Świąteczna Aukcja Internetowa nr 1

10 grudnia 2017 | niedziela, godz. 21:00
Aukcja zakończona
Szukaj w tym katalogu
1 zł
1 650 zł

Obiekty w katalogu (146)

/8

87. MALINA Marian (1922-1985)

Projekt dekoracji propagandowej, początek lat. 50.

Collage, gwasz, karton; wym.: 48,5 x 32 cm; nie sygn. W obrębie kompozycji cytat z Lenina o łączności partii i mas proletariackich. Praca ze zbioru rodziny artysty; pochodzi z czasu kiedy artysta wykonywał zlecenia dla sosnowieckiej Huty Cedler.

cena sprzedaży: 1 650 zł

107. PICASSO Pablo (1881-1973)

Femme une condee, 1963

Litografia barwna, papier; wym.: 90 x 175 mm; sygn. pł.: le 14.3.63 Picasso. Litografia, odbita u F. Mourlota i F. Chenota, była elementem albumu "Les dames de Mougins, wydanego w Paryżu w 1964, przez Editions Cercle d`art.

cena sprzedaży: 1 501 zł

102. PECZENKO-SRZEDNICKA Olga (1918-1975)

Przyjaciółki, lata 60.

Litografia barwna; wym.: 440 x 317 mm; sygn. kredką w obrębie kompozycji (monogram wiązany). Grafika ze zbiorów krakowskiego psychiatry, kolekcjonera i przyjaciela artystów - dra Jana Mitarskiego.

cena sprzedaży: 1 600 zł

54. GIZA Wojciech

Zielone potwory, lata 70. XX w.

Olej, sklejka; wym.: 18,9 x 10 cm; sygn. l.g: AWGiza, p.g: Dan. Praca z kolekcji krakowskiego psychiatry, kolekcjonera i przyjaciela artystów - dra Jana Mitarskiego.

cena sprzedaży: 620 zł

25. BOŻEK Kacper (ur. 1974, Kraków)

Teka Mistrz i Małgorzata: Chwała kogutowi, 2005

Akwaforta, akwatinta, papier; wym.: 345 x 440 mm [plansza 510 x 645 mm]; sygn. oł. p. d.: KACPER BOŻEK V/XXI; l.d. nr odb.: 37/100. Grafika z teki "Mistrz i Małgorzata. 12 grafik Kacpra Bożka" wydanej przez artystę w 2007 roku nakładem Galerii NAUTILUS. Lit.: "Mistrz i Małgorzata. Dwanaście grafiki Kacpra Bożka [katalog wystawy], Galeria "Nautilus", Kraków 2007, kat. s. 17. Grafika bezpośrednio od artysty.

cena sprzedaży: 750 zł

95. NIESPODZIEWANA Małgorzata Malwina (ur. 1972)

Messenger, 2003

Linoryt; wym.: 1000 x 700 mm; sygn. oł. p.d.: M. Niespodziewana, dat. oł. l.d.: 16/30/2003. Grafika bezpośrednio od artystki.

cena sprzedaży: 650 zł

130. UMIŃSKA Jadwiga (1900-1983)

Kompozycja z postaciami, przełom lat 50. i 60.

Akwarela, tusz, papier; wym.: 63 x 49 cm; nie sygn. Uszkodzenie w lewej dolnej części. Praca ze zbiorów rodziny artystki.

cena sprzedaży: 600 zł

79. LESZCZYŃSKA-KLUZA Danuta (ur. 1926, Przemyśl)

Zamek w Przemyślu, 1947

Rysunek piórkiem, papier; wym.: 29,5 x 40 cm; sygn. p.d.: Danuta Leszczyńska-Kluza, Przemyśl - kwiecień 47.

cena sprzedaży: 650 zł

115. SKÓRCZEWSKI Krzysztof (ur. 1947r. Kraków)

Drzewko świąteczne, 1995

Miedzioryt, papier; wym.: 82 x 95 mm; sygn. p.d. oł.: Skórczewski, l.d. nr odbitki: II/24/100, śr. d. tytuł; sygn. płyta. p.d.: 95S. Okolicznościowa grafika świąteczna mistrza polskiego miedziorytu.

cena sprzedaży: 450 zł

86. MALINA Marian (1922-1985)

Kompozycja, przełom lat. 50 i 60.

Akwarela, papier; wym.: 59 x 42 cm; sygn. p.d.: M. Malina.

cena sprzedaży: 530 zł

92. MITARSKI Wilhelm (1879-1923)

Prasowaczka

Akwarela, ołówek; wym.: 23,8 x 19 cm; sygn. l.d. oł.: W. Mitarski. Na odwrocie szkice ołówkiem kobiety z dzieckiem. Praca Wilhelma Mitarskiego (1879-1923) ucznia J. Malczewskiego, T. Axentowicza i J. Stanisławskiego, malarza i krytyka literackiego, pochodzi z kolekcji krakowskiego psychiatry, przyjaciela artystów i kolekcjonera - dra Jana Mitarskiego.

cena sprzedaży: 622 zł

96. NIESPODZIEWANA Małgorzata Malwina (ur. 1972)

Gotyk, 2001

Linoryt, akwatinta, papier; wym.: 675 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: M. Niespodziewana, l.d.: 24/50, 2001; śr. d.: Gotyk.Grafika bezpośrednio od artystki.

cena sprzedaży: 550 zł

126.

Swoboda Józef (?)

Pałac hr. Łosiów w Narolu, 1842
Litografia, papier; wym.: 171 x 233 mm; pod kompozycją tytuł; grafika do pisma "Lwowianin. Przeznaczony krajowym i użytecznym wiadomościom", wykonana w 1842 przez Piotra Pillera we Lwowie. Ilustracja do artykułu Ludwika Zielińskiego ("Lwowianin" 1840, s. 45-51). Ryciny na odrębnych nienumerowanych kartach o większej gramaturze, bez nadruku na odwrocie.

cena sprzedaży: 360 zł

26. BOŻEK Kacper (ur. 1974, Kraków)

Mistrz i Małgorzata: Pogrzeb, 2007

Akwaforta, papier; 340 x 445 mm [plansza 510 x 645 mm]; sygn. oł. p. d.: KACPER BOŻEK VII/XXI; l.d. nr odb.: 59/100. Grafika z teki "Mistrz i Małgorzata. 12 grafik Kacpra Bożka" wydanej przez artystę w 2007 roku nakładem Galerii NAUTILUS. Lit.: "Mistrz i Małgorzata. Dwanaście grafiki Kacpra Bożka [katalog wystawy], Galeria "Nautilus", Kraków 2007, kat. s. 19. Grafika bezpośrednio od artysty.

cena sprzedaży: 570 zł

35. CZAPSKI Józef (Praga, 1896-1993 Maisons-Lafitte)

Portret pisarza [Jerzy Pomianowski], 1972

Piórko, gwasz, tusz, papier; wym.: 21 x 15 cm; sygn. p.d.: J.Cz oraz (poniżej) Józef Czapski. Rysunek na odwrocie zaproszenia na wystawę prac Józefa Czapskiego, zorganizowaną przez paryską Galerie Motte (18 IV-5 V 1972). Czapski i Pomianowski byli znajomymi, w latach 70. XX w. współpracownikami paryskiej "Kultury". Praca ze zbiorów Jerzego Pomianowskiego.

cena sprzedaży: 1 400 zł

38.

Czeczot Andrzej, Get-Stankiewicz Eugeniusz

Ugięcie czasoprzestrzeni wokół czarnej dziury, 2002
Miedzioryt-collage, papier; wym.: 40.00 x 27.00 cm; plansza podwójnie sygnowana. Plansza z teki "Miedzioryt Towarzyski" (2001-2003).

cena sprzedaży: 900 zł

144. WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał (1861-1926)

Zagrożona dzielnica (cykl wielkopolski), 1913

Wydawnictwo Towarzystwa Akcyjnego “Świat", Warszawa [1913]; s. 4, osiem rycin po tekście (19 x 25 cm.), wym.: 342 x 247 mm, s. 4, tabl. 8. oryg. teczka kart. Wstęp A. Chołoniecki. Zawiera ryciny: Niedziela Gromniczna (motyw z pod Gostynia), Do pruskiej szkoły (motyw z okolic Wrześni), Kruświca z Myszą Wieżą nad Gopłem, Błotnista droga, Pałac Sułkowskich w Rydzynie (zabrany przez rząd pruski wraz z ordynacją), Rogalin - Pałac hr. Edwarda Raczyńskiego (ze słynną galeryą sztuki), Katedra w Gnieźnie, Zamek w Korniku (wygnanego z Prus hr. W. Zamoyskiego). Reprodukcje naklejone na kartony z podpisami i przesłonięte arkuszami ochronnymi. Egzemplarz ze zbioru słynnego architekta Jana Sas-Zubrzyckiego.

cena sprzedaży: 330 zł

27. BOŻEK Kacper (ur. 1974, Kraków)

Mistrz i Małgorzata: Fatalne mieszkanie, 2005

Akwaforta, papier; 445 x 340 mm [plansza: 645 x 510 mm]; sygn. oł. p. d.: KACPER BOŻEK V/XXI; l.d. nr odb.: 49/100. Grafika z teki "Mistrz i Małgorzata. 12 grafik Kacpra Bożka", wydanej przez artystę w 2007 roku nakładem Galerii NAUTILUS. Lit.: "Mistrz i Małgorzata. Dwanaście grafiki Kacpra Bożka [katalog wystawy], Galeria "Nautilus", Kraków 2007, kat. s. 15. Grafika bezpośrednio od artysty.

cena sprzedaży: 450 zł

123. STANEK Zdzisław (1925 - 1996)

Nocne światła II, koniec lat 50.

Tusz, karton; wym.: 33,7 x 32,1 cm; sygn. na odwrocie.

cena sprzedaży: 500 zł

1. APRO Wiktor (ur. 1933)

Demony, lata 60. XX w.

Olej, sklejka; wym.: 17 x 15 cm; sygn. p.d.: WApro. Na odwrocie dedykacja dla dra J. Mitarskiego: Bebkowi w dowód mojej sympatii i przeprosin ten skromny obrazek darowuje - Wiktor.

cena sprzedaży: 380 zł

Brak aukcji

/8
liczba obiektów: 146