238 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

22 lutego 2017 | środa, godz. 18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

11 - 22 lutego 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
180 000 zł

Obiekty w katalogu (249)

/13

1. CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)

Alphonse-Marie Malibran, ARMIA KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO [L’Armee du Duche de Varsovie], Paryż 1913.

Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego, s. 314; 39 x 28 x 8 cm, oprawa pełna skóra, tłoczona złotem tytulatura oraz herb Księstwa Warszawskiego na licu i grzbiecie, zachowana oryginalna wydawnicza oprawa broszurowa z barwnym herbem Księstwa Warszawskiego i złoconymi napisami. Nakład 300 numerowanych egzemplarzy, wydrukowanych na grubym, luksusowym papierze czerpanym z Arches (oferowany egzemplarz z nr. 205). Ilustracje Chełmińskiego poprzedzają bibułki ochronne z tekstem objaśniającym. Stronę przedtytułową zdobi faksymile sygnatury malarza.

cena sprzedaży: 6 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 5 500  - 7000.00

2. MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Krakus

ołówek, papier żeberkowy naklejony na tekturę;
62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józ. Mehoffer

cena sprzedaży: 15 000 zł

estymacja: 14 000  - 18000.00

3.

Zestaw czterech portretów ze spuścizny po artyście Kazimierzu Podsadeckim

1. Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Autoportret, 1967
ołówek, papier; 34 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: PODSADECKI, dat. p. d.: 27.4.967;

2. Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Głowa mężczyzny z profilu, 1937
ołówek, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
kartka ze szkicownika artysty z napisem Kalwaria Zebrzydowska, jesień 1937;

3. Antoni WASILEWSKI (1905-1975)
Karykatura Kazimierza Podsadeckiego, 1934
sygn. i dat. p. d. (słabo czytelnie), l. d. opis ołówkiem sporządzony przez Kazimierza Podsadeckiego
moja KARYKATURA / RYS. PRZEZ A. WASILEWSKIEGO / W R. 1934. - K. Podsadecki
(przed konserwacją);

4. Jan Marcin SZANCER (1902-1973)
Portret Podsadeckiego z Zakopanego, 1932
ołówek, papier; 26 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JMS (słabo czytelnie), l. d. opis
ołówkiem sporządzony przez Kazimierza
Podsadeckiego: Jan Szancer 1932.

sprzedaż warunkowa: 2 800 zł

estymacja: 3 600  - 4800.00

4.

Zestaw trzech szkiców we wspólnej oprawie

1. Pojedynek
ołówek, papier; 21 x 34 cm; śr. d. opisany: (...) rysował J Mehoffer

2. Józef Mehoffer na kanapie [wizerunek własny artysty?]
ołówek, papier; 10 x 17,5 cm;
3. Podwójny szkic mężczyzny w płaszczu (Józef Mehoffer)
ołówek, papier; 19,5 x 30,5 cm;
na odwrocie opis: rysował Wyspiański do kurtyny (?) J. Mehoffer;

niesprzedane

estymacja: 7 000  - 9000.00

1001.

Księga jazdy polskiej, z 25 barwnymi ilustracjami

Praca zbiorowa pod red. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego;
kierownictwo i opr. graficzne Stanisław Haykowski, ilustracje: M. Bylina, S. Gepner, S. Haykowski, X. Koźmiński.
twarda oprawa, półskórek; czerwone płótno; na okładce tłoczenie złocone z wyobrażeniem szczerbca, z tyłu ślepe tłoczenie z czapką ułańską; na grzbiecie tłoczenia złocone z tytułem; 31,5 x 26 x 5,5 cm.
Warszawa 1938; druk Zakłady Graficzne Instytutu Wydawniczego "Biblioteka Polska" w Bydgoszczy.

cena sprzedaży: 1 500 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1002.

HALDANE MACFALL

Historya malarstwa, 9 tomów, z 300 barwnymi tablicami [tytuł oryginału: A history of painting]
Dzieło zbiorowe pod. red. TADEUSZA PINIEGO, tłum. z angielskiego Jan Kasprowicz, Józef Ruffer, Władysław Witwicki.
oprawa sztywna, w szarym płótnie, grzbiet z szyldzikiem z czerwonej skóry, z tłoczonym, złotym tytułem i oznaczeniem tomu;
28,6 x 21 cm.
Lwów, Drukarnia Zakładu im. Ossolińskich pod zarządem Karola Jasińskiego; nakładem własnym wydawnictwa; Warszawa, Księgarnia St. Sadowskiego; Księgarnia E. Wende, Administracya "Świata" [1912-1913].

cena sprzedaży: 4 000 zł

estymacja: 1 400  - 1800.00

1003. MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice trzech postaci

kredka niebieska, papier; 18,5 x 24,3 cm;
na odwrocie szkic postaci z drzewem

sprzedaż warunkowa: 1 600 zł

estymacja: 2 000  - 2800.00

1004. MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z dwoma drzewami i pasterzem z krową

kredki jasnozielona, jasnobrązowa, ciemnoniebieska, ołówek, papier; 23 x 30 cm;
Praca eksponowana na wystawie: Jacek Malczewski "Rysunki", 21.03.2009 - 19.04.2009, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, pod poz. 73

sprzedaż warunkowa: 1 600 zł

estymacja: 2 000  - 2800.00

1005.

Amédée VARIN (1818-1883), Eugene VARIN (1831-

Zaręczyny
według: Anton DIEFFENBACH (1831-1914)
akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier; 53 x 79 cm (wymiar kompozycji);
sygn. pod ryciną l.: PEINT PAR H.ANTON DIEFFENBACH; śr.: Imprime & Publie par Goupil & Cie le 1er Avril 1865 Paris, London, Bruxelles, Le Hague, p.: GRAVÉ PAR AMÉDÉE & EUGENE VARIN

niesprzedane

estymacja: 2 200  - 2900.00

1006. PRESTEL Marie Catherine (1747 - 1794)

Scena wiejska

mezzotinta, papier; 45 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: M. Cath. Prestel / 1787

niesprzedane

estymacja: 1 400  - 1900.00

1007. MOYREAU Jean (1690 - 1762)

Wypadek podczas polowania

według Philipsa WOUWERMANNA (1619-1668)
akwaforta, papier; 37 x 46 cm (wymiar arkusza);
poniżej napisy l. d.: P.Wouvermans pinx.,
l. d.: J. Moyreau Sculp.,
poniżej, na środku w otoczeniu kartusza herbowego flankowanego przez fantastyczne zwierzęta: L’ACCIDENT DU CHASSEUR / Gravé d’Apres le Tableau Original de P.pe Wouwermanes de 2. Pieds 1. Pouccs 6. Lignes de large Sur 19. Pouces de haut Qui est dans la Gallerie de SON Ex Mgneus LE COMTE / DE BRUHL PREMIER DE S. M. LE ROY POLOGNE ELECTEUR DE SAXE. 1747 Avec privilege du Roy. 56 / A Paris ches Moyreau Graveur du Roy st. Jacques a la VieillePoste vis a cis la rue du Plâtre

niesprzedane

estymacja: 2 200  - 3000.00

1008. BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rywale, 1959

tusz, piórko, papier; 16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: maja 59;
według przekazu oferenta tusz przedstawia wyścig zbrojeń

sprzedaż warunkowa: 800 zł

estymacja: 1 100  - 1400.00

1009. WALKIEWICZ Władysław (1833-1900)

Tadeusz Kościuszko

według: Tytus MALESZEWSKI (1827-1898)
chromolitografia, papier; 43,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu poniżej przedstawienia: WYKONAŁ NA KAMIENIU W. Walkiewicz, W LITOGRAFII J. PLEWIŃSKIEGO / B. BUKATYŃSKI W WARSZAWIE; w obrębie obrazu sygn. p. g.: T. Maleszewski

niesprzedane

estymacja: 1 400  - 1800.00

1010. WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Wawel - Burza, 1943

drzeworyt, bibuła; 24,4 x 34,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);
Grafika ujęta w katalogu: Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, s. 57. il. 111; Grafika wielokrotnie prezentowana na wystawach monograficznych.

niesprzedane

estymacja: 2 000  - 2800.00

101. UNIECHOWSKI Antoni (1903-1976)

Grzybobranie

piórko, tusz, akwarela, papier, 29 x 22 cm;
sygn. p. d.: A.U.

cena sprzedaży: 1 300 zł

estymacja: 1 400  - 1800.00

102. LANGERMAN Henryk (1896 - 1944)

Macierzyństwo, 1926

tusz lawowany, akwarela, papier; 62,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: HLangerman / 26
na odwrocie oprawy napis ołówkiem: Langerman / polonais

niesprzedane

estymacja: 2 200  - 3000.00

103. KATZ Emmanuel (zw. Mané-Katz) (1894 - 1962)

Letnisko [Drzewa we frontowym ogrodzie]

gwasz, papier; 63 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. (ołówkiem): mane-katz

niesprzedane

estymacja: 8 000  - 11000.00

104. GROTT Teodor (1884-1972)

Las w słońcu

akwarela, gwasz, tektura, 30 x 45 cm;
sygn. p. d.: TeodGrott 927

sprzedaż warunkowa: 6 600 zł

estymacja: 8 500  - 11500.00

105. RYBKOWSKI Tadeusz (1848 Kielce - 1926 Lwów)

Chłop w kożuchu, 1909

akwarela, papier; 40,2 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Rybkowski 1909;
(przed konserwacją)

niesprzedane

estymacja: 3 500  - 4500.00

106. GÓRSKI Stanisław (1887 Kościan - 1955 Kraków)

Góral z fajką na tle Morskiego Oka

pastel, tektura; 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: St. Górski

sprzedaż warunkowa: 3 000 zł

estymacja: 3 600  - 4800.00

Brak aukcji

/13
liczba obiektów: 249