Aukcja Dzieł Sztuki

29 marca 2017 | środa, godz. 19:00

Dom Aukcyjny OKNA SZTUKI

Grodeckiego 17

05-822 Milanówek

Miejsce aukcji:
Biblioteka Narodowa w Warszawie
Al. Niepodległości 213
w Sali im. Załuskich, wejście A (od strony parku)
w dniu aukcji od godz. 13:00
Al. Niepodległości 213

Szukaj w tym katalogu
1 zł
88 000 zł

Obiekty w katalogu (113)

/6

1.

PONIATOWSKI [Książę Józef Poniatowski],

Paryż, ok. 1825
akwatinta, naklejona na tekturę i drewnianą ramkę, 47 x 34 cm.
Wg Charlesa Aubry’ego sztychował Louis Franćois CHARON (1787 - po 1830). Pochodzi z serii sztychów tych autorów, przedstawiających marszałków Francji.

Katalog portretów… BN nie notuje.

cena sprzedaży: 2 000 zł

cena wywoławcza: 1 600 zł

2. NOVÁK-ZEMPLIŃSKI Andrzej (ur. 1949)

OFICER GWARDII CESARSKIEJ (Officer of the Imperial Guard)

fotolitografia barwna,
40 x 45 cm, na arkuszu 50 x 60 cm,
sygnowana p.d. ołówkiem "Andrzej Novák-Zempliński", l.d. tytuł w jęz. angielskim i nr odbitki: "35 /400".

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 200 zł

3.

TRZEBA WIERZYĆ (Révolution Polonaise / CROYEZ), ok. 1863

akwaforta z akwatintą, 50 x 38 cm,
u dołu arkusza: "ArtüÝme /FAYARD, ÉDITEUR, 41 rue Vavin, ļ Paris",
sygnowana l.d. na płycie Alp.e Leroy del. et sculp.".

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 200 zł

4. RUDZKA-CYBISOWA Hanna (1897-1988)

MARTWA NATURA z TULIPANAMI, l. 30-te XX w.

olej na płótnie, 47 x 32 cm, sygnowany l.d. "H. Rudzka C.". Na odwrocie autorskie "H. Rudzka C."; na krośnie wyblakła, nieczytelna kartka wystawowa. "Orzeczenie" Leszka Ludwikowskiego z Krakowa z października 1981 r., potwierdzające autorstwo obrazu.

cena sprzedaży: 4 800 zł

cena wywoławcza: 4 000 zł

5. KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

DWA WAZONY

pastel na papierze żeberkowym [ze znakiem wodnym PMF (ITALIA)], 62,5 x 47,5 cm,
sygnowany p.d. "a.Karpiński".

niesprzedane

cena wywoławcza: 6 000 zł

6. BOROWSKI Wacław (Łódź 1885 - Łódź 1954)

AKT, 1932

rysunek ołówkiem na papierze (od góry podklejonym na karton), 24 x 20,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "WBorowski 1932".

cena sprzedaży: 2 800 zł

cena wywoławcza: 2 400 zł

7. BOROWSKI Wacław (Łódź 1885 - Łódź 1954)

W SADZIE, 1938

litografia na papierze czerpanym (z suchym tłokiem "SVUM HODONIN"),
34,5 x 25,5 cm, na arkuszu 49,5 x 35 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem pod kamieniem p.d. "Wacł Borowski 1938"; l.d. "litografia".

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 200 zł

8. FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)

KAPLICA ZYGMUNTOWSKA NA WAWELU

olej na tekturze, 50 x 35 cm,
sygnowany p.d. "St. Poraj Fabijański".
Dołączony Dowód zakupu z DA "Unicum", ze stycznia 1998 r.

niesprzedane

cena wywoławcza: 3 200 zł

9. CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

WIDOK NA WAWEL, 1924 [może: 1914?]

olej na płycie, 70 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Józef Czajkowski 1924 [1914?]".
Na odwrocie: AKT SIEDZĄCY, nieukończony.

niesprzedane

cena wywoławcza: 3 500 zł

10. WYDRA Jan (1902 Ciecierzyn k. Lublina - 1937 Otwock)

SWEN WIDŁOBRODY (WOLANIN), 1935

olej na płótnie, 90 x 80 cm,
sygnowany i datowany na odwrocie, na płótnie: "Jan Wydra/«Wolanin» 1935".

niesprzedane

cena wywoławcza: 14 000 zł

11. SIPIŃSKI Józef Alfred (1886-1968)

ORŁOWO (O ZACHODZIE SŁOŃCA), 1928 z cyklu Polskie morze

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 49 x 35 cm,
sygnowany i datowany l.d. "J.A. Sipiński / Orłowo 1928".
Na odwrocie, na tekturze napis autorski "Orłowo".
Wystawiany: Salon TZSP 1928, w katalogu nr 294.

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 800 zł

12. LINDEMAN Emil (LINDEMANN) (1864-ok. 1945)

SWARZEWO-HALLEROWO, 1938

olej na płótnie, 68,5 x 100 cm,
sygnowany l.d. "E. Lindeman";
na odwrocie, na płótnie - autorskie: tytuł obrazu, data i sygnatura.

niesprzedane

cena wywoławcza: 6 500 zł

13. BOROWSKA-SIEROSZEWSKA Barbara (ur. 1935r. Warszawa)

ZAUŁEK (Stare Miasto), l. 90-te XX w.

olej na płótnie, 33 x 27 cm,
sygnowany p.d. "B. Borowska" i na odwrocie, na płótnie: "Barbara Sieroszewska-Borowska" i tytuł obrazu.
Z pracowni artystki.

cena sprzedaży: 2 800 zł

cena wywoławcza: 2 500 zł

14. GRABOWSKI Adam (1875 Warszawa - 1941 Warszawa)

WIDOKI WARSZAWY, 1921

autolitografie, 37 x 29 cm każda,
sygnowane i datowane ołówkiem p.d. "A. Grabowski /1921".
Kompletna teka 12 autolitografii (osobno oprawionych).
Panorama Nowego Miasta od strony Wisły (ilustr.); Panorama Krakowskiego Przedmieścia i Zamku od strony Wisły; Pomnik Jana Sobieckiego w Łazienkach; Pałac na wodzie w Łazienkach; Wylot ulicy Długiej z widokiem na kościół św. Jacka; Panorama Starego Miasta; Kamienica na Powiślu; Panorama Powiśla; Obrazek uliczny; Wodozbiór w Ogrodzie Saskim; Rynek Starego Miasta (ilustr.); Teatr na Wyspie w Łazienkach.
Literatura: M. Grońska, Grafika w ksiązce, tece i albumie, poz. 224, s. 231.

W komplecie bardzo rzadkie!

niesprzedane

cena wywoławcza: 3 200 zł

15. MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

KOŚCIÓŁEK ZIMĄ, 1927

akwarela na kartonie, 50 x 40 cm,
sygnowana i datowana p.d. "Rafał Malczewski 1927".

niesprzedane

cena wywoławcza: 7 000 zł

16. JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCULI w ZIMOWY NIEDZIELNY PORANEK

olej na tekturze, 19,5 x 28,8 cm,
sygnowany l.d. "Wład. Jarocki".

niesprzedane

cena wywoławcza: 4 800 zł

17. DOBRIAK Michał (1904-2001)

SKĄPANE SŁOŃCEM, 1949

olej na tekturze, 50 x 71 cm,
sygnowany i datowany p.d. "M. Dobriak. 49".
Na odwrocie kartka wystawowa.
Wystawiany: Wystawa obrazów Michała Dobriaka, Muzeum w Kaliszu, II-III 1953.

cena sprzedaży: 4 200 zł

cena wywoławcza: 4 200 zł

18. LASOCKI Kazimierz (1871-1952)

KRAJOBRAZ POLSKI, lata 40-te XX w.

olej na płótnie, 48 x 68 cm,
sygnowany i datowany p.d. "K. Lasocki 194." [ostatnia cyfra nieczytelna].

niesprzedane

cena wywoławcza: 4 000 zł

19. FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

ZIMA w TATRACH / ZAMIEĆ, 1938

olej na tekturze, 17 x 23,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Stefan Filipkiewicz /1938".
Na odwrocie tektury owalna pieczęć "ISKRA KARMAŃSKI * KRAKÓW" i odręcznie "16/8".

cena sprzedaży: 2 200 zł

cena wywoławcza: 2 200 zł

20. BOROWSKI Wiesław (1935-1989)

ZIMA W CZERNICU, 1987

olej na płótnie, 34 x 45 cm,
sygnowany na odwrocie: "WIESŁAW T.BOROWSKI", także tytuł obrazu i rok.
Z pracowni artysty.

niesprzedane

cena wywoławcza: 3 600 zł

Brak aukcji

/6
liczba obiektów: 113