Sztuka Współczesna: Klasycy awangardy po 1945

07 czerwca 2018 | czwartek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

28 maja - 7 czerwca 2018

Szukaj w tym katalogu
1 zł
1 300 000 zł

Obiekty w katalogu (82)

/5

1. DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Księżyc i moja czereśnia XI, 2010 r.

akryl/płótno, 147 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "KSIĘŻYC I MOJA CZEREŚNIA XI, 2010 ROK" | ACRYL | 147 x 147 cm'

cena wywoławcza: 8 000 zł

estymacja: 18 000  - 30000.00

2. DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Emocje świetlne, 1971 r.

olej/płótno, 194 x 142 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "EMOCJE ŚWIETLNE" 1971 ROK | olej'
opisany na blejtramie: '194 x 142 cm'

cena wywoławcza: 14 000 zł

estymacja: 30 000  - 50000.00

3. FIJAŁKOWSKI Stanisław (ur. 1922)

21 III 2001, 2001 r.

olej/płótno, 162 x 114 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'S. Fijałkowski - 21 III 2001'

cena wywoławcza: 60 000 zł

estymacja: 90 000  - 120000.00

4. FIJAŁKOWSKI Stanisław (ur. 1922)

Cztery, 1972 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu na poprzecznej żerdzi krosien: '"CZTERY" - S. FIJAŁKOWSKI 1972 15/72', na wewnętrznej krawędzi dolnej żerdzi krosien: 'S. Fijałkowski - Cztery'
na odwrociu nalepka transportowa z opisem obrazu

cena wywoławcza: 50 000 zł

estymacja: 70 000  - 100000.00

5. PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Intermezzo, 1984 r.

olej/płótno, 150 x 264 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP. 84'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, po lewej: 'TERESA PĄGOWSKA 1984 | 2 | INTERMEZZO | 150 x 264' oraz po prawej: '1 | TERESA PĄGOWSKA 84 | INTERMEZZO | 150 X 264'
na krośnie niewypełniona etykieta z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta w Warszawie

cena wywoławcza: 100 000 zł

estymacja: 150 000  - 250000.00

6. PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Walc, 1984 r.

olej/płótno, 157 x 134 cm
sygnowany monogramem autorskim i datowany l.d.: 'TP. 84'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1984 | WALC | 150 x 130 cm'

cena wywoławcza: 75 000 zł

estymacja: 120 000  - 180000.00

7. PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Kot w kołnierzu, 1996 r.

olej/płótno, 50,5 x 50,5 cm
sygnowany l.d. monogramem autorskim: 'TP.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1996 | "KOT W KOŁNIERZU"'
poniżej wskazówka montażowa

cena wywoławcza: 20 000 zł

estymacja: 30 000  - 40000.00

8. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Bez tytułu, około 1945 r.

olej/płótno, 52,5 x 35 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski'

cena wywoławcza: 90 000 zł

estymacja: 130 000  - 180000.00

9. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt w lustrze, 1977 r.

akryl/płótno, 70 x 100 cm
na odwrociu nalepka wystawowa z IV Międzynarodowego Triennale Sztuki Współczesnej w Nowym Delhi
na blejtramie napis: 'WŁASNOŚĆ H. ZADREJKO' oraz częściowo widoczna data: '1977'

cena wywoławcza: 220 000 zł

estymacja: 300 000  - 400000.00

10. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Abstrakcja, 1959 r.

olej/płótno naklejone na płytę pilśniową, 68,5 x 49,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1959'

cena wywoławcza: 90 000 zł

estymacja: 120 000  - 150000.00

11. STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Bez tytułu, 1979 r.

akryl/płyta pilśniowa, blacha, 45 x 45 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1979 | H. Stażewski'
na odwrociu naddarta nalepka z napisem: 'Collezione privata | Roma' oraz stempel z Desy

cena wywoławcza: 18 000 zł

estymacja: 28 000  - 35000.00

12. ORBITOWSKI Janusz (1940 Kraków - 2017 Kraków)

16/91, 1991 r.

akryl/karton, płyta, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Janusz ORBITOWSKI 1991 | 16/91 | 80 x 60'
na odwrociu pieczęć wojewódzkiego konserwatora zabytków w Krakowie

cena wywoławcza: 10 000 zł

estymacja: 16 000  - 20000.00

13. FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

M 46, 1969 r.

olej/płótno, 203 x 234 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FAGOR | M46 1969 | 92" x 80"'
na odwrociu nalepka z Galerie Chalette w Nowym Jorku

cena wywoławcza: 600 000 zł

estymacja: 900 000  - 1300000.00

14. FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

B 68, 1965 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | B 68 | 1965'
na odwrociu nalepka z Galerie Springer w Berlinie

cena wywoławcza: 380 000 zł

estymacja: 600 000  - 800000.00

15. STAŃCZAK Julian (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

See-Through Dark, 1983-1984 r.

akryl/płótno, 130 x 131 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'JULIAN STAŃCZAK "SEE - THROUGH, DARK" 1983-4' oraz na płótnie: 'Julian Stańczak 83-4 ©'

cena wywoławcza: 200 000 zł

estymacja: 250 000  - 300000.00

16. ANUSZKIEWICZ Richard (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

Greening Red Duo, 1984 r.

akryl/płótno, 183 x 122 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: '723 | © RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1984'

cena wywoławcza: 150 000 zł

estymacja: 200 000  - 250000.00

17. DRÓŻDŻ Stanisław (1939 - 2009)

cena wywoławcza: 75 000 zł

estymacja: 90 000  - 150000.00

18. WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Penetracja przestrzeni realnej, 1974 r.

akryl/sklejka, płyta pilśniowa, 88 x 88 x 10 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Winiarski 1974'
na odwrociu nalepka z opisem: 'Penetration of real space with equal probability to black | and wite colour appearance with four elements 10 x 10 | Mutable lot - dice. year 1974.'
poniżej instrukcja ze schematem gry

cena wywoławcza: 190 000 zł

estymacja: 250 000  - 350000.00

19. WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

1+2, 3+4, 5+6, 7+8... - dyptyk, 1977 r.

akryl/sklejka, 30 x 30 cm (wymiary dotyczą każdej z części)
obie części sygnowane, datowane i opisane u dołu: '1+2, 3+4, 5+6, 7+8... Winiarski 77'

cena wywoławcza: 80 000 zł

estymacja: 100 000  - 130000.00

20. WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Chance in Game For One, 1984 r.

akryl, ołówek/płyta pilśniowa, 64 x 64 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski 84.' i opisany l.d.: 'chance in game for one'
wymiary w oprawie: 78,5 x 78,5

cena wywoławcza: 80 000 zł

estymacja: 100 000  - 140000.00

Brak aukcji

/5
liczba obiektów: 82