247 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

22 listopada 2017 | środa, godz. 18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

13 - 22 listopada 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
450 000 zł

Obiekty w katalogu (358)

/18

1. MROŻEWSKI Stefan (1894-1975)

Miguel de Cervantes, Don Kichot

z dwudziestoma czterema drzeworytami Stefana Mrożewskiego, wydawca Jakób Mortkowicz [1933],
30 x 23 cm, oprawa z epoki - granatowe płótno z tłoczoną złotem tytulaturą.

cena wywoławcza: 4 000 zł

estymacja: 5 000  - 6000.00

2. JAHL Władysław (Jaroslaw 1886 - 1953 Paryż)

Teka grafik - Życie Fryderyka Chopina, 1949

14 eaux-fortes originales de.., présentées par Serge Moreaux. Édition du centenaire.
Paris, 1949r., Jeanne Castel.
akwaforta, papier; 27 x 21 cm (odbitka) 38 x 28 cm (arkusz); sygn.: Jahl (ołówkiem)
nakład: 130 egz. numerowanych, nr III/XV (pierwotnie piętnaście pierwszych egzemplarzy było wyłączone ze sprzedaży).

cena wywoławcza: 2 700 zł

estymacja: 3 400  - 4600.00

3. WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852-1936)

Widok na kościół Mariacki

litografia, papier; 27,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na płycie).
Praca pochodzi z: Album - Kraków. 12 autolitografii. Kredą
i piórem rysował Leon Wyczółkowski, Warszawa 1915 [Wyd. Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego.
Druk i Lit. Jana Cotty]
Bibl. (wybór): M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 298, poz. 624;
A. Konopacki, S. Krzysztofowicz-Kozakowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne, 2012, kat. 78.

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 200  - 1500.00

4. KEMPF Gottlieb Theodor (1871 - 1964)

Głowa dziewczyny, 1900

litografia, papier; 45,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. w kompozycji: GKempf / 1900;
poniżej drukowany opis: Druck der Buch-und Kunstdruckerei "Steyrermuhl" in Wien oraz Auf Steinpapier litographirt von G.v. Kempf.

cena wywoławcza: 1 100 zł

estymacja: 1 400  - 1900.00

5. AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich SZTUKA, 1899

litografia, papier; 87,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu z prawej: TA (monogram wiązany w kompozycji),
przy lewej krawędzi: LIT. A. PRUSZYŃSKI, KRAKÓW;
u dołu napis: III WYSTAWA. TOW. ART. POL. SZTUKA w SA- / LACH TOW-P. S. P. w SUKIENNICACH OD 18 CZER. / DO 18 LIPCA WSTĘP 20 ct DLA CZŁON. T.P.S.P. 10 ct.

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 6 000  - 7000.00

6. SZPINGIER Zygmunt (Poznań 1901 - 1960 Poznań)

Rumieniec

ołówek, kredka, papier; 31 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Szpingier.

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 200  - 3000.00

7. KONARSKI Marian (Marzyn) (1909 - 1998)

Jesień

ołówek, papier, 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.; 37 M Konarski;
na odwrocie oprawy numer inwentarzowy, opis tuszem wraz z papierową nalepką;
Praca ujęta w katalogu monograficznym: Marian Konarski 1909-1998 Szczepowy Rogatego Serca malarstwo / rysunek / rzeźba, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Toruń, 2015, s. 41, kat. 57.

cena wywoławcza: 3 200 zł

estymacja: 4 000  - 5500.00

8. BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Szkice postaci - Malarz i modelka oraz profil dziewczyny

ołówek, papier; 13,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olga Boznańska (ołówkiem);
Młodzieńcza praca artystki.

cena wywoławcza: 1 100 zł

estymacja: 1 400  - 1900.00

9. MAKOWSKI Tadeusz (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Dwie dziewczynki, ok. 1922

ołówek, papier; 26 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tadé / MAKOWSKI (ołówkiem) - po konserwacji.

cena wywoławcza: 4 500 zł

estymacja: 5 500  - 7500.00

10. MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Postać nagiego mężczyzny

ołówek, papier; 47,5 x 31,5 cm;
napis p. g.: Zakrzówek III / Franciszek Walczyk.

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 6 000  - 7500.00

11. WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852-1936)

Las, 1917

kredka litograficzna czarna, ołówek, karton kremowy;
25 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
dedykacja autorska wraz z sygnaturą i datą p. d.: Pani Karolinie Michalskiej / w podzięce za miły pobyt w "Mateczniku" / LWyczół 1917 (ołówkiem).

cena wywoławcza: 9 000 zł

estymacja: 14 000  - 18000.00

1001. WYSPIAŃSKI Stanisław (Kraków 1869 - tamże 1907)

Dzieła malarskie

Bydgoszcz 1925, tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.,105 rysunków w tekście i 86 rotograwiur na osobnych tablicach.
Chronologiczny opis 554 prac Stanisława Wyspiańskiego.
36 x 29 cm; oprawa płócienna, tłoczony i złocony monogram artysty na licu. Stan zachowania: oprawa poważnie zaplamiona i zabrudzona, blok lekko poluźniony, liczne zaplamienia stron tekstowych poza tym dobry.
Pomnikowe, unikatowe i jedyne tak obszerne i dokładne opracowanie twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

cena wywoławcza: 2 500 zł

estymacja: 2 900  - 3800.00

1002.

Adam MICKIEWICZ, Elwiro ANDRIOLLI

Pan Tadeusz
Lwów [1889], 37x28 cm, oprawa wydawnicza,
niebieskie płótno z bogatymi tłoczeniami i złoconymi ornamentami na licu i grzbiecie, ozdobne wyklejki, brzegi kart złocone.
Stron 295. Zawiera: 25 całostronicowych cynkografii Andriollego na tincie, 12 ozdobnych inicjałów otwierających każdą z 12 ksiąg, 10 winiet w tekście i 13 finalików.
Luksusowa, ilustrowana edycja "Pana Tadeusza" ukazała się nakładem lwowskiego wydawnictwa Hermana Altenberga (1848-1885), księgarza i wydawcy.
Stan zachowania: blok luźny, lekko pęknięty, przetarcia i zagięcia rogów oprawy, naderwany i podklejony grzbiet, nieliczne zaplamienia, poza tym stan dobry.

cena wywoławcza: 2 200 zł

estymacja: 2 700  - 3600.00

1003.

Polska Sztuka Stosowana

Materiały. Kraków. 1902 - 1917. Nakładem Towarzystwa "Polska Sztuka Stosowana".
Druk W. L. Anczyca i Sp. Pod redakcją Edwarda Trojanowskiego i Jerzego Warchałowskiego.
17 zeszytów oprawionych w dwa woluminy obejmujących lata 1902 - 1917. Format: 33 × 27 cm,
oprawa: jeden tom - półskórek z epoki, drugi - półskórek współczesny odtworzony wg oryginału z epoki.
Wszystkie okładki oryginalne, niektóre w litografii barwnej, linorycie i drzeworycie. Okładki projektowali m.in. H.Uziębło, J.Bukowski, J. Czajkowski. Liczne okładki sygnowane.

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 1 800  - 2400.00

1004. GUMOWSKI Jan Kanty (1883 Krościenko - 1946 Kraków)

Teka - Widoki Krakowa, 1926

teka z szarej tektury, bez skrzydełek, nadruk brązowy,
teka zawiera 12 rycin: litografia, papier kremowy, 43 x 28,5 cm;
1. Barbakan; 2. Brama Floriańska i baszta pasamoników; 3. Baszta stolarska; 4. Ulica Floriańska; 5. Szczyty Sukiennic i wieże kościoła Mariackiego; 6. Wnętrze kościoła Mariackiego; 7. Biblioteka Jagiellońska; 8. Katedra na Wawelu; 9. Dziedziniec Zamku królewskiego na Wawelu; 10. Fragment krużganku Zamku król. na Wawelu 11. Stara synagoga na Kazimierzu; 12. Widok ogólny Krakowa od południa.

cena wywoławcza: 700 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1005. BOSSOLI Carlo (1815-1884)

Cmentarz karaimski w Bakczysaraju

litografia barwna, papier; 21 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
praca opisana u dołu: l. d.: C. Bossoli, del_E. Walker, lith.,
śr. d.: London, Published June 23rd1856, by Day&Son, Litographers to the Queen, Gate Street, Lincoln’s Inn Fields,
p. d.: Day & Son, Lith rs to the Queen, ponizej drukowany napis: BURIAL GROUND OF THE KARAIMI JEWS.

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 100  - 1400.00

1006. BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Terpsychora, Urania, Klio, 1954

piórko, tusz, papier; 25 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 54.

cena wywoławcza: 1 300 zł

estymacja: 1 600  - 2200.00

1007. ARTYSTA nieokreślony, XIX/XX w.

Studium aktu

sangwina, papier żeberkowy; 46 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MP 1908;
praca przed konserwacją.

cena wywoławcza: 700 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1008. MILLI Zygmunt (1912 - 1963)

Piękna pani, ok. 1921

sangwina, papier żeberkowy, jasnobrązowy; 48 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z dedykacją: Kochanemu / Wojtkowi-/ Zygm.Milli / Kraków 19/XII 21. (ołówkiem).

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 1 800  - 2400.00

1009. MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Akt kobiety

ołówek, papier; 48,5 x 31,5 cm;
napis l. d.: W (...), Męczennicy / H. Ca (...) II - słabo czytelnie.

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 5 800  - 7700.00

Brak aukcji

/18
liczba obiektów: 358