Internetowa aukcja malarstwa, grafiki, fotografii

17 czerwca 2018 | niedziela, godz. 21:00
Aukcja zakończona
Szukaj w tym katalogu
1 zł
3 000 zł

Obiekty w katalogu (94)

38. KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Jeźdźcy apokalipsy, 1968

Linoryt, technika własna, materiał; wym.: 720 x 470 mm;
sygn.. p. d.: J Kraupe 1968; l. d.: tytuł; e. a. I

cena wywoławcza: 1 000 zł

39. KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Harfistka, l. 40. XX w.

Gwasz, ołówek, papier wym.: 36 x27 cm;
sygn. oł. l. d.: J. Kraupe. Na odwrocie szkic ołówkiem tej samej kompozycji.

cena wywoławcza: 800 zł

40. KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Grupa postaci we wnętrzu [2 szkice], l. 40. XX w.

Ołówek, papier; wym. arkusza: 29,5 x 42 cm;
sygn. na każdej kompozycji l. d.: J. Kraupe.

cena wywoławcza: 800 zł

41. KRIEGER Ignacy (1820 - 1889)

Dziewczynka z Kościelnik w stroju krakowskim, lata 70./80. XIX wieku

Fotografia ręcznie kolorowana gwaszem; fotografia na firmowym kartoniku opisanym I. Krieger w Krakowie, nr 175; na odwrocie reklamowa winieta z nadrukiem: "J. Krieger Fotograf w Krakowie w Głównym Rynku przy ulicy Sgo Jana w domu narożnym pod L.37.". Poniżej nadruk: "Naśladowanie zastrzega się" po polsku i niemiecku; wym.: 107 x 67 mm. Dziewczynka ubrana w haftowany serdak z cekinami, na szyi poczwórny sznur korali. Na głowie chustka.

cena wywoławcza: 240 zł

42. KRIEGER Ignacy (1820 - 1889)

Chłopiec z Bronowic w stroju krakowskim, lata 70./80. XIX wieku

Fotografia ręcznie kolorowana gwaszem; fotografia na firmowym kartoniku opisanym I. Krieger w Krakowie, nr 145; na odwrocie reklamowa winieta z nadrukiem: "J. Krieger Fotograf w Krakowie w Głównym Rynku przy ulicy Sgo Jana w domu narożnym pod L.37.". Poniżej nadruk: "Naśladowanie zastrzega się" po polsku i niemiecku; wym.: 107 x 67 mm. Chłopiec ubrany w sukmanę z czerwonymi wyłogami, na głowie kapelusz zwężający się ku górze, ozdobiony szeroką taśmą z klamrą i kwiatami.

cena wywoławcza: 240 zł

43. KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)

Dziewczyna w chuście, 1931

Drzeworyt; wym.: 250 x 137 mm; pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma "Arkady", ukazującego się w l. 1935-1939.

cena wywoławcza: 400 zł

44. KWIECIEŃ Ryszard (1930 - 2003)

Dzwoniec. Akustyczny strażnik galaktyki, lata 70. XX w.

Rzeźba; technika własna: metal, żywica, sizal; wys. 159 cm

cena wywoławcza: 3 900 zł

45. LESZCZYŃSKA-KLUZA Danuta (ur. 1926, Przemyśl)

W cieniu, 1967

Sucha igła, akwaforta barwna; wym.: 645 x 490 mm;
sygn. oł. p.d.; odb. nr 6/15.

cena wywoławcza: 1 600 zł

46. LUTOMSKI Zbigniew (ur. 1934 Grodno)

Kompensacja, 1998

Drzeworyt barwny, papier; wym.: 815 x 515 mm;
sygn. oł. p.d.; odb. art. VI/X.

cena wywoławcza: 700 zł

47. MAREK Józef (ur. 1922 r.)

Postać, ok. 1960

Ołów; wys.: 50 cm. Nowoczesna w formie rzeźba postaciowa krakowskiego rzeźbiarza i malarza, ucznia Xawerego Dunikowskiego, członka grup artystycznych: MARG i Art. International, związanego z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

cena wywoławcza: 3 200 zł

49. MRÓZ Daniel (1917-1993)

Od i do redakcji, 1968

Kredka czarna, papier; wym.: 14,5 x 25 cm; winieta do tygodnika Przekrój nr 1203;
sygn. p.d.: Daniel Mróz. Praca ze zbiorów rodziny artysty.

cena wywoławcza: 1 000 zł

50. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Projekt modernistycznego kościoła, lata 60. XX wieku

Tusz, papier; 23 x 32,5 cm;
sygn. pod kompozycją p. d.: J. N. Praca z kolekcji przyjaciela artysty.

cena wywoławcza: 4 000 zł

51. OLBIŃSKI Rafał (ur. 1943, Kielce)

Festiwal wyobraźni, 1999

Druk; wym.: 990 x 700 mm. Plakat retrospektywnej wystawy monograficznej artysty w Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie - "Rafał Olbiński - Festiwal wyobraźni - plakaty i rysunki" (1999). Na plakacie DEDYKACJA wybitnego polskiego plakacisty, ilustratora i rysownika, zamieszkałego na stałe w Nowym Jorku.

cena wywoławcza: 1 000 zł

52. ORAMUS Romuald (ur. 1953)

Bachanalia X, 1987-1990

Akwaforta, akwatinta; wym.: 240 x 315 mm;
sygn. oł. śr. d.: Romuald Oramus; p. d.: 1987-90; l. d.: 30/5 oraz tytuł. Lit.: Romuald Oramus. Grafiki z lat 1981-99. Galeria NAUTILUS, Kraków, grudzień 2009 - styczeń 2010, Kraków 2009, kat. 51, s. 80 (il.). Grafika bezpośrednio od artysty.

cena wywoławcza: 400 zł

53. ORAMUS Romuald (ur. 1953)

Bachanalia VIII, 1987-1990

Akwaforta, akwatinta; wym.: 240 x 320 mm;
sygn.. oł. śr. d.: Romuald Oramus; p. d.: 1987-90; l. d.: 1/50 oraz tytuł. Lit.: Romuald Oramus. Grafiki z lat 1981-99. Galeria NAUTILUS, Kraków, grudzień 2009 - styczeń 2010, Kraków 2009, kat. 49, s. 79 (il.). Grafika bezpośrednio od artysty.

cena wywoławcza: 400 zł

54. ORAMUS Romuald (ur. 1953)

Czas zatrzymany VII, 1984/2009

Akwaforta, odprysk, akwatinta barwna; wym.: 120 x 80 mm;
sygn., tyt. i numer oł. poniżej kompozycji: II 1/25 Czas Zatrzymany VII / Romuald Oramus 1984/2009. Lit.: Romuald Oramus. Grafiki z lat 1981-99. Galeria NAUTILUS, Kraków, grudzień 2009 - styczeń 2010, Kraków 2009, kat. 7, s. 32 (il.). Grafika bezpośrednio od artysty.

cena wywoławcza: 300 zł

55. ORAMUS Romuald (ur. 1953)

Czas zatrzymany VIII, 1984/2010

Akwaforta, odprysk, akwatinta barwna; wym.: 130 x 80 mm;
sygn., tyt. i numer oł. poniżej kompozycji: II 1/25 Czas Zatrzymany VIII / Romuald Oramus 1984/2009. Lit.: Romuald Oramus. Grafiki z lat 1981-99. Galeria NAUTILUS, Kraków, grudzień 2009 - styczeń 2010, Kraków 2009, kat. 8, s. 33 (il.). Grafika bezpośrednio od artysty.

cena wywoławcza: 300 zł

56. ORAMUS Romuald (ur. 1953)

Czas zatrzymany V, 1984/2011

Akwaforta, odprysk, akwatinta barwna; wym.: 106 x 82 mm;
sygn., tyt. i numer oł. poniżej kompozycji: II 1/25 Czas Zatrzymany V/ Romuald Oramus 1984/2009. Lit.: Romuald Oramus. Grafiki z lat 1981-99. Galeria NAUTILUS, Kraków, grudzień 2009 - styczeń 2010, Kraków 2009, kat. 5, s. 30 (il.). Grafika bezpośrednio od artysty.

cena wywoławcza: 300 zł

57. ORAMUS Romuald (ur. 1953)

Uczta VII, 1984

Akwaforta, akwatinta; wym.: 94 x 70 mm;
sygn., tyt. i numer oł. poniżej kompozycji: e/a XVI/XXV Uczta VII R. Oramus 1984. Lit.: Romuald Oramus. Grafiki z lat 1981-99. Galeria NAUTILUS, Kraków, grudzień 2009 - styczeń 2010, Kraków 2009, kat. 15, s. 42 (il.). Grafika bezpośrednio od artysty.

cena wywoławcza: 250 zł

58. OSTOJA-CHROSTOWSKI Stanisław (1897 Warszawa - 1947 Warszawa)

Głowa starca, 1927

Drzeworyt, papier; wym.: 235 x 142 mm;
sygn. oł. p.d.: Ostoja-Chrostowski, l.d. data: 1927.

cena wywoławcza: 420 zł

Brak aukcji

liczba obiektów: 94