166 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

21 października 2017 | sobota, godz. 17:00

Dom Aukcyjny OSTOYA

Gen. J. Zajączka 8

01- 518 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
35 000 zł

Obiekty w katalogu (247)

18. MALARZ nierozpoznany

KWIATY MAKU I WAZON, poł. XX w.

Olej, tektura; 25 x 37 cm
Sygnowany p.d.: ПНапевъ (?)

niesprzedane

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 900  - 1000.00

19.

TEKA KRAKÓW. SZEŚĆ AUTOLITOGRAFII, 1928

Litografie barwne; wym.: 430 x 350 mm; tabl. nieliczbowanych 6; okładka z frontyspisem; prace: a. Stefan Filipkiewicz (Kościół św. Andrzeja); b. Jan Hrynkowski (Panorama z widokiem Wawelu); c. Władysław Jarocki (Barbakan i Brama Floriańska w zimie); d. Ignacy Pieńkowski (Fragment katedry z kaplicą Zygmuntowską); e. Jan Rubczak (Ulica Floriańska); f. Jan Wojnarski (Kościół św. Wojciecha).
Wyd. Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie; odbito w Zakł. Art. Lit. A. Pruszyński Kraków
Stan zachowania: grafika Wojnarskiego przycięta.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 28.

niesprzedane

estymacja: 2 400  - 3000.00

20. STABROWSKI Kazimierz (1869-1929)

SKALNY WĄWÓZ

Pastel, papier, 50 x 65 cm
Sygnowany p.d.: K. Stabrowski

cena sprzedaży: 10 000 zł

estymacja: 12 000  - 15000.00

21. FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I PORCELANOWĄ FIGURKĄ

Olej, tektura; 34 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz

cena sprzedaży: 6 500 zł

estymacja: 7 000  - 8000.00

22. GRÄßEL Franz (1861 Obersasbach - 1948 Emmering)

KACZKI

Olej, sklejka; 26,5 x 38
Sygnowany p.d.: Franz Gräßel

*opłata droit de suite

niesprzedane

estymacja: 12 000  - 14000.00

23. GROTT Teodor (1884-1972)

CAPRI, 1908

Olej, tektura; 20,5 x 29 cm
Sygnowany p.d.: Teod. Grott 908 | Capri.
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe drukowane, wypełnione piórem Towarzystwa Przyjaciół Pięknych w Krakowie z opisem pracy, z 1908 r i z Wystawy Jubileuszowej w 1960 r.

Obraz wystawiany: 1. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, 1908; 2. Teodor Grott:wystawa jubileuszowa : malarstwo, grafika, rysunek, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, październik 1960

*opłata droit de suite

niesprzedane

estymacja: 3 700  - 4000.00

24. MALARZ francuski

MOLO, k. XIX w.

Olej, płótno dublowane; 73 x 100 cm
Sygnowany p.d.; Boy...

niesprzedane

estymacja: 2 500  - 2600.00

24A. CARELLI Consalvo (1818 Neapol - 1900 Neapol)

SORRENTO

Gwasz, papier; 27 x 39 cm
Sygnowany l.d.: Consalvo Carelli | Sorrento

cena sprzedaży: 6 000 zł

estymacja: 12 000  - 14000.00

24B. NEHRING Maciej (1901-1977)

WALKI KOŚCIUSZKOWCÓW W WARSZAWIE: DESANT NA POWIŚLU / FORSOWANIE WISŁY, 1949

Para akwarel, papier; po 45 x 59,5 cm
Sygnowane l.d.: Maciej Nehring / 44-49

*opłata droit de suite

niesprzedane

estymacja: 5 000  - 6000.00

25. Malarz polski

niesprzedane

estymacja: 5 500  - 6000.00

26. MOKWA Marian (1889 - 1987)

DAR POMORZA, lata 30. XX w.

Olej, płótno; 64,8 x 116,2 cm
Sygnowany niebieskim olejem p.d.: Mokwa

*opłata droit de suite

niesprzedane

estymacja: 20 000  - 22000.00

27. MULHOLLAND Saint John (1839 Lisburn - 1910 Filadelfia)

ŁODZI RYBACKIE PRZY LATARNI MORSKIEJ

Olej, płótno; 62 x 107 cm
Sygnowany l.d.: St. J. Mulholland

niesprzedane

estymacja: 11 000  - 12000.00

27A. NEOGRADY Laszlo (1896 Budapeszt - 1962)

PEJZAŻ Z OGRODNICZKĄ

Olej, płótno; 40 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Neogrady Laszlo
Na odwrocie fragment kompozycji z postacią przed wzorzystym tłem, na krośnie stempel rumuńskiego ministerstwa kultury: D.C.C.P.C.N. Bucuresti

*opłata droit de suite

niesprzedane

estymacja: 4 500  - 5000.00

27B.

P. R. KOWALCZYK

STOGI NA POLU, 1957
Gwasz, karton; 22 x 31 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: P.R. Kowalczyk | 1957

*opłata droit de suite

niesprzedane

estymacja: 900  - 1000.00

27C.

L.GROSSE

ŁODZIE RYBACKIE, ok. 1900
Olej, płotno; 74 x 100 cm
Sygnowany p.d.: L. Grosse

niesprzedane

estymacja: 500  - 6000.00

27D. WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) Czesław (ok. 1875 - 1946/47)

SANIE PRZED OŚNIEŻONĄ CHATĄ

Olej, płótno; 68 x 102 cm
Sygnowany p.d.: Cz Wasilewski

niesprzedane

estymacja: 15 000  - 16000.00

28. MALARZ nierozpoznany

niesprzedane

estymacja: 3 700  - 4000.00

29. MALARZ nierozpoznany

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1874

Olej, płótno dublowane; 66 x 56 cm
Sygnowany p.d.: Jul. Sim.... | 1874

niesprzedane

estymacja: 6 000  - 6500.00

30A. MALARZ nierozpoznany

PORTRET DAMY W CZARNEJ SUKNI, 1904

Olej, płótno; 82 x 71 cm
Sygnowany l.śr. ... Janowsk(?) | 1904
Na odwrocie częściowo zachowana nalepka: Kunsth..

cena sprzedaży: 2 000 zł

estymacja: 2 500  - 2700.00

30B. Malarz polski

PORTRET MĘŻCZYZNY Z CYGAREM, 1904

Olej, płótno; 82 x 70 cm

cena sprzedaży: 2 000 zł

estymacja: 2 500  - 2700.00

Brak aukcji

liczba obiektów: 247