Grafika Artystyczna

10 października 2017 | wtorek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

29 września - 10 października 2017
Salon Wystawowy Marchand
Pl. Konstytucji 2
oraz
Dom Aukcyjny Desa Unicum
ul. Marszałkowska 34-50

Szukaj w tym katalogu
1 zł
35 000 zł

Obiekty w katalogu (174)

21. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Stroje z regionu krakowskiego - tablica 8, 1939 r.

litografia kolorowana/papier, 32 x 42 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'Z. STRYJEŃSKA'

cena sprzedaży: 1 200 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 2 000  - 4000.00

22. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Polskie stroje ludowe - tablica 32, 1939 r.

litografia kolorowana/papier, 42 x 32 cm

cena sprzedaży: 1 000 zł

estymacja: 2 000  - 4000.00

23. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Stroje ludowe z regionu kujawskiego - tablica 28, 1939 r.

litografia kolorowana/papier, 50 x 39,3 cm

- Światosław Lenartowicz, Zofia Stryjeńska (1891-1976), Katalog Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie, Kraków 2008, s. 359 (il)

cena sprzedaży: 1 100 zł

estymacja: 2 000  - 4000.00

24. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Dawne stroje góralskie - tablica 22, 1939 r.

sygnowany na kamieniu śr.d.: 'Z. STRYJEŃSKA'

- Światosław Lenartowicz, Zofia Stryjeńska (1891-1976)
Katalog Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie,
Kraków 2008, s. 359 (il)

cena sprzedaży: 1 200 zł

estymacja: 2 000  - 4000.00

25. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Stroje z regionu krakowskiego - tablica 2, 1939 r.

sygnowany na kamieniu p.d.: 'Z. STRYJEŃSKA’

cena sprzedaży: 1 100 zł

estymacja: 2 000  - 4000.00

26. OSSECKI Wilk (Wilhelm) (1892 - 1958)

Teka Stary Poznań (24 grafiki), 1929 r.

akwaforta/papier, 45 x 32,5 cm
każda sygnowana ołówkiem p.d.: ‘Ossecki’, poniżej pieczęć artysty z monogramem i numer edycji ‘20/24’

spuścizna po artyście

cena sprzedaży: 3 200 zł

estymacja: 1 800  - 2600.00

27. KOWALSKI Leon (1870-1937)

Sosna nad morzem

akwaforta/papier, 31 x 23,6 cm
sygnowany i opisany p.d. i l.d.: 'LeonKowalski | [dedykacja]' 'Sosna nad morzem'

niesprzedane

estymacja: 1 400  - 1800.00

28. KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA Bogna (1900 Sosnowiec - 1986 Kraków)

Buk, 1933-35 r.

drzeworyt/papier, 26,5 x 21,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'B KrasnodębskaGardowska', datowany i opisany l.d.: '1933-35 Buk'

cena sprzedaży: 400 zł

estymacja: 1 000  - 1500.00

29. UTAMARO Kitagawa (1753 - 1806)

Kamasutra

drzeworyt/papier, 23,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)

niesprzedane

estymacja: 2 500  - 3500.00

30. KUNICHIKA Toyohara (1835 - 1900)

Nota pożegnalna

drzeworyt/bibułka, 34,5 x 46,5 cm

niesprzedane

estymacja: 3 500  - 5000.00

31. ARTYSTA nieokreślony (Japonia XIX w.)

Scena z teatru Kabuki

drzeworyt/bibułka, 34 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)

niesprzedane

estymacja: 3 000  - 5000.00

32. LASZENKO Aleksander (1883 Annówka pow. Wołczański, gub. Charkowska - 1944 Włocławek)

Beduin, 1932 r.

drzeworyt/papier, 46 x 40,5 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: 'A. Laszenko' oraz opisany i datowany p.d.: 'drzeworyt 1932'

niesprzedane

estymacja: 1 500  - 2800.00

33. LASZENKO Aleksander (1883 Annówka pow. Wołczański, gub. Charkowska - 1944 Włocławek)

Córka Ben Brahima, 1938 r.

drzeworyt/papier, 51 x 42 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: 'A. Laszenko' oraz opisany i datowany p.d.: 'drzeworyt 1938'

cena sprzedaży: 1 900 zł

estymacja: 1 500  - 2800.00

34. SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)

Młyn, 1912 r.

litografia/papier, 56,5 x 41 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'Sich'
Grafika z teki "Lamus" wydana we Lwowie w 1912 roku, w nakładzie 150 egzemplarzy.

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 242-243
- Irena Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917, Kraków 2000, il. 91

cena sprzedaży: 2 000 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

35. HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Czaty (ilustracja do ballady Adama Mickiewicza)

akwaforta/papier, 34 x 26,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Hoppen' oraz opisany l.d.: ' "Czaty" '

niesprzedane

estymacja: 1 800  - 2400.00

36. FENSKE Karl Heinz (1912 - 1963)

Zamek Brandenburski w Wilnie, 1935 r.

akwatinta/papier, 31 x 24,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Karl-Heinz Fenske (?) | 35' oraz opisany l.d.: 'Zamek Brandenburski w Wilnie'

cena sprzedaży: 1 500 zł

estymacja: 800  - 1800.00

37. KNAKE Janusz (1888 - 1963)

Andierne, 1913 r.

akwaforta/papier, 18 x 13,2 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'J Knake 30 | Andierne 1913' oraz sygnowany na kamieniu l.d.: 'KNAKE'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy: '27285 Autor Knake Janusz| Tytuł Andierne| Rodzaj dzieła akwaf| Własność | Data nadesłania 9/IV 1914'

niesprzedane

estymacja: 800  - 1200.00

38. JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)

Kolumna Zygmunta, 1915 r.

litografia/papier, 34 x 19,7 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Jabłczyński 1915' oraz opisany p.d.: 'Kolumna Zygmunta'

sprzedaż warunkowa: 1 100 zł

estymacja: 1 500  - 2000.00

39. JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)

Kościół św. Anny, 1915 r.

litografia/papier, 32 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d. ołówkiem: 'FJabłczyński 1915' i opisany p.d. ołówkiem: 'Kościół św. Anny'

cena sprzedaży: 800 zł

estymacja: 1 800  - 2600.00

40. STANKIEWICZ Zofia (1862-1955)

Warszawa - ulica Jezuicka

akwaforta, akwatinta/papier, 31,5 x 25 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Zofia Stankiewicz' oraz opisany p.d.: 'Warszawa - ulica Jezuicka'

niesprzedane

estymacja: 1 200  - 2000.00

Brak aukcji

liczba obiektów: 174