Grafika Artystyczna

10 października 2017 | wtorek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

29 września - 10 października 2017
Salon Wystawowy Marchand
Pl. Konstytucji 2
oraz
Dom Aukcyjny Desa Unicum
ul. Marszałkowska 34-50

Szukaj w tym katalogu
1 zł
35 000 zł

Obiekty w katalogu (174)

/9

74. ŁEMPICKA Tamara (1898-1980)

Dziewczyna w turbanie

litografia/papier, 50 x 60 cm

cena sprzedaży: 28 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 15 000  - 20000.00

93. FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

M 74, 1970/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 66,5 x 66,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Fangor 1970 / 2001', opisany l.d.: 'M 74 - 24/50'

cena sprzedaży: 26 000 zł

estymacja: 20 000  - 30000.00

8. WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852-1936)

Autoportret, 1929 r.

autolitografia/papier, 39 x 51 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Wyczół 1929'

- Danuta Muszanka, Litografia Leona Wyczółkowskiego, Wrocław 1958, s. 1 (il.)
- Leon Wyczółkowski, Artysta-profesor (1852-1936) w 160. rocznicę urodzin artysty, Katalog wystawy, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Bydgoszcz 2012, s.155 (il.)

cena sprzedaży: 17 000 zł

estymacja: 9 000  - 15000.00

89. STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Cztery serigrafie z lat 1975-76

serigrafia/papier, 60 x 60 cm (wymiar każdej)
sygnowane ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski [rok]', opisane l.d.: '54/100'

- Galerie Hoffman

cena sprzedaży: 15 000 zł

estymacja: 25 000  - 35000.00

7. SKOCZYLAS Władysław (Wieliczka, 1883-1934, Warszawa)

Autoportret I (Portret alegoryczny), 1910 r.

akwaforta/papier, 24 x 34 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'W Skoczylas'

- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas, Warszawa 2015, nr. kat. 3, s. 187 (il.)

cena sprzedaży: 13 000 zł

estymacja: 10 000  - 15000.00

131. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt leżący, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 93 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '39/60'

cena sprzedaży: 9 000 zł

estymacja: 9 000  - 14000.00

51. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia barwna/papier, 47,5 x 36 cm (zadruk)
sucha pieczęć l.d.: 'Atelier | Kisling' oraz opisany ołówkiem: 'IX/LXX'

cena sprzedaży: 7 500 zł

estymacja: 3 000  - 6000.00

133. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt z miastem, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 87 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '6/60'

cena sprzedaży: 7 500 zł

estymacja: 9 000  - 14000.00

53. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia barwna/papier, 54 x 40 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kisling' oraz opisany l.d.: '3/100'

cena sprzedaży: 7 000 zł

estymacja: 7 000  - 12000.00

130. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Abstrakcja, 1995 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 85 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1995 r.', opisany l.d.: '53/60'

cena sprzedaży: 7 000 zł

estymacja: 8 000  - 13000.00

132. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Abstrakcja, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 92 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', opisany l.d.: '57/64'

cena sprzedaży: 7 000 zł

estymacja: 8 000  - 13000.00

2. WOJTKIEWICZ Witold (1879-1909)

Jadwiga Mrozowska i Andrzej Milewski jako Albin i Klara w Ślubach Panieńskich, 1904 r.

litografia/papier, 29,5 x 40,5 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'Wojtkiewicz'

- Barbara Domańska, Anna Zieńczak, Witold Wojtkiewicz 1879-1909. Katalog wystawy, tom 2, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1989, poz. 184
- Jerzy Ficowski, Witold Wojkiewicz, Łowicz 1996, s. 44-45
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7, s. 190, s. 30 (il.)
- Irena Jakimowicz, Pięć wieków grafiki w Polsce, Warszawa 1997, poz. 635
- Zofia Kucielska, Zofia Tobiaszowa, Grafika polska około roku 1900, Kraków, 1968, poz. 212
- Irena Rylska, Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983, poz. 709

cena sprzedaży: 5 500 zł

estymacja: 6 000  - 7000.00

174. SASNAL Wilhelm (ur. 1972, Tarnów)

Bez tytułu, ed. 69/100, 2010 r.

linoryt/papier, 56 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Sasnal 2010', edycja l.d.: '69/100'

cena sprzedaży: 4 500 zł

estymacja: 1 800  - 3000.00

141. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy, 1985 r.

litografia barwna/papier, 30 x 49,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 85', opisany l.d.: '84/150'

cena sprzedaży: 4 200 zł

estymacja: 1 800  - 2600.00

13. SKOCZYLAS Władysław (Wieliczka, 1883-1934, Warszawa)

Zaloty, 1922 r.

drzeworyt kolorowany akwarelą/papier (zadruk), 18,2 x 26 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'WSkoczylas'
Praca pochodzi z Teki Podhalańskiej, rycina nr 3.

- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas, Warszawa 2015, nr. kat. 48, s. 220-221 (il.)

cena sprzedaży: 3 800 zł

estymacja: 2 000  - 3500.00

72. MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Kobieta we wnętrzu

litografia/papier, 40,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie l.d.: 'Menkes'

cena sprzedaży: 3 800 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

87. GIELNIAK Józef (1932-1972)

A. Stanislaw K. Dawski

linoryt/papier, 38 x 28,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'A. STANISŁAW K. DAWSKI gravure sur lino 1962 r. 9/20 Józef Gielniak'
na odwrociu opisany: 'Stanisław K. Dawski'

cena sprzedaży: 3 500 zł

estymacja: 3 000  - 5000.00

92. VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)

serigrafia barwna/papier, 51 x 39,6 cm
sygnowany i opisany kredką u dołu: LV/LXX Vasarely'

cena sprzedaży: 3 500 zł

estymacja: 3 000  - 5000.00

99. TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 100 cm (arkusz), 53 x 62 cm (odbitka)
sygnowany i datowany p.d.: 'L.Tarasewicz 2002' i opisany numerem odbitki: '14/30'

cena sprzedaży: 3 500 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

166. DWURNIK Edward (ur. 1943, Radzymin)

Szczecin

litografia barwna/papier, 44 x 35 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'E /A Szczecin E. Dwurnik 2002'

cena sprzedaży: 3 500 zł

estymacja: 3 000  - 4500.00

Brak aukcji

/9
liczba obiektów: 174