Grafika Artystyczna

10 października 2017 | wtorek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

29 września - 10 października 2017
Salon Wystawowy Marchand
Pl. Konstytucji 2
oraz
Dom Aukcyjny Desa Unicum
ul. Marszałkowska 34-50

Szukaj w tym katalogu
1 zł
35 000 zł

Obiekty w katalogu (174)

62. MODIGLIANI Amedeo (1884 - 1920)

Portret Kislinga

litografia/papier, 27 x 19,5 cm
opisany na kamieniu p.g.: 'a Kisling, mon cher Amis | Modigliani'

cena sprzedaży: 2 200 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 2 000  - 3500.00

63. MALINA Marian (1922-1985)

Narciarka, 1949 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 28,6 x 19,7 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M Malina 49 R' i opisany l.d.: 'Akwaforta akwatinta'

sprzedaż warunkowa: 500 zł

estymacja: 800  - 1200.00

64. WIŚNIEWSKI Stanisław (1936 Krynica - 2016 Kraków)

Kawaleria

litografia/papier, 41 x 55 cm (w świetle passe-partout)

sprzedaż warunkowa: 600 zł

estymacja: 800  - 1800.00

65. HECHT Józef (1891 Łódź -1952 Paryż)

Antarktyda, 1928 r.

sucha igła/papier, 24,4 x 22,6 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Joseph Hecht'
znak wodny z gmerkiem autorskim w obrębie przedstawienia; Praca pochodzi z czteroplanszowej teki "Atlas", z tekstami Gustave Kahna i André Suarèsa.

- Dominique Tonneau-Ryckelynck, Roland Plumart, Joseph Hecht 1891-1951: Catalogue Raisonné de l’Oeuvre Gravé. Paris 1992, nr. kat. 163

niesprzedane

estymacja: 1 500  - 4000.00

66. HECHT Józef (1891 Łódź -1952 Paryż)

Lamparty polujące na muflony

miedzioryt/papier, 30 x 40 cm
pośrodku u dołu sucha pieczęć.: 'MUSEE DU LOUVRE | CHALCOGRAPHIE'

niesprzedane

estymacja: 1 500  - 4000.00

67. HAYDEN Henryk (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

litografia barwna/papier, 32,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Hayden' oraz opisany l.d.: '18/100'

cena sprzedaży: 1 700 zł

estymacja: 2 000  - 4000.00

68. MAJEWSKA Bożena Antonina (ur. 1924)

Praca i Pokój, 1951 r.

akwatinta, mezzotint, akwaforta/papier, 37,5 x 27,7 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Bożena Majewska' oraz datowany i opisany l.d.: 'Praca i Pokój 1951'

niesprzedane

estymacja: 600  - 900.00

69. KRAJEWSKI Andrzej (Andre de Krayewski) (ur. 1933, Poznań)

Restauracja, 1959 r.

drzeworyt/papier, 20,5 x 14 cm (zadruk), 29,5 x 21 cm (arkusz)
na odwrociu sygnowany i datowany ołówkiem: 'Andrzej Krajewski 1959'

cena sprzedaży: 700 zł

estymacja: 800  - 1800.00

70. MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Naprawa siewnika

akwaforta/papier, 35 x 50 cm
wzdłuż prawej krawędzi pieczęć: 'ZBIÓR DZIEŁ ADAMA MARCZYŃSKIEGO | WŁASNOŚĆ RODZINY' oraz potwiedzenie autentyczności: 'Jolanta Marczyńska'

sprzedaż warunkowa: 600 zł

estymacja: 1 000  - 1500.00

71. LEWICKI Leopold (1906-1973)

Po pracy

linoryt/papier, 22 x 39 cm
sygnowany p.d.: 'L. Lewicki' oraz opisany p.d.: 'Po pracy'

cena sprzedaży: 1 100 zł

estymacja: 1 200  - 2000.00

72. MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Kobieta we wnętrzu

litografia/papier, 40,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie l.d.: 'Menkes'

cena sprzedaży: 3 800 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

73. KROL Abram (1919 Pabianice – 2001 Paryż)

Gołębiarz

akwatinta/papier, 29 x 20 cm
sygnowany p.d. znakiem autorskim na płycie

niesprzedane

estymacja: 600  - 1200.00

74. ŁEMPICKA Tamara (1898-1980)

Dziewczyna w turbanie

litografia/papier, 50 x 60 cm

cena sprzedaży: 28 000 zł

estymacja: 15 000  - 20000.00

75. CHAGALL Marc (1887-1985)

Klaun, 1957-62 r.

litografia barwna/papier, 31 x 23,5 cm
Litografia z teki "The Lithographs of Chagall", by Fernand Mourlot 1957-1962. Andre Sauret.

cena sprzedaży: 3 000 zł

estymacja: 1 800  - 3000.00

76. CHAGALL Marc (1887-1985)

Zielony akrobata, 1979 r.

litografia barwna/papier, 32 x 22,5 cm
sygnowany na płycie p.d.: 'Marc Chagall'
Praca stanowi okładkę "Derriére le Miroir" no. 235, Octobre 1979, Mourlot.

cena sprzedaży: 1 800 zł

estymacja: 1 000  - 1500.00

77. CHAGALL Marc (1887-1985)

Wędrujący muzykanci (The Wandering Musicians), 1957-62 r.

litografia/papier, 31 x 23,5 cm
Praca pochodzi z teki Lithographs II, publikowanej przez Andre Sauret, Mourlot #396.

cena sprzedaży: 600 zł

estymacja: 1 600  - 3500.00

78. LÉGER Fernand (1881-1955)

Les Illuminations

litografia/papier, 33,6 x 24,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'FLéger' oraz opisany u dołu: 'Suite X' i sygnowany na płycie: 'F.L'
Ilustracja pochodzi "Les Illuminations" by Arthur Rimbaud.

niesprzedane

estymacja: 3 000  - 7000.00

79. LÉGER Fernand (1881-1955)

Les Illuminations

litografia/papier, 32,8 x 24,6 cm

niesprzedane

estymacja: 4 000  - 8000.00

80. BRAQUE Georges (Argenteuil-sur-Seine 1892 - Hawr 1963)

Kogut, około 1952 r.

litografia/papier, 33,9 x 24,5 cm
na odwrociu naklejka z danymi pracy

cena sprzedaży: 2 600 zł

estymacja: 1 500  - 2000.00

81. KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)

Ostra Brama w Wilnie

miedzioryt/papier, 14 x 17 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kulisiewicz'

cena sprzedaży: 1 400 zł

estymacja: 1 400  - 2000.00

Brak aukcji

liczba obiektów: 174