245 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

27 września 2017 | środa, godz. 18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

16 - 27 września 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
60 000 412 zł

Obiekty w katalogu (281)

/15

1.

Dr Gustaw von HAYEK (1836-1911)

Wielki atlas do zoologii, botaniki i mineralogii
Warszawa 1887. Przekład przejrzał Dr Józef Baranowski.
Atlas zawiera 120 barwnych litografii,
w tym 72 z dziedziny zoologii, 40 - botaniki, 8 - mineralogii. Każda karta sygnowana: "Lith.Art. Anstalt S. Czeiger Wien".
41 x 27 cm, oprawa pełna skóra z tłoczoną złotem tytulaturą na licu i grzbiecie, grzbiet 6-cio polowy z ozdobnikami.
Stan zachowania: minimalne zaplamienia, poza tym bardzo dobry.

niesprzedane

cena wywoławcza: 3 500 zł

estymacja: 4 500  - 6000.00

2.

Stanisław LEWANDOWSKI (1859-1940)

Henryk Siemiradzki (1843-1940)
Z dziewięćdziesięcioma trzema ilustracyami w tekście, dziesięcioma heliograwiurami,
dwoma kolorowymi facsimiliami szkiców olejnych i portretem.
Warszawa - Kraków 1911, Nakład i własność Gebethnera i Wolffa;
34 x 27 cm; oprawa wydawnicza płócienna z portretem artysty na licu,tłoczona złotem tytulatura na licu i na grzbiecie, 13 tablic w technice heliograwiury w tym 2 rozkładane i 2 barwne autotypie.
Stan zachowania: przetarcia na rogach oprawy, naderwany grzbiet, poza tym stan bardzo dobry.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 1 900  - 2500.00

3.

Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według

Stanisław Rewera Potocki wracający z wyprawy tureckiej, przyjmuje wyoraną buławę
chromolitografia, papier; 34 x 74 cm (w świetle passe-partout);
l. d. w kompozycji: Thurwangu lit.,
p. d.: Juliusz Kossak / Monachium / 1875,
pod kompozycją l. d.: Malował Juliusz Kossak,
p. d.: Lit. zakład Lemercier w Paryżu; po środku drukowany napis: STANISŁAW REWERA POTOCKI / WRACAJĄC Z WYPRAWY TURECKIEJ, PRZYJMUJE WYORANĄ BUŁAWĘ, 1651 ROKU / ORYGINAŁ JEST WŁASNOŚCIĄ HR ARTURA POTOCKIEGO / Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Członkom swoim za rok 1877-78.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 200  - 3000.00

4. MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Portret Egona Petri

węgiel, papier; 45 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer, poniżej napis: Egon Petri.

niesprzedane

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 6 500  - 8500.00

5. WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852-1936)

Las, 1917

kredka litograficzna czarna, ołówek, karton kremowy;
25 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
dedykacja autorska wraz z sygnaturą i datą p. d.: Pani Karolinie Michalskiej / w podzięce za miły pobyt w "Mateczniku" / LWyczół 1917 (ołówkiem).

niesprzedane

cena wywoławcza: 11 000 zł

estymacja: 14 000  - 18000.00

1001.

Bóg - Człowiek w opisie Ewangelistów

Jan Fra ANGELICO - obrazy
Luigi SALOMONE - litografie
Nowy, synoptyczny przekład czterech Ewangelii w jednej na podstawie tekstu greckiego z objaśnieniami opracował Ks.Władysław Szczepański profesor Papieskiego Instytutu Biblijnego. Z przedmowa J. E. Ks. arcybp., metropolity J. Bilczewskiego. Dzieło zdobi 34 obrazów Jana Fra Angelika, mapa Palestyny i wiele rycin. Rzym 1914. Papieski Instytut Biblijny.

niesprzedane

cena wywoławcza: 700 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1002.

Malarstwo XIX wieku, Malarstwo klasyczne

Warszawa 1938, Wydawnictwo Jakóba Mortkowicza, 34 x 25 cm, oprawa wydawnicza, kremowe płótno, tytulatura tłoczona złotem, tłoczony na licu znak wydawcy, grzbiet 6-cio polowy.
Stan zachowania: minimalne zaplamienia oprawy, w jednym tomie blok lekko poluźniony, kilka zagnieceń, poza tym stan idealny.

sprzedaż warunkowa: 1 500 zł

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 1 800  - 2400.00

1003.

Stefan ŻEROMSKI

Popioły
Powieść historyczna z końca XVIII wieku i początku XIX. T. 1 - 2.
Sześć barwnych akwarel malował Michał Boruciński.
Szesnaście całostronicowych rysunków jednobarwnych. Ilustracje w tekście ozdobniki i okładkę wykonał Edmund Bartłomiejczyk. Wydał Jakób Mortkowicz. Warszawa - Kraków 1928. Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie. Nakład 1375 egzemplarzy, 30X24 cm, oprawa wydawnicza, płótno z tłoczoną złotem tytulaturą, tłoczony znak wydawcy na licu, bogato zdobiony grzbiet, zawiera m.in. 6 barwnych ilustracji, 16 jednobarwnych rycin, liczne zdobniki, 3 portrety Autora, 14 kart - faksymile rękopisów autora.
Stan zachowania: minimalne plamki, blok poluźniony w t.1, poza tym stan idealny.

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 2 200  - 3000.00

1004.

Wydawnictwo Gutenberg

ENCYKLOPEDIA POWSZECHNA
Kraków, [1926-1937], 18 tomów wraz z 4 suplementami,
komplet 22 woluminy, 25 x 16 cm, oprawa wydawnicza płócienna,
złocona i tłoczona tytulatura na licu i grzbiecie. Zawiera wiele ilustracji, w tym barwne oraz mapy.
Stan zachowania: oprawy kilku woluminów przebarwione, niewielkie naddarcia i zarysowania, poza tym stan dobry.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 600  - 2200.00

1005.

JAN MATEJKO

Album
Warszawa 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala, 46 x 67 cm;
oprawa wydawnicza twarda, płótno, tytulatura tłoczona złotem w ozdobnej bordiurze z elementami florystycznymi, na środku wypukły portret Matejki.
Album powinien zawierać 81 szt. (brak 14 kart)
Stan zachowania, oprawa zniszczona, ubytki, brak grzbietu, brak 14 kart wraz z bibułami i opisami, niektóre karty i opisy przedarte i posklejane, niektóre wyrwane, pogięte wraz z ubytkami, zaplamienia rycin. Ogólnie stan słaby do poważnej konserwacji.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 2 400  - 3200.00

1006. KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

Kościół św. Barbary, 1911

autolitografia barwna, papier;
39 x 27 cm (w świetle passe-partout);
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.

niesprzedane

cena wywoławcza: 700 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1007. CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na kamieniu p. d.: KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911;

niesprzedane

cena wywoławcza: 700 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1008. BŁOCKI Włodzimierz (1885-1921)

Kościół św. Marka, 1911

34,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: WBłocki 911;

niesprzedane

cena wywoławcza: 700 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1009. GUMOWSKI Jan Kanty (1883 Krościenko - 1946 Kraków)

Lublin. Brama Krakowska, z cyklu: Motywy architektury polskiej, 1918

litografia barwna, papier; 44 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Lublin. Brama krakowska / JGumowski. 918.
Grafika pochodzi ze zbioru "Motywy architektury polskiej Jana Gumowskiego", Kraków 1918, zeszyt 3. Teka oryginalnie zawierała 15 plansz w tym 6 barwnych.

sprzedaż warunkowa: 700 zł

cena wywoławcza: 700 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1010. STORCHLIN Rudolph Johann (1723-1756)

Zestaw 3 grafik o tematyce sakralnej

Car[lo] ORSOLINI, XVIII w. ?
1. Ukrzyżowanie - miedzioryt, papier; 28,5 x 19,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis l. d.: Car. Orsolini In. et. Scup;
2. Zesłanie Ducha św. - miedzioryt, papier; 30,5 x 19,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis p. d.: Rudolph Storcklin Cath. Sc. A.V.;
3. Komunia święta - miedzioryt, papier; 30,5 x 18,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis p. d.: Rudolph Storcklin Cath. Sc. A.V.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 200  - 3000.00

1011. PRESTEL Marie Catherine (1747 - 1794)

Scena wiejska

mezzotinta, papier; 45 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: M. Cath. Prestel / 1787

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 400  - 1900.00

1012.

AMÉDÉE VARIN (1818-1883), EUGENE VARIN

Zaręczyny
według: Anton DIEFFENBACH (1831-1914)
akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier; 53 x 79 cm (wymiar kompozycji);
sygn. pod ryciną l.: PEINT PAR H.ANTON DIEFFENBACH; śr.: Imprime & Publie par Goupil & Cie le 1er Avril 1865 Paris, London, Bruxelles, Le Hague, p.: GRAVÉ PAR AMÉDÉE & EUGENE VARIN

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 300 zł

estymacja: 2 200  - 2900.00

1013.

Stanisław Potocki

Starosta Halicki, poległy w bitwie pod Wiedniem, w narożniku herb Pilawa;
drzeworyt, papier; 33 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. PUC fc (na klocku)

niesprzedane

cena wywoławcza: 600 zł

estymacja: 1 000  - 1400.00

102. SÜSSLE-MUSZKIETOWA Janina (1903 - 1956)

Matka z córką

gwasz, karton jasnobrązowy; 17 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Muszkietowa (ołówkiem).

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 300 zł

estymacja: 1 700  - 2300.00

103. HOLZMÜLLER Juliusz (1876 Bolechów - 1932 Lwów)

akwarela, papier; 33,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Holzmuller;
przed konserwacją.

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 200 zł

estymacja: 2 700  - 3600.00

Brak aukcji

/15
liczba obiektów: 281