Grafika Artystyczna

29 maja 2018 | wtorek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

16 - 29 maja 2018

Szukaj w tym katalogu
1 zł
35 000 zł

Obiekty w katalogu (170)

/9

1. WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Wnętrze Kościoła Panny Marii w Krakowie - z teki Jubileuszowej Kościoła Panny Marii w Krakowie, 1926 r.

autolitografia/papier, 48 x 37 cm
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: 'LWyczółkowski 26'

cena wywoławcza: 4 000 zł

estymacja: 6 000  - 10000.00

2. WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie, 1925 r.

autolitografia/papier, 33,5 x 40,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'LWyczoł 1925'
opisany u dołu: '(TUSZ)'
na odwrociu papierowa naklejka Salon Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z danymi: 'Data przyjęcia: 1936 | Autor: Prof. Leon Wyczółkowski | Tytuł: Kościół św. Piotra i Pawła | Rodzaj: autolitografia | Nr. 8546'

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 8 000  - 12000.00

3. WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Konfesja św. Stanisława na Wawelu - z taki Kraków 1911, 1911 r.

autolitografia/papier, 41,2 x 29 cm
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'LWyczół 1911'

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 600  - 2500.00

4. MONDRAL Karol (1880-1957)

Ruiny, 1915 r.

litografia/papier, 19,5 x 15,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'K. Mondral 915' i opisany ołówkiem l.d.: 'Litografia 3/5'

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 200  - 2200.00

5. MONDRAL Karol (1880-1957)

Katedra w Gnieźnie (Portret rybaka) - grafika dwustronna, 1927/1931 r.

akwaforta/papier, 33 x 24,5 cm
sygnowany i datowany na kamieniu l.d.: 'KM 1931' oraz ołówkiem p.d.: 'Karol Mondral'
na odwrociu portret rybaka, sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'KM 1927' oraz poniżej ołówkiem: 'Karol Mondral'

cena wywoławcza: 1 400 zł

estymacja: 2 500  - 4000.00

6. PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

cena wywoławcza: 1 200 zł

estymacja: 2 000  - 3500.00

7. PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

Domy na skałach - widok wybrzeża w Concerneau, 1908 r.

akwaforta/papier, 16,5 x 23,5 cm
sygnowany ołówkiem u dołu: 'Pankiewicz'

cena wywoławcza: 3 000 zł

estymacja: 4 000  - 5500.00

8. FRYCZ Karol (1877-1963)

cena wywoławcza: 900 zł

estymacja: 1 800  - 3000.00

9. FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz i Popławski, 1904 r.

litografia/papier, 33,5 x 30 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'FK'

cena wywoławcza: 900 zł

estymacja: 1 500  - 2500.00

10.

Plakat III Wystawy obrazów Cechu Artystów Plastyków Jednoróg, 1926 r.

litografia/papier, 99 x 68,5 cm

pieczęć p.d.: 'AP LIT: A:PRUSZYŃSKI:KRAKÓW'

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 2 200  - 5000.00

11. STANISŁAWSKI Jan (1860-1907)

Topole, około 1901 r.

litografia barwna/papier, 21 x 12,5 cm
sygnowany na kamieniu l.d.: 'JS'

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 2 000  - 3500.00

12. FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Skrzyczne widziane z Bystrej, z Teki autolitografii Czartaka, około 1928 r.

litografia/papier, 19,5 x 25,5 cm
sygnowany i opisany na kamieniu l.d.: 'Fałat | Bystra'

cena wywoławcza: 1 200 zł

estymacja: 2 000  - 3000.00

13. ŁOPIEŃSKI Ignacy (1865-1944)

Cesarz Wilhem II na polowaniu wg Juliana Fałata

akwaforta/papier, 13 x 29 cm

opisany na płycie p.d.: 'JULIAN FAŁAT PXT' , l.d.: 'JGN. ŁOPIEŃSKI SCT'

cena wywoławcza: 500 zł

estymacja: 1 200  - 2000.00

14. BARLACH Ernst (1870 - 1938)

Warszawski zaułek, 1915 r.

kamienioryt/papier, 38,9 x 28,5 cm
sygnowany na kamieniu l.d.: 'EBarlach'

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 500  - 2500.00

15. SYMONOWICZ-MIERZEJEWSKA Walentyna (1911 - 1989)

Akt kobiecy we wnętrzu

akwaforta, akwatinta/papier, 23 x 15,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'W. Symonowicz'
na odwrociu opisany: 'WELA SYMONOWICZ | SŁOWNIK ART PLASTYKÓW OKR. W-WSKIEGO STR. 544'

cena wywoławcza: 700 zł

estymacja: 1 200  - 2200.00

16. PIOTROWICZ Antoni (1869 - 1923)

Kąpiące się , 1905 r.

akwaforta/papier, 22,5 x 24,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'ant. Piotrowicz 1905' oraz na kamieniu l.d.: 'AP'

cena wywoławcza: 1 200 zł

estymacja: 2 200  - 4000.00

17. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Kobieta w stroju ludowym z Wilna - tablica nr 39, 1939 r.

pochoir ręcznie kolorowany gwaszem/papier, 41,5 x 30 cm
sygnowany p.d.: 'Z. STRYJEŃSKA'

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 2 000  - 3500.00

18. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Mężczyzna w stroju ludowym z Polesia - tablica nr 29, 1939 r.

sygnowany p.d: 'Z.STRYJEŃSKA'

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 2 000  - 3500.00

19. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Kobieta w stroju panny młodej z Wołynia - tablica nr 35, 1939 r.

pochoir ręcznie kolorowany gwaszem/papier, 42,5 x 30 cm
sygnowany p.d.: 'Z.STRYJEŃSKA'

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 2 000  - 3500.00

20. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Mężczyzna w stroju ludowym z Łowicza - tablica nr 9, 1939 r.

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 2 000  - 3500.00

Brak aukcji

/9
liczba obiektów: 170