Grafika Artystyczna

10 października 2017 | wtorek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Marszałkowska 34/50

00-554 Warszawa

29 września - 10 października 2017
Salon Wystawowy Marchand
Pl. Konstytucji 2
oraz
Dom Aukcyjny Desa Unicum
ul. Marszałkowska 34-50

Szukaj w tym katalogu
1 zł
35 000 zł

Obiekty w katalogu (174)

41. JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)

Uliczka, 1916 r.

autolitografia/papier, 72,5 x 54,5 cm
sygnowany l.d.: 'FJabłczyński' oraz datowany na kamieniu:'1916 | XIX'
Litografia z teki "Warszawa"

niesprzedane

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 800  - 2600.00

42. JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)

Widok miejski

litografia/papier, 72,5 x 54 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'FJabłczyński' i datowany na kamieniu: '1915 | V'

niesprzedane

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 200  - 2000.00

43. JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)

Pejzaż miejski, 1915 r.

sygnowany p.d.: 'FJabłczyński' i datowany na kamieniu: '1916| XX'

niesprzedane

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 200  - 2000.00

44. WĄSOWICZ Dariusz (1910 Warszawa - 1973)

Plac Zamkowy

akwaforta podkolorowana akwarelą/papier, 20,3 x 24,8 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'WWąsowicz' i opisany l.d.: 'Plac Zamkowy / akwaforta/'

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 200  - 1800.00

45. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Krzemieniec

akwaforta/papier , 12 x 15 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Józef Pieniążek' oraz opisany l.d.: 'Krzemieniec'

cena sprzedaży: 400 zł

cena wywoławcza: 400 zł

estymacja: 600  - 1000.00

46. STANKIEWICZ Zofia (1862-1955)

Dworek ośnieżony

akwatinta/papier , 23 x 31 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Zofia Stankiewicz' oraz opisany p.d.: 'Dworek ośnieżony'

cena sprzedaży: 900 zł

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 000  - 1800.00

48. DOBROWOLSKI Odo (1883-1917)

Cerkiew św. Jura we Lwowie, 1915 r.

autolitografia/papier, 25,5 x 35,5 cm
na odwrociu papierowa naklejka z danymi: 'Odo Dobrowolski (1883-1917) | Cerkiew Św. Jura we Lwowie, 1915 r.| autolitografia'
Praca pochodzi z teki "Lwów", wydanej w latach 1914-15.

- Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t.1: Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, s. 71, poz. 43

cena sprzedaży: 1 000 zł

cena wywoławcza: 400 zł

estymacja: 1 500  - 2800.00

49. WOJNARSKI Jan (1879 - 1937)

Kościół Mariacki z gołębiami

akwaforta/papier, 36 x 27 cm
sygnowany p.d.: 'Wojnarski' oraz l.d.: trudno czytelne

- B. Lewińska-Gwóźdź, Między niebem a kamieniem. Jan Wojnarski 1879-1937, Pelplin 2000, il. 45.

niesprzedane

cena wywoławcza: 500 zł

estymacja: 700  - 1200.00

50. PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościół Mariacki, 1934 r.

akwaforta/papier, 35,5 x 27 cm (zadruk), 47 x 33,5 cm (arkusz)
sygnowany na płycie p.d.: 'J. PIENIĄŻEK | KRAKÓW 3.XI.1934' oraz sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: 'Kraków 1934. | Kościół Mariacki | widok po zburzeniu "Wikarówki"' oraz dedykowany i sygnowany p.d.: 'Józef Pieniążek'

niesprzedane

cena wywoławcza: 600 zł

estymacja: 800  - 1200.00

51. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia barwna/papier, 47,5 x 36 cm (zadruk)
sucha pieczęć l.d.: 'Atelier | Kisling' oraz opisany ołówkiem: 'IX/LXX'

cena sprzedaży: 7 500 zł

cena wywoławcza: 2 600 zł

estymacja: 3 000  - 6000.00

52. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia barwna/papier, 26,5 x 20,5 cm (zadruk)

cena sprzedaży: 3 200 zł

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 2 500  - 5000.00

53. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia barwna/papier, 54 x 40 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kisling' oraz opisany l.d.: '3/100'

cena sprzedaży: 7 000 zł

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 7 000  - 12000.00

54. FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Niedźwiedź, 1919-20 r.

litografia barwna, autolitografia/papier, 24,5 x 42 cm
sygnowany na kamieniu l.d.: 'Jul Fałat'
Praca pochodzi z teki "I Teka myśliwska - łosie i niedźwiedzie. 8 autolitografii barwnych" Toruń 1919-1920. Wydawnictwo artystyczne "Sztuka".

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław Ossolineum 1994, s. 226, poz. 197.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 800  - 3000.00

55. NEUMANN-HISZPAŃSKA Maria (1917-1980)

Teatr w Sandomierzu, 1952 r.

drzeworyt/papier, 16 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: monogram wiązany: 'MHiszpańska - Neumann' oraz datowany i opisany p.d.: 'Teatr w Sandomierzu (drzeworyt) 1952'

niesprzedane

cena wywoławcza: 600 zł

estymacja: 800  - 1500.00

56. STRETTI Viktor (1878 Plasy - 1957 Praga)

Teka grafik - Praga, 1951 r.

litografia/papier, 50 x 38 cm (x6)
każda grafika sygnowana ołówkiem p.d.: 'Viktor Stretti' oraz sygnowana i datowana na kamieniu: 'Viktor Stretti 51'
6 grafik z widokami Pragi czeskiej, wydawnictwo Orbis, Praha 1951

niesprzedane

cena wywoławcza: 500 zł

estymacja: 800  - 1500.00

57. OSSECKI Wilk (Wilhelm) (1892 - 1958)

Niemen pod Grodnem

drzeworyt/papier, 14 x 19 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Ossecki' oraz opisany l.d.: 'drzeworyt barwny "Niemen pod Grodnem"'

niesprzedane

cena wywoławcza: 400 zł

estymacja: 800  - 1200.00

58. KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Gdynia - wybrzeże, 1956 r.

akwaforta/papier, 23 x 32 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'E. Kuczyński 56' oraz opisany l.d.: 'GDYNIA - WYBRZEŻE'

sprzedaż warunkowa: 400 zł

cena wywoławcza: 400 zł

estymacja: 800  - 1200.00

59. STANKIEWICZ Zofia (1862-1955)

Łabędzie, ok. 1911-1913 r.

akwatinta/papier, 24,5 x 31,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Z. Stankiewicz'
na odwrociu nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

sprzedaż warunkowa: 900 zł

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 000  - 1800.00

60.

Staroświecki sklep zestaw 8 grafik, 1938 r.

drzeworyt/papier, 18 x 12 cm (x8)
jedna z grafik sygnowana na klocku l.g. monogramem: 'EB'
Drzeworyty odbite z klocków oryginalnych, autorstwa: Jadwigi Hładki, Edmunda Bartłomiejczyka, Tadeusza Cieślewskiego (syna), Edmunda Manteuffela, Zofii Fijałkowskiej, Janiny Konarskiej, Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej, Wiktora Podoskiego.
"Staroświecki sklep" będący zbiorem dziesięciu opowiadań, których treść związana jest ze sklepem Emila Wedla wraz z pijalnią czekolady na rogu ulic Szpitalnej i Górskiego (dawniej Hortensji) istniejącym i działającym pod tą sama nazwą do dnia dzisiejszego, wydany został 1938 roku przez wydawnictwo "Rój".

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 600 zł

estymacja: 2 600  - 3500.00

61. ZAK Eugeniusz (1884 Mogilno -1926 Paryż)

Wędrowiec, 1929 r.

miękki werniks/papier, 14,3 x 9,4 cm (zadruk)
Praca pochodzi z albumu "La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak" wydanej przez Galerie Zak w Paryżu w 1929 roku.

- Barbara Brus-Malinowska, Eugeniusz Zak 1884-1926, Warszawa 2004, s. 220-221

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 500  - 2500.00

Brak aukcji

liczba obiektów: 174