Aukcja Sztuki Współczesnej

15 października 2017 | niedziela, godz. 20:30

Dom Aukcyjny Agra-Art

Wilcza 55/63

00-679 Warszawa

2 - 15 października 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
250 000 zł

Obiekty w katalogu (48)

121. BEKSIŃSKI Zdzisław (1929-2005)

BEZ TYTUŁU, 1994

olej, płyta pilśniowa
87 x 74,5 cm
na odwrocie na płycie sygnatura po lewej pionowo: BT | BEKSIŃSKI
na odwrocie po prawej u dołu nalepka: BWA | ŁÓDŹ

niesprzedane

cena wywoławcza: 110 000 zł

estymacja: 130 000  - 150000.00

122. TRUSZKOWSKI Jerzy (Max Hexer) (ur.1961)

SNOW AND BLOOD 3

olej, płótno
100 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrocie na płótnie: "SNOW AND BLOOD 3." JERZY TRUSZKOWSKI

niesprzedane

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 8 000  - 15000.00

123. MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

MORALITET x 2, lata 70. XX w

olej, płótno
70,5 x 55 cm
sygn. l.d. wzdłuż l. krawędzi: E. Markowski
Na odwrocie na płótnie sygnatura: E. MARKOWSKI; na krośnie napisy: l.: E. Markowski - WARSZAWA [w ramce]; g.: "MORALITET x 2 70 x 55

cena sprzedaży: 23 000 zł

cena wywoławcza: 9 000 zł

estymacja: 12 000  - 18000.00

124. DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

HAMLET (Wersja 2), 1977

olej, płótno
55 x 55 cm
sygn. p.d.: DUDA GRACZ . 296/1977 .
na odwr. na płótnie nalepka autorska z danymi obrazu

niesprzedane

cena wywoławcza: 48 000 zł

estymacja: 60 000  - 80000.00

125. DWURNIK Edward (ur. 1943, Radzymin)

PRZYSIĘGA NA WIERNOŚĆ, 1973

akryl, olej, płótno
147 x 115 cm
sygn. p.g.: E. DWURNIK 73.;
l.g.: >>PRZYSIĘGA NA WIERNOŚĆ<<; p.d.: 101.
na odwr. na płótnie sygnatura i napis: 101 [w ramce] E. DWURNIK | 73.
Na odwrocie na płótnie nalepki:
- 1. informacyjna autorska z datą 13 I 1973;
- 2. z wystawy w Galerii Studio (16 XII 1974 - 15 I 1975);
- 3. zaproszenie na wystawę ZPAP i BWA w Toruniu, 15 IX - 10 X 1976;
- 4. zaproszenie na spotkanie autorskie z Edwardem Dwurnikiem, salon BWA Zamość, 25 V 1974;
Na odwrocie na krośnie nalepki:
- 1. BWA Białystok 1979;
- 2. Alvar-Aalto-Museo Finlandia;
- 3. Muzeum w Chełmie, Galeria 72, 26 I - 20 II 1984 r.;
- 4. BWA Wałbrzych [uszkodzona];
- 5. BWA Płock 1982;
- 6. BWA Łódź, ZPAP 1978;
- 7. Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn, grudzień 1980.

niesprzedane

cena wywoławcza: 36 000 zł

estymacja: 40 000  - 45000.00

126. DWURNIK Edward (ur. 1943, Radzymin)

JAROSŁAW, Z CYKLU PODRÓŻE AUTOSTOPEM, 1980

akryl, olej, płótno
116 x 88,5 cm
sygn. p.d.: E. DWURNIK 1980 | 685 [w ramce] | Podróże autostopem | NR: 191 | IX [w ramce] | JAROSŁAW [w ramce]
na odwr. na płótnie sygn.: E. DWURNIK | 1980. | IX [w ramce] - 191- 685 [w ramce]
na górnym krośnie nalepka z danymi obrazu

cena sprzedaży: 18 000 zł

cena wywoławcza: 18 000 zł

estymacja: 20 000  - 35000.00

127. MICKIEWICZ Aldona (ur. 1959)

WYBEBESZONA, 1987

olej, płótno
86 x 135,5 cm
sygnowany i opisany na odwrocie na płótnie: ALDONA MICKIEWICZ |·WYBEBESZONA·1987 | 85 x 135, OL., PŁÓTNO | AM [w kółku];
na lewo od cytowanego napisu w odwrotnej pozycji: DÓŁ | [strzałka] | GÓRA; dalej na lewo: DOWN | [strzałka] | UP; obok AM [w kółku]
na odwrocie na płótnie pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z datą i numerem

niesprzedane

cena wywoławcza: 15 000 zł

estymacja: 18 000  - 22000.00

128. BORUTA Tadeusz (ur. 1957)

W SZKARŁAT ODZIANY, 1992

olej, płótno
80 x 60 cm
sygnowany i opisany na odwrocie na płótnie: TADEUSZ | BORUTA |·W SZKARŁAT |ODZIANY·1992 | OL. PŁ., 80 x 60
na krośnie pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z numerem i datą; obok na krośnie nalepka: Galerie zur Alten Deutschen Schule | Kurt Wuthrich und Paul-Anthon Nielson | Obere Hauptgasse 32.CH. 3601 Thun (Switzerland) | Tadeusz Boruta | W szkarłat odziany ("In scharlachrot gekleidet") | 1992

niesprzedane

cena wywoławcza: 6 000 zł

estymacja: 7 000  - 9000.00

129. MUSIAŁOWICZ Henryk (1914, Gniezno-2015, Warszawa)

Z CYKLU MATKA ZIEMIA, 1994

technika własna, płyta pilśniowa
138 x 77 x 11
sygn. l.d.: MUSIAŁOWICZ oraz u dołu pośrodku: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie napis autorski i sygn.: Z CYKLU | "MATKA ZIEMIA | 1994 | 138 x 77 | MUSIAŁOWICZ; dwie pieczątki Galerii VAVA, nalepka informacyjna z danymi obrazu oraz nalepka: Galeria Piotra Nowickiego | ul. Wierzbowa 9 | 00-094 Warszawa | Henryk Musiałowicz | Obrazy i rzeźby | W 90 rocznicę urodzin | wystawa: 26 maja - 31 lipca 2004 r.

cena sprzedaży: 10 000 zł

cena wywoławcza: 10 000 zł

estymacja: 15 000  - 18000.00

130. POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)

PROJEKT SCENOGRAFII, 1960/61

Projekt scenografii do "Zawiszy Czarnego" Juliusza Słowackiego, Akt II: Pole bitwy nad Dunajem, 1960/61
akwarela, papier 28,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
na dolnym marginesie napisy dłg l.: własność Andrzej Witkowski, p.: 1960-61, niżej (napis zasłonięty przez passe-partout): Piotra Potworowskiego | projekt dekoracji do "Zawiszy CZARNEGO" | akt III. | "Pole bitwy nad Dunajem" | TĘ [?] AWitkowski, obok zielonym atramentem (napis częściowo obcięty po p.): Własnoś... | Reż. And... | Wi... | Wrocław ul. ... [nieczyt.]
na odwr. oprawy p.d. napis dłg.: Piotr Potworowski - Projekt Aktu III | 1960-61 r. "Zawiszy Czarnego" | J. Słowackiego | AW.

niesprzedane

cena wywoławcza: 6 000 zł

estymacja: 9 000  - 12000.00

131. MUSIAŁOWICZ Henryk (1914, Gniezno-2015, Warszawa)

Z CYKLU REMINISCENCJE, 1984

technika mieszana, płyta pilśniowa
63,2 x 52 cm
sygn. p. poniżej środka: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU | REMINISCENCJE | 1984 | MUSIAŁOWICZ | 63 x 52,5

niesprzedane

cena wywoławcza: 7 000 zł

estymacja: 8 000  - 10000.00

132. LETO Norman (ur. 1980, Bochnia)

DWA MIESIĄCE NA ANTYBIOTYKACH - DYPTYK, 2005

Dyptyk A: olej, ołówek, płyta, 60 x 50 cm
sygn. na odwr.: 2005 | NORMAN | LETO | DYPTYK-A

Dyptyk B: olej, ołówek, płyta, 60 x 50 cm
sygn. na odwr.: 2005 | NORMAN | LETO | DYPTYK-B

cena sprzedaży: 12 000 zł

cena wywoławcza: 6 000 zł

estymacja: 8 000  - 15000.00

133. LETO Norman (ur. 1980, Bochnia)

ŁĄKA DO WYJŚCIA Z PSEM B, 2017

olej, płótno
110,5 x 150 cm
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis po prawej: ŁĄKA DO WYJŚCIA | Z PSEM B | NORMAN 2017
po lewej: (PHOTON | HELP LIFT)

cena sprzedaży: 11 000 zł

cena wywoławcza: 8 000 zł

estymacja: 12 000  - 18000.00

134. PALA Dariusz (ur. 1967, Częstochowa)

GREEN RIVER 21, 2017

technika mieszana, akryl, drewno
101 x 77 cm
sygnowany na odwrocie na pionowej listwie: DAREK PALA >GREEN RIVER 21< 100 x 74

cena sprzedaży: 9 000 zł

cena wywoławcza: 9 000 zł

estymacja: 12 000  - 15000.00

135. THE KRASNALS Grupa

WHERE IS ORPHEUS?, 2015

Jean Cocteau, Edith Piaf, Jerzy Grotowski Good Fellas series, 2015
olej, płótno
40 x 100 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: "Where is Orpheus? / The Krasnals ‘2015 | Jean Cocteau, Edith Piaf, Whielki Krasnal | Jerzy Grotowski"/ | Good Fellas series

cena sprzedaży: 6 500 zł

cena wywoławcza: 6 000 zł

estymacja: 8 000  - 16000.00

136. DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

NASYCENIE, 1977

akryl, płótno
65 x 54 cm

cena sprzedaży: 20 000 zł

cena wywoławcza: 20 000 zł

estymacja: 23 000  - 25000.00

137. BEKSIŃSKI Zdzisław (1929-2005)

BEZ TYTUŁU, 1963

tusz pióro, papier
31,6 x 22,5 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.d.: BEKSIŃSKI 63

cena sprzedaży: 16 000 zł

cena wywoławcza: 12 000 zł

estymacja: 15 000  - 18000.00

138. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

PROFIL, 1994

tusz pióro, papier żeberkowy z filigranem
43,3 x 31 cm
sygn. w l.g. rogu pionowo: JERZY NOWOSIELSKI 1994

cena sprzedaży: 8 000 zł

cena wywoławcza: 4 000 zł

estymacja: 6 000  - 8000.00

139. PAWLAK Włodzimierz (ur. 1957r.)

DZIENNIK 21 X - 29 X, 2013

akryl, ołówek, płótno
45 x 33 cm
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 21 X - 29 X | 45 x 33 | 2013

niesprzedane

cena wywoławcza: 11 000 zł

estymacja: 12 000  - 14000.00

140. BARCICKA Janina (1933 - 2010 Warszawa)

BYT I NICOŚĆ, lata 80. XX w.

blacha, polerowana
wys. 52 cm

cena sprzedaży: 6 500 zł

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 6 000  - 8000.00

Brak aukcji

liczba obiektów: 48