Aukcja 167 - Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne

17 marca 2018 | sobota, godz. 16:00

Dom Aukcyjny DESA

Floriańska 13

31-019 Kraków

12 - 16 marca 2018, w godz. 10:00 - 18:00
17 marca (w dniu aukcji) w godz. 10:00 - 14:00

Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej  opłatę aukcyjną w wysokości 15% oraz - w przypadku wybranych obiektów oznaczonych w katalogu * - opłatę do 5% z tytułu droit de suite.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
310 000 zł

Obiekty w katalogu (72)

/4

1. RYCHTER-JANOWSKA Bronisława (1868 Kraków - 1953 Kraków)

PEJZAŻ WŁOSKI

Olej, tektura, 33 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska.

niesprzedane

cena wywoławcza: Wykup abonament

2. BATOWSKI-KACZOR Stanisław (1866 Lwów -1946 Lwów)

PRZED DWOREM

Olej, tektura, 21,5 x 36,5 cm,
sygn. l.d.: "Batowski 1925"

cena sprzedaży: 6 400 zł

3. JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)

PORT

Akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1928.

niesprzedane

4. KUGLER Włodzimierz (1882 - 1946)

KACZKA

Olej, płótno, 83 x 128 cm,
sygn. p.d.: Włodzimierz Kugler 33.
Wystawa monograficzna "Włodzimierz Kugler (1882-1946) Malarstwo, grafika", TPSP Kraków 1996 fot. XXIV, nr kat. 131.

niesprzedane

5.

B. MEHOFFER

POLOWANIE PAR FORCE
Olej, tektura, 23,5 x 28,8 cm,
sygn. p.d.: B. Mehoffer.

cena sprzedaży: 4 000 zł

6. MARKOWICZ Artur (1872-1934)

PEJZAŻ ZIMOWY

Olej, tektura, 21 x 29 cm,
sygn. l.d.: Artur Markowicz.
Naklejki z 3 wystaw muzealnych: Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum w Grudziądzu, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

cena sprzedaży: 12 500 zł

7. ŻURAWSKI Stanisław (1889-1976)

PÓŁAKT NA TLE MORZA

Olej, tektura, 49 x 33,5 cm,
sygn. l.d.: St. Żurawski.

niesprzedane

8. WRÓBLEWSKA Krystyna (1904-1994)

AUTOPORTRET

Olej, płótno, tektura, 38 x 44 cm,
sygn. l.d.: K. Wróblewska 1945, na odwrocie naklejki z wystaw.

niesprzedane

9. FILIPKIEWICZ Mieczysław (1891-1951)

PEJZAŻ GÓRSKI

Akwarela, papier, 32,5 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Filipkiewicz.

niesprzedane

10. TRUSZ Iwan (1869 Wysocko-1940 Lwów)

PEJZAŻ

Olej, tektura, 15 x 20 cm,
sygn. p.d.: Iw Trusz.

niesprzedane

11. WRZESZCZ Eugeniusz (1851 - 1917)

PEJZAŻ WIEJSKI

Olej, tektura, 21 x 32,5 cm,
sygn. p.d.: E. Wrzeszcz.

niesprzedane

12. SETKOWICZ Adam (1876 Kraków - 1945 Kraków)

SCENA RODZAJOWA

Akwarela, papier, 16 x 31,5 cm,
sygn. A. Setkowicz.

niesprzedane

13. LESZKO Ludwik (1890-1957)

PIASKARZE

Olej, sklejka, 69 x 97 cm,
sygn. p.d.: Leszko 1935.

cena sprzedaży: 10 000 zł

14. KAWECKI Alojzy Roman (1868 - 1938)

SANDOMIERZ

Olej, płótno, 79 x 98,5 cm,
sygn. l.d.: Kawecki.

niesprzedane

15.

J. MESSER

PEJZAŻ ALPEJSKI
Olej, płótno, 67 x 95 cm,
sygn. p.d.: J. Messer.

niesprzedane

16. BRATKOWSKI Roman (1869-1954)

PEJZAŻ MORSKI

Olej, płótno, 30 x 44 cm,
sygn. p.d.: R. Bratkowski 1940.

niesprzedane

17. OLEŚ Andrzej (1886 - 1952)

PARK

Akwarela, papier, 24 x 16,3 cm,
sygn. p.d.: A. Oleś 1934.

niesprzedane

18. MESSER Abraham (1886-1931)

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, tektura, 31,5 x 22,5 cm,
sygn. p.d.: A. Messer 1930.

cena sprzedaży: 3 800 zł

19. PŁONCZYŃSKI Aleksander (1820 - 1858)

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, płótno, 39,5 x 46 cm,
sygn. p.d.: Płonczyński.

cena sprzedaży: 15 000 zł

20. ARTYSTA nieznany

PORTRET MĘSKI

Olej, płótno dublowane, 63 x 51 cm, niesygnowany. XIX w.

niesprzedane

Brak aukcji

/4
liczba obiektów: 72