251 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

21 marca 2018 | środa, godz. 18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

10 - 21 marca 2018

tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
250 000 zł

Obiekty w katalogu (275)

/14

1.

Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941), Adam Mickiewicz (1798-1855)

Dziady
Lwów [1896]. Nakł. Księg. H. Altenberga; 37 x 29 cm;
oryginalna, secesyjna oprawa wydawnicza, sygnowana "Hubel & Denck w Lipsku", złocona tytulatura i medalion z wizerunkiem Adama Mickiewicza, złocone wszystkie brzegi kart.

cena sprzedaży: 3 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 2 500  - 3500.00

2.

Wenzeslaus HOLLAR (1607-1677)

Album z rycinami kostiumów kobiecych: Aula Veneris sive Varietas Foeminini. Ornatus Muliebris Anglicanus.
oprawa półskórek, kaliko, tłoczenia, grzbiet z 5 zwięzami i złoconym tytułem; 18 kart, 94 ryciny - akwaforty na pap. żeberkowanym z filigranem, wym. 9,3 x 5,8 cm; wymiar oprawy 48 x 34 cm.
Londyn, 1644 i 1640

niesprzedane

estymacja: 18 000  - 24000.00

3. SZUKALSKI Stanisław (1895 - 1987)

Hymn Tradycji, 1937

drzeworyt, papier naklejony na karton; 21,5 x 14 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d. w kompozycji: S. SZUKALSKI;
sygn., dat. i opisany u dołu l. d.: "Hymn Tradycji" (ołówkiem), p. d.: Szukalski / 1937 (...)
(ołówkiem), śr. d. dedykacja: Panu Adamowi Konarzewskiemu / z żalem, żeśmy się dotąd nie poznali / od Stacha / S (ołówkiem).

cena sprzedaży: 4 700 zł

estymacja: 4 000  - 5000.00

4. SZUKALSKI Stanisław (1895 - 1987)

Autoportret, 1912

tusz, werniks, papier naklejony na tekturę; 60 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d. monogramem: SS 12 VIII
na odwrocie nalepka z opisem: 1912 / Stanisław Szukalski / Autoportret / Rysunek. oraz napis autorski (?): SelfTontrait No. 4. [sic!]

cena sprzedaży: 5 500 zł

estymacja: 5 000  - 7000.00

5. MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Projekt witraża

ołówek, papier; 16,5 x 7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer.

cena sprzedaży: 3 000 zł

estymacja: 2 700  - 3600.00

6. STRYOWSKI Wilhelm (1834-1917)

Przy rybackich łodziach

ołówek, papier; 9,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Stryowski.

niesprzedane

estymacja: 1 700  - 2300.00

7. MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Portret młodej kobiety, ok. 1950

węgiel, papier; 39,5 x 30,3 cm (w świetle oprawy)

cena sprzedaży: 2 300 zł

estymacja: 2 200  - 3000.00

8. MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Czarny słonecznik, ok. 1950

ołówek, tusz, papier; 29,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: black Sunflauer / III. IV. V.

niesprzedane

estymacja: 2 000  - 2600.00

1001. MROŻEWSKI Stefan (1894-1975)

Boska Komedia Dantego w drzeworytach

Wydawnictwo i Drukarnia "Secesja", Kraków 1994; 35 x 26 cm;
ozdobna oprawa wydawnicza, czarne płótno z tłoczoną złotem tytulaturą,
portret Dantego suchym tłokiem we florystycznej bordiurze na licu, sygnet wydawniczy z sygnaturą "SECESJA" na tylnej okładzinie. Wydrukował na ręcznej prasie w nakładzie 50 egz. Numerowanych Rafał Wawrzeń na papierze czerpanym z papierni w Dusznikach Zdroju. Wybór odbitek drzeworytniczych - ze zbiorów własnych - dokonali Janina i Andrzej Mrożewscy.
Edycja zawiera 104 całostronicowe drzeworyty (w tym portret Dantego), w większości sygnowane na płycie, odbito na ręcznej prasie.
Stan zachowania idealny.

niesprzedane

estymacja: 1 500  - 2000.00

1002. KAMIEŃSKI Antoni (1860 - 1933)

Duch - Rewolucyonista

Szkice z lat minionych 1905-1907. Warszawa [1907].
Wydawnictwo "Tygodnika Illustrowanego"; 38 x 29 cm;
ozdobna, sygnowana oprawa wydawnicza, na licu tłoczona tytulatura oraz obraz przedstawiający alegorię upadku rewolucji wraz z wytłoczoną czerwienią krwią wyciekającą z obrazu.

niesprzedane

estymacja: 1 000  - 1500.00

1003. CZERMAŃSKI Zdzisław (1900-1970)

Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935 r.

teka 13 plansz przedstawiających Marszałka
w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych, 49 x 34 cm,
wydawnicza teka kartonowa, plansze sygnowane na płycie, niektóre datowane "35", recenzja i autograf Śmigłego Rydza na oddzielnej planszy, spis prac z tytułami, teka wykonana w Zakładach Introligatorskich Bolesława Zjawińskiego w Warszawie.
Stan zachowania: naderwania i zagięcia teki, stan plansz idealny.

cena sprzedaży: 2 600 zł

estymacja: 1 500  - 2000.00

1004. WACHTEL Wilhelm (1875-1942)

Idylla sobotnia

litografia, papier; 60 x 43,5 cm (całość);
sygn. u dołu: W W (w kompozycji);
Grafika z teki "Golus" ("Pożegnanie z Golusem"), wydanej we Lwowie [ok. 1936] u A. Goldmana (litografował H. Hegedus); nakł. 350 egz.

niesprzedane

estymacja: 800  - 1100.00

1005. WACHTEL Wilhelm (1875-1942)

Przechodzień

litografia, papier; 59,5 x 43 cm;
sygn. u dołu po środku na kamieniu: W W,
napis l. d. na kamieniu: Lwów (? - słabo czytelny);

niesprzedane

estymacja: 800  - 1100.00

1006. REDON Odilon (1840 - 1916)

Mefistofeles [Mephistopheles]

szlachetny druk artystyczny, papier; 22 x 18,5 cm (wymiar odbitki), 31 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. w kompozycji: ODILON REDON;
z teki: Claude Roger-Marx, Redon, Fusains, Les Editions Braun & Cie, 18 Rue Louis Le Grand Paris-France, 1950.

sprzedaż warunkowa: 2 000 zł

estymacja: 2 200  - 3000.00

1007. STRYOWSKI Wilhelm (1834-1917)

Odpoczynek

ołówek, papier; 9,5 x 15,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Stryowski.

niesprzedane

estymacja: 1 700  - 2300.00

1008. WERNER Salomon (XVIII/XIX w.)

Leżący tur, 1811

tusz, piórko, papier; 16 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
napis pośrodku u góry: Sal: Werner 1811.

cena sprzedaży: 1 300 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1009. ELESZKIEWICZ Stanisław (1900-1963)

Autoportret w berecie

ołówek, papier; 22 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. E.; na odwrocie owalny stempel autorski.

cena sprzedaży: 2 200 zł

estymacja: 900  - 1200.00

1010. MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Karta ze szkicownika

szkice postaci we wnętrzu i martwa natura;
ołówek, papier; 26,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Menkes.

niesprzedane

estymacja: 1 800  - 2400.00

1011. MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Stojący akt kobiety

ołówek, sangwina, papier; 44,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
ślady po złożeniu papieru.

niesprzedane

estymacja: 2 200  - 3000.00

1012. MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Akt siedzącej kobiety

ołówek, jasno brązowy papier; 28 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes (ołówkiem).

niesprzedane

estymacja: 1 800  - 2400.00

Brak aukcji

/14
liczba obiektów: 275