9 Aukcja Dzieł Sztuki

22 czerwca 2017 | czwartek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny Antykwariat DAES

ul. Piękna 28-34 lok. 1

00-547 Warszawa

8 - 22 czerwca 2017

Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną, naliczną w zależności od wysokości kwoty wylicytowanej: do 100 000 zł (włącznie) w wysokości 18%, powyżej 100 000 zł w wysokości 15%, a także ewentualne dodatkowe opłaty wynikające  z tzw. droit de suite (w katalogu oznaczone *).

Szukaj w tym katalogu
1 zł
90 000 zł

Obiekty w katalogu (69)

/4

1. FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Pejzaż zimowy

akwarela/papier, 33,5 x 48,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: ‘Stefan Filipkiewicz’

niesprzedane

cena wywoławcza: 3 300 zł

estymacja: 4 000  - 5000.00

2. FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

akwarela/papier, 28,5 x 42,5 cm (w świetle ramy)
na rewersie wtórny opis: ‘STEFAN FILIPKIEWICZ | 10a’

niesprzedane

cena wywoławcza: 3 300 zł

estymacja: 4 000  - 5000.00

3. WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Ogród

olej/karton, 32 x 47,6 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym: ‘WW’

niesprzedane

cena wywoławcza: 20 000 zł

estymacja: 30 000  - 35000.00

4. TERLIKOWSKI Włodzimierz (1873 Poraj -1951 Paryż)

Widok na Île de la Cité w Paryżu, 1929 r.

olej//płótno, 81 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘1929 | W. Terlikowski’
na rewersie, na blejtramie słabo czytelna francuska naklejka wywozowa

PROWENIENCJA:

niesprzedane

cena wywoławcza: 38 000 zł

estymacja: 50 000  - 70000.00

5. TERLIKOWSKI Włodzimierz (1873 Poraj -1951 Paryż)

Drzewa przy drodze

olej/płótno, 42 x 48 cm
sygnowany p.d.: ‘W Terlikowski’

PROWENIENCJA:
- Dom Aukcyjny DESA Unicum, 19.02.2009

niesprzedane

cena wywoławcza: 28 000 zł

estymacja: 35 000  - 50000.00

6. MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Akt we wnętrzu

olej/płótno, 72 x 56 cm
sygnowany p.d.: ‘Menkes’
na rewersie, na blejtramie papierowa naklejka z napisem ‘# 1272 | X /29’

PROWENIENCJA:
- Dom Aukcyjny Polswiss Art, 14.12.2008

niesprzedane

cena wywoławcza: 55 000 zł

estymacja: 70 000  - 90000.00

7. WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852-1936)

Portret kobiety

pastel/papier, 66 x 46 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: ‘LWyczółkowski [słabo czytelne]’

PROWENIENCJA:

niesprzedane

cena wywoławcza: 40 000 zł

estymacja: 60 000  - 80000.00

8. MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dwaj królowie

ołówek/papier, 20,5 x 34 cm
sygnowany śr.d.: ‘J. Malczewski’
na rewersie wtórne opisy: ‘Na odwrotnej stronie rysunku | Jacka Malczewskiego zaklejono | pieczęcie! (samowola pracowni | introligatorskiej na pl. Uniwersyteckim (1952 r.)’ oraz: ‘własność Stanisława Dąbrowskiego’

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 800 zł

estymacja: 4 000  - 6000.00

9. TARASIN Jan (1926-2009)

Cezar Balbinus i komandosi

serigrafia/papier, 39,5 x 29,5 cm
sygnowany p.d.: ‘JTarasin’

niesprzedane

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 500  - 2000.00

10. DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Ogród, 1961 r.

akwarela, gwasz/papier, 38 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Dominik 61’

sprzedaż warunkowa: 2 900 zł

cena wywoławcza: 2 800 zł

estymacja: 4 000  - 6000.00

11. DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Pejzaż, 1965 r.

akwarela/papier, 33 x 41 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Dominik 65’

cena sprzedaży: 2 000 zł

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 3 000  - 4500.00

12. KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Utwór na harfę, 1982 r.

akryl/płótno, 113 x 36,5 cm
sygnowany p.d.: ‘J. Kraupe’
opisany na rewersie: ‘JANINA KRAUPE | KRAKÓW | "UTWÓR NA HARFĘ" AKRYL 1982’ oraz na blejtramie: ‘113 x 36,5’

niesprzedane

cena wywoławcza: 7 000 zł

estymacja: 10 000  - 15000.00

13. SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Czaszka, 1985

olej/płótno, 93 x 73,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na rewersie: ‘[wskazówka montażowa] góra! | sempoliński | czaszka ‘85’ i u dołu, odwrotnie: ‘sempoliński | [przekreślona wskazówka montażowa] | [przekreślone] ‘81 | zdjęcie z | krzyża’
opisany na blejtramie: ‘80/63’
na blejtramie naklejka z numerem ‘63’

sprzedaż warunkowa: 14 000 zł

cena wywoławcza: 14 000 zł

estymacja: 25 000  - 35000.00

14. SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Autoportret, 2000

olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na rewersie: ‘Sempoliński | 7 VI 200 | Autoportret.’
opisany na blejtramie: ‘2000/6’

niesprzedane

cena wywoławcza: 12 000 zł

estymacja: 20 000  - 30000.00

15. GIEROWSKI Stefan (ur. 1925, Częstochowa)

Kompozycja, 2001 r.

akwarela/ papier Montval Torchon Canson 64 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: ‘sgierowski 01’

sprzedaż warunkowa: 12 000 zł

cena wywoławcza: 12 000 zł

estymacja: 20 000  - 30000.00

16. GIEROWSKI Stefan (ur. 1925, Częstochowa)

akwarela/papier, 74 x 52 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: ‘sgierowski’

niesprzedane

cena wywoławcza: 12 000 zł

estymacja: 20 000  - 30000.00

17. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Napoleon wypędza Chyżego, z cyklu Folwark zwierzęcy, 1974 r.

litografia barwna/papier, 68 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: ‘Lebenstein 74 86/100’

- George Orwell, Folwark Zwierzęcy, przeł. Teresa Jeleńska, Kraków 1990, s. 111 (il.)

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 4 000  - 6000.00

18. GRZYB Ryszard (ur. 1956, Sosnowiec)

Herbatnik wojenny, lata 80.

tempera, gwasz /papier, 68 x 78 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na rewersie: ‘Ryszard Grzyb’

- Maria Morzuch, Nowe Malarstwo w Polsce, w: Sztuka polska po 1945 roku. Materiały Sesji Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Warszawa, listopad 1984, red. Teresa Hrankowska, Warszawa 1987, s. 270

sprzedaż warunkowa: 18 000 zł

cena wywoławcza: 18 000 zł

estymacja: 25 000  - 35000.00

19. SOBCZYK Marek (ur. 1955, Warszawa)

Śniadanie na tratwie [Fuerteventura], 2009 - 2011 r.

tempera żółtkowa/płótno, 136 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na rewersie: ‘Marek Sobczyk 2009/2011 | Śniadanie na tratwie | [Fuerteventura] | 136 x 100 cm | tempera jajkowa’

niesprzedane

cena wywoławcza: 18 000 zł

estymacja: 25 000  - 35000.00

20. SOBCZYK Marek (ur. 1955, Warszawa)

Bullterrier Hau współprojektuje [swoją głową) Konstrukcję Wiszącą (1)

Katarzyny Kobro z 1921 roku [oryginał zaginiony; Duch Kobiety w Lampie], 2014 r.

tempera żółtkowa/płótno, 65 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na rewersie: ‘Marek Sobczyk 2014 | Bull Terrier Hau | współprojektuje | [swoją głową] Kon - | strukcję Wiszącą (1) | Katarzyny Kobro | z 1921 roku [oryginał zaginiony; | Duch Kobiety | w Lampie] 65 x 130 cm | temp. jajk.’

niesprzedane

cena wywoławcza: 14 000 zł

estymacja: 20 000  - 30000.00

Brak aukcji

/4
liczba obiektów: 69