.

cena wywoławcza: 300 zł

4. RAUCH Ernst (1797 - 1877)

Żaglowce na wzburzonym morzu

Staloryt, 9,5 x 14,5 cm; ramka drewniana, passé-partout, szkło, 22,5 x 26 cm.
sygn. z prawej u dołu: "Schroeder Sc."; z lewej u dołu: "Rauch del.";
Niemcy, lata 30. XIX w.

cena wywoławcza: 1 300 zł

6. DOBRZYŃSKI Lew (1907-1937)

Letni pejzaż (Młyn w majątku Łosza na Wileńszczyźnie)

Akwaforta; 27,5 x 35,5 cm (płyta); 30 x 37 cm (w świetle pp.); rama dębowa, passé-partout, szkło, 53 x 63 cm. Polska, 1927.

cena wywoławcza: 500 zł

7. KOWARSKI Felicjan Szczęsny (1890-1948)

Głowa Ateny

Litografia barwna; płyta 18 x 26 cm, arkusz 28 x 22 cm; ramka, pp., szkło 33 x 31,5 cm. Warszawa, lata 30. XX w.

cena wywoławcza: 400 zł

8. BARTOSZEWICZ Włodzimierz (1899-1983)

U Kleisingera na Świętokrzyskiej

Rys. piórkiem, tusz lawowany, 22,1 x 15,7 cm; ramka drewniana, szkło, 31 x 24,6 cm.
Sygn. z prawej u dołu: "W[Włodzimierz] B[Bartoszewicz] 1969.
Polska, 1969

cena wywoławcza: 400 zł

9. WEJMAN Mieczysław (1912-1997)

Smuga cienia, 1948

Drzeworyt; wym. komp.: 16 x 26 cm, planszy: 24 x 31,5 cm, sygn. i dat. p.d.: M. Wejman - 48 i tyt. na odwrocie.

cena wywoławcza: 600 zł

10. NORBLIN de la GOURDAINE Jan Piotr (Misy-Faut-Yonne 1745 - Paryż 1830)

Autoportret (Portret własny artysty), 1778

Akwaforta; wym.:15,6 x 10,6 cm; sygn. pł. l.g.: Norblin fec. 1778. Lit.: "Jan Piotr Norblin. Grafika", Puławy 2010, poz. 3.

cena wywoławcza: 1 300 zł

11. NORBLIN de la GOURDAINE Jan Piotr (Misy-Faut-Yonne 1745 - Paryż 1830)

Żebrak wędrujący o dwóch kijach, 1787

Akwaforta; wym.:10,5 x 7 cm; sygn. l.d.: Norblin f. 1787. Lit.: "Jan Piotr Norblin. Grafika", Puławy 2010, poz. 68.

cena wywoławcza: 600 zł

12. PIRANESI Giovanni Battista (Giambattista) (1720-1778)

Veduta del Porto di Ripetta

akwaforta, papier, 52,7x74,8 cm - arkusz, 39,6x60 cm - odcisk z płyty, sygn. na płycie, p.d.: Piranesi Architetto fec., kompozycja opisana na dole.

cena wywoławcza: 2 500 zł

13. HONDIUS Wilhelm (1597 Haga - 1652/58? Gdańsk)

Porta Tempore Regiarum Nuptiarum Iuxta Praetorium In Foro Civitatis Gedanensis Extructa. Anno Salutis M.DC.XLVI

(Brama triumfalna wzniesiona w Gdańsku z okazji zaślubin Władysława IV z Ludwiką Marią Gonzagą w 1646; widok strony wschodniej).,1646
miedzioryt, papier, 78,7x51,8 cm - arkusz, 64,5x44 cm - odcisk z płyty, sygn. na płycie p.d.: W. Hondius Sculpsit.

cena wywoławcza: 2 800 zł

Brak aukcji

liczba obiektów: 17