Grafika Artystyczna

10 października 2017 | wtorek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

29 września - 10 października 2017
Salon Wystawowy Marchand
Pl. Konstytucji 2
oraz
Dom Aukcyjny Desa Unicum
ul. Marszałkowska 34-50

Szukaj w tym katalogu
1 zł
35 000 zł

Obiekty w katalogu (174)

82. NARĘBSKA-DĘBSKA Barbara (1921r, Włocławek)

Z cyklu: Ziemia Lubuska, Sulęcin. Odbudowa zabytkowego kościoła, 1951 r.

akwaforta/papier, 24,5 x 16,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Z cyklu: Ziemia Lubuska, Sulęcin | odbudowa zabytkowego kościoła 'Barbara Narębska-Dębska 51.'

niesprzedane

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 500  - 900.00

83. NARĘBSKA-DĘBSKA Barbara (1921r, Włocławek)

Pomorze - Grudziądz, 1956 r.

akwatinta/papier, 38 x 29 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Pomorze" - Grudziądz Barbara Narębska-Dębska 1956'

niesprzedane

estymacja: 800  - 1800.00

84. NARĘBSKA-DĘBSKA Barbara (1921r, Włocławek)

Pomorze - Katedra w Chełmży, 1956 r.

akwaforta/papier, 33,5 x 27 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Barbara Narębska-Dębska 1956' oraz opisany l.d.: ' "Pomorze" - Katedra w Chełmży'

niesprzedane

estymacja: 700  - 1200.00

85. MAĆKIEWICZ-WIŚNIEWSKA Cecylia (1928 Grudziądz - 1999)

Grudziądzka Gdańska, 1956 r.

akwaforta/papier, 33 x 26,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Cecylia Wiśniewska 1956 r.' oraz opisany l.d.: 'Grudziądzka "Gdańska" '

niesprzedane

estymacja: 800  - 1200.00

86. ZIEMSKI Jan (1920-1988)

monotypia/papier, 45 x 67 cm

niesprzedane

estymacja: 7 000  - 10000.00

87. GIELNIAK Józef (1932-1972)

A. Stanislaw K. Dawski

linoryt/papier, 38 x 28,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'A. STANISŁAW K. DAWSKI gravure sur lino 1962 r. 9/20 Józef Gielniak'
na odwrociu opisany: 'Stanisław K. Dawski'

cena sprzedaży: 3 500 zł

estymacja: 3 000  - 5000.00

88. STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Kompozycje geometryczne - tryptyk

serigrafia/papier, 15 x 14 cm
sygnowane i datowane p.d.: 'H. Stażewski 1984'
do zestawu oprawionych prac dołączona jest oryginalna teka

cena sprzedaży: 2 600 zł

estymacja: 2 200  - 4500.00

89. STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Cztery serigrafie z lat 1975-76

serigrafia/papier, 60 x 60 cm (wymiar każdej)
sygnowane ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski [rok]', opisane l.d.: '54/100'

- Galerie Hoffman

cena sprzedaży: 15 000 zł

estymacja: 25 000  - 35000.00

90. WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Bez tytułu, 1980 r.

litografia/papier, 65 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski 80'

cena sprzedaży: 2 500 zł

estymacja: 4 000  - 6000.00

91. ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Abstrakcja geometryczna

offset/papier, 58,5 x 45,3 cm (w świetle passe-partout)

niesprzedane

estymacja: 8 000  - 10000.00

92. VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)

serigrafia barwna/papier, 51 x 39,6 cm
sygnowany i opisany kredką u dołu: LV/LXX Vasarely'

cena sprzedaży: 3 500 zł

estymacja: 3 000  - 5000.00

93. FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

M 74, 1970/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 66,5 x 66,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Fangor 1970 / 2001', opisany l.d.: 'M 74 - 24/50'

cena sprzedaży: 26 000 zł

estymacja: 20 000  - 30000.00

94. VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)

YKA I, 1989 r.

litografia barwna/papier, 46,5 x 42 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: '46/99'

cena sprzedaży: 3 200 zł

estymacja: 3 000  - 5000.00

95. VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)

Tsillag, 1986 r.

litografia barwna/papier, 35 x 35 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: 'LVI/LXX'

cena sprzedaży: 2 800 zł

estymacja: 3 000  - 5000.00

96. STAŃCZAK Julian (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

Filtration ed. 124/175, 1978/1980 r.

serigrafia barwna/papier, 60,5 x 60,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.Stańczak' opisany l.d.: '124/175'
na odwrociu stempel śr.d.: 'LONDON ARTS COPYRIGHT 1980'

sprzedaż warunkowa: 2 400 zł

estymacja: 3 500  - 5000.00

97. STAŃCZAK Julian (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

Compounded Red ed. 103/175, 1978/1980 r.

serigrafia barwna/papier, 59 x 59 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J Stańczak' opisany l.d.: '103/175'

cena sprzedaży: 2 600 zł

estymacja: 3 500  - 5000.00

98. ANUSZKIEWICZ Richard (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

Inward Eye #7, 1970 r.

serigrafia barwna/papier, 66 x 50 cm
edycja 388/500; na odwrociu certyfikat oryginalności wydany przez ROGALLERY w Nowym Jorku; stan zachowania: uszkodzona rama

niesprzedane

estymacja: 3 500  - 5000.00

99. TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 100 cm (arkusz), 53 x 62 cm (odbitka)
sygnowany i datowany p.d.: 'L.Tarasewicz 2002' i opisany numerem odbitki: '14/30'

cena sprzedaży: 3 500 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

100. HOŁDANOWICZ Leszek (ur. 1937)

Tryptyk poziomy, 2006 r.

sitodruk/papier, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'TYPTYK POZIOMY (A) 0/A (B) 0/A (C) 0/A L.HOŁDANOWICZ 2006'
kolejność prac opisana literami (A), (B), (C). Tytuł na pracy (A) u dołu ołówkiem: 'Tryptyk poziomy’

- "Grafika Warszawska 06!", Wystawa zbiorowa laureatów, Galeria TEST, Warszawa 2015
Nagroda Roku 2006 Wojewody Mazowieckiego (I Nagroda oraz nagroda MNW w grudniu), Warszawa 2006

niesprzedane

estymacja: 5 000  - 7000.00

101. BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura

litografia/papier, 46,5 x 46,5 cm
na odwrociu pieczęć autorska: 'Étude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN | ATELIER BERLEWI | VERSAILLES'

niesprzedane

estymacja: 20 000  - 25000.00

Brak aukcji

liczba obiektów: 174