239 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

22 marca 2017 | środa, godz. 18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

11 - 22 marca 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
180 000 zł

Obiekty w katalogu (293)

/15

1. HARTWIG Edward (1909 Moskwa - 2003 Warszawa)

Wycieczka, l. 50. XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier; 29 x 23 cm;
na odwrocie pieczątka ZAiKS, sygn.: EH, oraz datacja ołówkiem: lata 50.

sprzedaż warunkowa: 1 900 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 2 400  - 3200.00

2.

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

Dzieła malarskie, Bydgoszcz 1925
tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski, nakład 2500 egz., 105 rysunków w tekście i 86 rotograwiur na osobnych tablicach, zabezpieczonych bibułkami z nadrukiem zawierającym tytuł, datę powstania oraz właściciela dzieła. Chronologiczny opis 554 prac Stanisława Wyspiańskiego.
36 x 29 cm; oprawa: pełna skóra, odtworzona według oryginalnej oprawy wydawniczej, tłoczony i złocony monogram artysty na licu, grzbiet 5-cio polowy, złocona tytulatura, zwięzy wypukłe, oryginalnie złocone górne brzegi kart, dedykacja z 24.12.1925r.;
stan: blok lekko poluźniony, poza tym bardzo dobry.

sprzedaż warunkowa: 2 800 zł

estymacja: 3 600  - 4800.00

3. BRANDT Józef (1841 Szczebrzeszyn -1915 Radom)

Studia postaci do kompozycji historycznych

ołówek, papier; 32 x 19 cm (w świetle passe-partout, każda praca);
Według tradycji prace pochodzą ze spuścizny po artyście, ze zbiorów jego córki.

sprzedaż warunkowa: 3 500 zł

estymacja: 4 500  - 6000.00

4. MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Śpiąca Maria Malczewska

ołówek, papier; 16 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: ..... 88.- (ołówkiem);
Na odwrocie okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

sprzedaż warunkowa: 2 200 zł

estymacja: 2 500  - 2800.00

1001.

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

Życie i dzieło
Księga zbiorowa wydana staraniem Komitetu uczczenia pamięci Ferdynanda Ruszczyca w Wilnie z zasiłkiem Funduszu Kultury Narodowej Józefa Piłsudskiego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych,
Wilno, 1939.
Druk wykonano w tłoczni artystycznej "Grafika" Stanisława Turskiego w Wilnie w ilości 1000 egzemplarzy; zawiera m.in. katalog prac malarskich, katalog projektów ilustracji, okładek, plakatów, afiszów, medali, sztandarów itp. 226 ilustracji w tekście, 96 na oddzielnych tablicach - w tym 22 barwne, z czego 5 wykonanych techniką litografii wielkonakładowej, układ ilustracji, reprodukcje dzieł Ruszczyca i fotografie - Jan Bułhak; 30 x 23 cm, oprawa półskórek , grzbiet 6-cio polowy, narożniki w skórze, złocona tytulatura. Stan zachowania idealny.

sprzedaż warunkowa: 1 600 zł

estymacja: 1 800  - 2400.00

1002.

SELING HELMUT

Die Kunst der Augsburger Goldschmiede 1529-1868, 3 tomy + suplement
druk, okładki tekturowe, oklejane granatowym płótnem introligatorskim (kaliko) z ślepym tłoczeniem, obwoluty kredowe, kolorowe; 30 x 23 cm; futerał introligatorski - tektura, kaliko, papier marmurkowy; 31,5 x 23,5 x 13,8 cm.
Verlag C. H. Beck, München, 1980 (suplement 1994).
Piękne, bogato ilustrowane, monumentalne wydanie pracy na temat złotnictwa augsburskiego, z katalogiem oraz leksykonem mistrzów cechowych i znaków warsztatowych, jakimi się posługiwali; Band I - Geschichte und Werke, Abbildungskatalog; Band II - Tafeln; Band III - Meister, Marken, Beschauzeichen; Supplement zu Band III - Meister, Marken, Beschauzeichen.

niesprzedane

estymacja: 1 800  - 2400.00

1003. WĄSOWICZ Wacław (1891-1942)

Koń z wózkiem

drzeworyt, papier; 17,5 x 19 cm (odcisk klocka),
20 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Lit.: M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt, s. 136, il. 76

niesprzedane

estymacja: 900  - 1200.00

1004. RACZYŃSKI Stanisław (1903 Wadowice - 1982 Kraków)

Kraków - siedem drzeworytów w tece

drzeworyt, papier; ok. 21,5 x 15 cm (wymiar każdej z prac w świetle passe-partout);
każda z prac sygn. p. d. długopisem : StRaczyński oraz opisana u dołu po lewej stronie;
grafiki w tekturowej tece z drukowanym napisem STANISŁA RACZYŃSKI / KRAKÓW / 7 ORYGINALNYCH DRZEWORYTÓW, przedstawiają: Dziedziniec zamkowy, Ogrójec przy kościele św. Barbary, Barbakan, Ulicę Floriańską, Wieżę katedralną (uszkodzenie papieru), Ołtarz Wita Stwosza, Dziedziniec Collegium Maius

niesprzedane

estymacja: 2 000  - 2600.00

1005. MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Sztuka Polska - okładka, 1903

litografia barwna, papier; 37,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn.. i dat. w kompozycji, na kamieniu: JÓZEF MEHOFFER / 1903;
przed konserwacją

sprzedaż warunkowa: 500 zł

estymacja: 600  - 800.00

1006. KUNITERU Utagawa (1808 - 1876)

Shimada z serii: Słynne miejsca na drodze Tokaido, 1863

drzeworyt barwny, papier; 33,3 x 22,9 cm (wymiar kompozycji)
36,4 x 24,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. na klocku l. d.

niesprzedane

estymacja: 1 800  - 2400.00

1007. MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akrobaci, l. 20 XX w.

akwaforta, papier; 19,8 x 7,5 cm (odcisk płyty),
29 x 16,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Misky (ołówkiem)

sprzedaż warunkowa: 800 zł

estymacja: 1 100  - 1400.00

1008. WAŚKOWSKI Wacław (1904-1975)

Autoportret, l. 40 XX w.

drzeworyt, papier; 19 x 14 cm (odcisk klocka), 26,7 x 19 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: WW. (na klocku);
na oprawie poniżej napis: Autoportret prof. W. Waśkowskiego / odbitka autorska około 1943 r. / R. Dudzicki / 18.IX.1988 r (ołówkiem)

niesprzedane

estymacja: 900  - 1200.00

101. GROTT Teodor (1884-1972)

Łodzie w porcie Concarneau

akwarela , papier, 30 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: TeoGrott

niesprzedane

estymacja: 5 500  - 7000.00

102. MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać na koniu - studium

tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem,
pędzel, papier; 24 x 31 cm;
sygn. śr. d. ołówkiem: JMalczewski, napis autorski: ... [napis nieczytelny - Chłopy ?] - Cesarz;
na odwrocie drugie studium wykonane tuszem lawowanym oraz stempel inwentarzowy z numerem: 247, numer ołówkiem: 38, przy lewej krawędzi napis ołówkiem (słaboczytelnie), ponadto wyblakły, okrągły stempel ze zbiorów Marii Malczewskiej [praca po konserwacji].

sprzedaż warunkowa: 2 600 zł

estymacja: 3 200  - 4200.00

103. JAROCKI Władysław (1879-1965)

Huculi, 1921

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 70 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wład Jarocki / 1921;
na odwrocie napis ołówkiem: Lp 10783;
na odwrocie oprawy nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z odręcznie wypisanymi informacjami o obrazie oraz datą przyjęcia: 1942 / Prof. Jarodzki Władysław / Huculi / akwarela / 10783

niesprzedane

estymacja: 6 300  - 8400.00

104. TETMAJER Włodzimierz Przerwa (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Scena historyczna, 1906

gwasz, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Włodzimierz Tetmajer / 1906

sprzedaż warunkowa: 5 600 zł

estymacja: 7 200  - 9600.00

105. RAPACKI Józef (1871-1929)

Pejzaż z okolic Olszanki, ok. 1920

akwarela, papier; 31,7 x 46,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d.: JÓZEF RAPACKI / OLSZANKA

niesprzedane

estymacja: 5 500  - 7500.00

106. GIBIŃSKI Stanisław (1882-1971)

Po obfitych deszczach

akwarela, papier; 34,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S.Gibiński

niesprzedane

estymacja: 2 700  - 3600.00

107. FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Pejzaż zimowy z Polesia, 1910

akwarela, gwasz, karton; 20,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie / 1910;

cena sprzedaży: 30 000 zł

estymacja: 27 000  - 36000.00

108. MOLLO Franciszek (1897 - 1967)

Kwitnący ogród

olej, tektura, 47,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Franciszek Mollo

niesprzedane

estymacja: 11 000  - 14000.00

Brak aukcji

/15
liczba obiektów: 293