Grafika i Rysunek

30 lipca 2017 | niedziela, godz. 21:00
Aukcja zakończona
Szukaj w tym katalogu
1 zł
2 500 zł

Obiekty w katalogu (20)

10. ZAYDEL Tadeusz (ok. 1906 - ?)

Portret Marszałka Józefa Piłsudskiego

Pastel /papier/tektura, 60 x 42 cm; rama drewniana/szkło, 71,5 x 54 cm.

cena sprzedaży: 1 900 zł

20. MAKOWSKI Tadeusz (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Wnętrze izby krakowskiej, 1905 r.

akwarela/papier, 20 x 25,5 cm, sygnowany p. d.: `M`

cena sprzedaży: 2 500 zł

9. ZAMOYSKI Jan (1901 Kazimierza Wielka - 1986 Warszawa)

Portret Władysława Reymonta (1867-1925)

Litografia, sygn. z lewej JZ (ołówkiem); 22,5 x 19,3 cm w świetle pp.; ramka srebrzona, passe-partout, szkło, 38 x 33 cm. Polska, lata 20. XX w.

cena sprzedaży: 200 zł

11. BARTOSZEWICZ Włodzimierz (1899-1983)

Scena w Zachęcie

Rys. piórkiem, tusz lawowany; 32 x 22,7 cm; ramka dębowa z kostkami czernionymi w narożach, szkło, 45,2 x 35,2 cm. Polska, 1965

cena sprzedaży: 500 zł

1. AUTOR nieznany

Maria Anna Bawarska (1660-1690), żona Delfina Francji Ludwika

Miedzioryt, 22,5 x 15,5 cm w świetle pp.; ramka dębowa, passe-partout, szkło, 39 x 32 cm. Niemcy, po 1680.

cena wywoławcza: 200 zł

2. MYLIUS Johann Friedrich (1714 - 1778)

Biskup płocki i mazowiecki Ludwik Bartłomiej Załuski (zm. 1721)

Miedzioryt z akwafortą, 37,5 x 27,5 cm w świetle pp.; rama drewniana, pozłota, passe-partout, szkło: 57 x 44,5 cm. Warszawa, 1729.

cena wywoławcza: 400 zł

3. BERNIGEROTH Johann Martin (1713 - 1767)

Biskup krakowski Andrzej Stanisław Kostka Załuski, Książę Siewierski (1795-1758)

Miedzioryt , częściowe punktowanie, ruleta; płyta 18 x 10,4 cm, arkusz 21,4 x 14 cm; ramka, szkło 32 x 27 cm. Lipsk, 1746.

cena wywoławcza: 300 zł

4. AUTOR nieznany

Bawół - Bizon amerykański

Miedzioryt; 20 x 30 cm w świetle pp.; ramka, passe-partout, szkło 35,5 x 41,3 cm. Ilustracja z wielotomowego dzieła: Histoire Général Des Voyages , rozpoczętego przez l’Abbe Prevosta (Antoine François Prevost d’Exiles, 1697-1763) i kontynuowanego przez innych autorów; edycja francuska - Chez Didot, Paris 1746-68; wyd. niemieckie ok. poł. XVIII w.

cena wywoławcza: 400 zł

5.

Charles Louis BAZIN (1802-1859) rys., François de VILLAIN ( 1818-1852) lit.

Michał Wollowicz i Leon Przecławski, uczestnicy powstania listopadowego
Litografia, 21,5 x 13,8 cm (płyta).
Z dzieła J. Straszewicza: Les Polonais et les Polonaises de la révolution du 29 novembre 1830...Paris, 1832-1837.

cena wywoławcza: 100 zł

6. STELLER Paweł (1895-1974)

Rybak

Drzeworyt; 26,5 x 20,5 cm (klocek); ramka, szkło, 51,5 x 36,5 cm.
Polska, 1926.

cena wywoławcza: 400 zł

7. JAMONTT Bronisław (1886-1957)

Motyw z Wileńszczyzny

Rys. ołówkiem; 14,4 x 18,1 cm; ramka, passé-partout, szkło, 25,5 x 31,5 cm. Polska, lata 20. XX w.

cena wywoławcza: 500 zł

8. JAMONTT Bronisław (1886-1957)

Motyw z Wileńszczyzny

Rys. ołówkiem; 14,4 x 18,1 cm; ramka, passé-partout, szkło, 25,5 x 31,5 cm.
Polska, lata 20. XX w.

cena wywoławcza: 500 zł

12. NORBLIN de la GOURDAINE Jan Piotr (Misy-Faut-Yonne 1745 - Paryż 1830)

Popiersie starego Żyda, 1784

Akwaforta; wym.: 4,4 x 3,2 cm; sygn. pł. p.d.: N.f.1784; stan II. Lit.: Hillemacher, poz. 59, Smolik, poz. 49.

cena wywoławcza: 600 zł

13. NORBLIN de la GOURDAINE Jan Piotr (Misy-Faut-Yonne 1745 - Paryż 1830)

Kozak

Akwaforta; wym.:7 x 6,1 cm; nie sygn. Lit.: "Jan Piotr Norblin. Grafika", Puławy 2010, poz. 28.

cena wywoławcza: 800 zł

14. PŁOŃSKI Michał (1782-1812)

Trzy portrety, po 1802

Zestaw trzech akwafort odbitych na jednym arkuszu; 1. Portret starej kobiety; wym.: 5,2 x 4 cm; sygn. pł. l.d.: M. Płoński no 1; 2. Czytający książkę; wym.: 8,3 x 6,3 cm; sygn. l.d.: M. Płoński f 1802 am Amsterdam 2; 3. Portret starca, wym.: 5,3 x 4,2 cm; sygn. pł.: M. Płoński 3. Grafiki z teki "Recueil de 19 planches etudes de figures, dessinees d’apres nature, a Amsterdamen 1702 (1802) en gravees spiril’uellement a l’eau fore par M. Płoński a Paris", po 1802. Lit.: E. Rastawiecki, "Słownik rytowników polskich", Poznań 1886.

cena wywoławcza: 1 000 zł

15. PIRANESI Giovanni Battista (Giambattista) (1720-1778)

Veduta della Dogana di Terra a Piazza di Pietra, 1760-1778

akwaforta, papier, 53,2x75,4 cm - arkusz, 44,4x60,2 cm - odcisk z płyty, całość (opis odciśnięty oddzielnie), 39,6x59,5 cm - kompozycja, sygn. na płycie p.d.: Piranesi Architetto fec., kompozycja opisana na dole.

cena wywoławcza: 1 800 zł

16. HONDIUS Wilhelm (1597 Haga - 1652/58? Gdańsk)

Porta Tempore Regiarum Nuptiarum Iuxta Praetorium In Foro Civitatis Gedanensis Extructa. Anno Salutis M.DC.XLVI., 1646

(Brama triumfalna wzniesiona w Gdańsku z okazji zaślubin Władysława IV z Ludwiką Marią Gonzagą w 1646; widok strony wschodniej)
miedzioryt, papier, 78,8x52,6 cm - arkusz, 65x44,4 cm - odcisk z płyty, sygn. na płycie p.d.: W. Hondius Sculpsit.

cena wywoławcza: 1 800 zł

17. FIJAŁKOWSKA-OLEKSIAK Anna (ur. 1983)

Bródno '79, z cyklu Gry i Zabawy

linoryt, papier, 3/20, 145 x 110 cm, sygn. u dołu: Gry i Zabawy/Bródno '79, 3/20, Anna Fijałkowska-Oleksiak

cena wywoławcza: 500 zł

18. SKRZYNIARZ Barbara

Mick, 2014

akwaforta, papier graficzny hahnemuhle, E/A (edycja autorska 1/5), 50 x 70 cm, sygnowana z przodu

cena wywoławcza: 500 zł

19. HALICKA Alicja (Kraków 1894 - Paryż 1975)

Ślepy Kataryniarz

litografia, papier, 23 x 13,5 cm (w świetle oprawy), 17,5 x 12, 5 (odcisk płyty), opisana u góry ołówkiem, sygn. p.g.: Halicka (ołówkiem)

cena wywoławcza: 2 200 zł

Brak aukcji

liczba obiektów: 20