Aukcja 164 - Malarstwo, grafika, fotografia, rzemiosło artystyczne

21 października 2017 | sobota, godz. 16:00

DESA Katowice

Mariacka 5

40-014 Katowice

Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Katowice, Al. W. Korfantego 6
12 - 20 października 2017
salon Desy w Katowicach
ul. Mariacka 5

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Do wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - doliczona będzie opłata droit de suite.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
53 000 zł

Obiekty w katalogu (74)

/4

1. WRÓBEL Paweł (1913 Katowice-Szopienice - 1984)

W parku, 1974

akryl, płótno, 40 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1974 r.

cena sprzedaży: 7 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

2. WRÓBEL Paweł (1913 Katowice-Szopienice - 1984)

Wieczorny pejzaż śląski, 1982

akryl, płótno, 45 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1982 r.

cena sprzedaży: 4 600 zł

3. WRÓBEL Paweł (1913 Katowice-Szopienice - 1984)

Pejzaż miejski ze straganem

kredka, papier, 13,5 x 20 cm,
niesygnowany.
Obraz po konserwacji, papier naklejony na karton.

niesprzedane

4. WRÓBEL Paweł (1913 Katowice-Szopienice - 1984)

Zagroda z pejzażem w tle

ołówek, papier, 21 x 29,7 cm,
niesygnowany.
Na odwrocie szkic ołówkiem - dwa psy.

niesprzedane

5. GAWLIK Ewald (1919-1993)

Przy koksioku, 1978

olej, płótno, 85 x 130 cm,
sygn. p.d.: E. Gawlik 78.

cena sprzedaży: 44 500 zł

6. HOLESZ Ludwik (1921-1999)

Krajobraz karboński, 1968

olej, płyta, 85 x 132,5 cm,
sygn. p.d.: L. Holesz 68.

niesprzedane

7. KRAWCZUK Bronisław (1935-1995)

Drewniany kościół. Zabytek sakralny w Bieszczadach, 1992

olej, płyta, 60,5 x 75 cm,
sygn. p.d.: B. Krawczuk. 1992.; l.d.: Zabytek sakralny w Bieszczadach.

niesprzedane

8. GAJZLER Józef (1945 - 2009)

Kościół św. Anny w Nikiszowcu

olej, płótno, 50 x 60,5 cm,
sygn. p.d.: J. Gajzler.
Na odwrocie napis czerwona farbą: Z.D.K. / NR. 8.

niesprzedane

9. GAJZLER Józef (1945 - 2009)

Stary szyb

olej, płótno, 49,5 x 59,5 cm,
sygn. l.d.: J. Gajzler.
Na odwrocie autorski opis: Gajzler / 49/75 / Stary szyb / rys. z natury, oraz naklejka z nieczytelnym tekstem maszynowym, wypełniona tekstem długopisem: Józef Gajzler / 40-303 Katowice / Lenina 28 / 12. II. 1945 / operator / zawodowe / stary szyb / olej 60 x 50 cm.

niesprzedane

10. HAYDER Fryderyk Antoni (1905 Przemyśl -1990)

Widok na katowicki Spodek i Pomnik Powstańców Śląskich, 1973

olej, płyta, 69,5 x 99,5 cm,
sygn. l.d.: F. Hayder. 73

*opłata droit de suite

niesprzedane

11. DUTKIEWICZ Jan (Stara Sól 1911 - Katowice 1983)

Pejzaż z Ustronia, 1967

olej, płyta, 35 x 53,5 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz / 67
Na odwrocie nalepka z opisem: Jan Dutkiewicz Ustroń1967 / olej tekt. 35 x 52 cm

*opłata droit de suite

cena sprzedaży: 2 700 zł

12. DUTKIEWICZ Jan (Stara Sól 1911 - Katowice 1983)

Pejzaż z kutrem

olej, karton, 33 x 45 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz

*opłata droit de suite

niesprzedane

13. TONDOS Stanisław (1854-1917)

Kościół św. Floriana w Krakowie

akwarela, papier naklejony na tekturę, 59 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Tondos.
Wzdłuż lewej krawędzi papieru znak wodny angielskiego producenta papieru Jamesa Whatmana.
Na odwrocie opinia dr. Stanisława Dąbrowskiego z 5 marca 1964.

cena sprzedaży: 4 900 zł

14. NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, papier, 21 x 15 cm,
u dołu napis: "KRYNICANOWYZYNYLKJZ".
Na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: " Nikifor Pamiątka z Krynicy"; ołówkiem: 60 zł.

niesprzedane

15. TUKAN-WOLSKI Eugeniusz (ur. 1928 Pińsk)

Kościół św. Wojciecha w Krakowie

olej, płótno, 38,5 x 35,5 cm,
sygn. l.d.: E. Wolski

*opłata droit de suite

niesprzedane

16. ŚWIDERSKI Jan (1913 - 2004)

Babiogórskie przestrzenie, 1991

olej, płótno, 69 x 35 cm,
sygn. l.d.: Jan Świderski.
Na odwrocie opis autorski: Jan Świderski / "Babiogórskie przestrzenie" / olej. 1991.

*opłata droit de suite

niesprzedane

17. MROCZKOWSKI Aleksander (1850 Kraków - 1927 Stubno k. Przemyśla)

Zielony Staw Gąsienicowy, 1922

olej, tektura naklejona na płytę, 67,5 x 84 cm,
sygn. l.d.: Alex. Mroczkowski. 1922.
Obraz po konserwacji, tektura naklejona na płytę.

niesprzedane

18. STAŃKO Michał (1901-1969)

Czarny Staw nad Morskim Okiem

olej, tektura, 34 x 48 cm,
sygn. p.d.: M. Stańko

*opłata droit de suite

cena sprzedaży: 3 200 zł

19. STAŃKO Leszek (1925 - 2011)

Jesień w Tatrach, 1983

olej, tektura, 19 x 31,5 cm,
sygn. p.d.: Leszek Stańko / 1983.
Na odwrocie pieczęcie: Art. Leszek Stańko / Zakopane 34-500 / Bulwary Słowackiego 41 / Pracownia Tel. 633-60.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.

cena sprzedaży: 1 500 zł

20. FILIPKIEWICZ Mieczysław (1891-1951)

Zimowy las

olej, tektura, 49 x 34 cm,
sygn. l.d.: Mieczysław / Filipkiewicz.

*opłata droit de suite

niesprzedane

Brak aukcji

/4
liczba obiektów: 74