Art Outlet: Sztuka Dawna

07 września 2017 | czwartek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Marszałkowska 34/50

00-554 Warszawa

Szukaj w tym katalogu
1 zł
100 000 zł

Obiekty w katalogu (124)

/7

1. DRESSLER Hans (1869 - 1943)

Pejzaż dolnośląski

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'HDressler'

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 500  - 5000.00

2. WIERUSZ-KOWALSKI Czesław (1882 Monachium - 1984 Warszawa)

Pejzaż, 1962 r.

olej/płyta pilśniowa, 44 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Czesław Wierusz | Warszawa | 1962'

cena wywoławcza: 2 800 zł

estymacja: 4 000  - 6000.00

3. ARCT Eugeniusz (1899 - 1974)

Pejzaż z Kazimierza, 1956 r.

olej/płótno, 56 x 66 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Eug Arct 1956'

cena wywoławcza: 4 800 zł

estymacja: 6 000  - 9000.00

4. LASZENKO Aleksander (1883 Annówka pow. Wołczański, gub. Charkowska - 1944 Włocławek)

Przy przeprawie

olej/płótno naklejone na sklejkę, 36 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'A. Laszenko'

cena wywoławcza: 3 500 zł

estymacja: 5 000  - 8000.00

5. LASZENKO Aleksander (1883 Annówka pow. Wołczański, gub. Charkowska - 1944 Włocławek)

Na pustyni w okolicach Maan (Jordania), 1936 r.

olej/płótno naklejone na sklejkę, 72 x 50 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'A. Laszenko | Maan 36.'

cena wywoławcza: 4 000 zł

estymacja: 6 000  - 10000.00

6. WYGRZYWALSKI Feliks Michał (1875 - 1944)

Połów tuńczyka, 1925 r.

olej/płótno, 64 x 93 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski l.d.: ’1925 F. M. Wygrzywalski „Połów tuńczyka”'

cena wywoławcza: 28 000 zł

estymacja: 35 000  - 45000.00

7. TERLIKOWSKI Włodzimierz (1873 Poraj -1951 Paryż)

Maki w wazonie, 1944 r.

olej/płótno naklejone na sklejkę, 27 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1944 | W. Terlikowski'

cena wywoławcza: 5 500 zł

estymacja: 10 000  - 18000.00

8. TERLIKOWSKI Włodzimierz (1873 Poraj -1951 Paryż)

Postaci z papugami

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany p.d.: 'Terlikowski'

POCHODZENIE
- kolekcja prywatna, Francja
- kolekcja spadkobierców artysty

WYSTAWIANY
- Musée des Peintres de l’École de Murol, mai 2002

LITERATURA
- Wladimir de Terlikowski, katalog wystawy, Musée des Peintres de l’École de Murol, Murol 2002, s. 31

cena wywoławcza: 10 000 zł

estymacja: 15 000  - 20000.00

9. LANDAU Zygmunt (Sigmond) (Łódź 1898 - 1962 Tel Aviv)

Macierzyństwo

olej/deska, 44 x 33 cm
sygnowany l.d.: 'Landau'
na odwrociu odręczny opis: 'Z LANDAU | COLECTION: | Rivka and Gabriel | TALPHIR, TELAVIV'

POCHODZENIE
- kolekcja Rivki i Gavriela Talphir, ofiarowany przez artystę
- Atelier Gallery
- kolekcja prywatna

cena wywoławcza: 12 000 zł

estymacja: 18 000  - 25000.00

10. BOBIŃSKA-PASZKOWSKA Janina (1894 Warszawa - 1973 Warszawa)

Nad książką

olej/deska, 65 x 53 cm
na odwrociu naklejka wystawowa z lat 20. XX w.

cena wywoławcza: 9 000 zł

estymacja: 15 000  - 20000.00

11. NIESIOŁOWSKI Tymon (1882 - 1965)

Portret dziewczyny w bluzce w paski

olej/tektura, 49,5 x 30,5 cm

POCHODZENIE
- Tymon Niesiołowski (1882-1965), Muzeum Okręgowe Toruń, październik - grudzień 2005

LITERATURA
- Tymon Niesiołowski (1882-1965), katalog wystawy monograficznej, Toruń 2005, poz. 576, s. 136

cena wywoławcza: 40 000 zł

estymacja: 55 000  - 65000.00

12. SZERNER Władysław Karol (syn) (1870 - 1936)

Kobieta z dzieckiem

olej/płótno, 48,5 x 36,5 cm
sygnowany p.d.: 'W. Szerner iunior.'

cena wywoławcza: 6 000 zł

estymacja: 8 000  - 12000.00

13. KUCZBORSKI Stanisław (1881 - 1911)

cena wywoławcza: 4 000 zł

estymacja: 5 000  - 10000.00

14. MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret żony w fotelu - szkic, 1925 r.

olej/płótno, 54,5 x 34 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1925 | J.Malczewski | 21/8'

POCHODZENIE

cena wywoławcza: 18 000 zł

estymacja: 25 000  - 55000.00

15. WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał (1861-1926)

Studium chmur

olej/płótno naklejone na tekturę, 20 x 31 cm
sygnowany p.d.: 'M.G.Wywiórski'

cena wywoławcza: 9 000 zł

estymacja: 10 000  - 15000.00

16. BARTKOWSKI Antoni (1891-1974)

Odpoczynek w czasie żniw, 1928 r.

olej/płótno, 69 x 89 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Bartkowski | 928.'
na blejtramie pieczątka ze składu Iskra i Karmański

cena wywoławcza: 2 600 zł

estymacja: 4 000  - 6000.00

17. CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Orka, około 1896 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 20,5 x 36 cm
sygnowany l.d.: 'JÓZEF CHEŁMOŃSKI'
na odwrociu potwierdzenie dr Kazimierza Buczkowskiego wypisany atramentem: "Obraz niniejszy malowany olejno na płótnie nalepionym na tekturę | wymiary w. 20 cm, sz. 35 (płótno) sygnowany z lewej u dołu majuskułą | JÓZEF CHEŁMOŃSKI jest według mego przekonania oryginalną pracą | Józefa Chełmońskiego (1849-1914). | Obrazek przedstawia chłopa ubranego w płótniankę i kaszkiet, orzącego | rolę pługiem zaprzężonym w parę wołów idących w stronę prawą | Po lewej na dalszym planie dwa krzyże za nimi w głębi chaty. Przed | skibami oraz w powietrzu unoszą się ptaki; Niebo pogodne z jasnymi chmu- | rami w jednej linji rozłożonymi. (Niebo to było retuszowane) | Kraków 10.VII.43 [podpis] KBuczkowski".
na odwrociu ramy, na papierowej naklejce napisane atramentem wyrazy: 'Opinogóra A. Krasi[ński]'

OPINIA
-opinia Tadeusza Matuszczaka z dnia 15.10.2016

POCHODZENIE
- kolekcja Adama hr. Krasińskiego, Opinogóra (?)

cena wywoławcza: 40 000 zł

estymacja: 60 000  - 90000.00

18. DYBOWSKI Stanisław (1895 - 1956)

Mężczyzna z fajką

olej/tektura, 57,5 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'St. Dybowski'

cena wywoławcza: 600 zł

estymacja: 1 200  - 3000.00

19. TOLSTOJ (TOŁSTOJ) Alexander (1895 - 1969)

Portret kobiety

olej/płótno, 79 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'A. Tolstoy'

cena wywoławcza: 3 000 zł

estymacja: 5 000  - 7000.00

20. SERRA Enrique (1859 - 1918)

Zmierzch, 1898 r.

olej/płótno, 42 x 82 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'ENRIQVE SERRA | ROMA 1898'

cena wywoławcza: 8 000 zł

estymacja: 10 000  - 20000.00

Brak aukcji

/7
liczba obiektów: 124