253 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

16 maja 2018 | środa, godz. 18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

7 - 16 maja 2018

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
120 000 zł

Obiekty w katalogu (312)

/16

1. WYSPIAŃSKI Stanisław (Kraków 1869 - tamże 1907)

Dzieła malarskie

Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski, nakład 2500 egz.;
36 x 29 cm; oprawa: pełna skóra, współcześnie odtworzona według oryginalnej oprawy wydawniczej, tłoczony i złocony monogram artysty na licu;
105 rysunków w tekście i 86 rotograwiur na osobnych tablicach, zabezpieczonych bibułkami z datą powstania obrazu oraz ze wskazaniem właściciela dzieła; stan: bardzo dobry.

niesprzedane

cena wywoławcza: 3 000 zł

estymacja: 3 500  - 4500.00

2.

Lawrence ALMA-TADEMA (1836-1912) - według

Portret Ignacego Jana Paderewskiego
litografia, papier; 32 x 38 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
u dołu pośrodku podpis Ignacego Jana Paderewskiego: IJPaderewski (ołówkiem) oraz podpis Lawrence Alma-Tadema: LAlmaTadema (ołówkiem), sygn. i dat. na kamieniu p. g.: L. Alma-Tadema op CCCXI, u góry drukowany napis: Published by the Photographic Company Berlin Donhofsplatz - London W 133 New Bond Street - New York 14 East 23d Street;

niesprzedane

cena wywoławcza: 3 200 zł

estymacja: 3 600  - 4800.00

3.

Artur GROTTGER (1837-1867) - według

Polonia - 9 heliograwiur
heliograwiura, papier naklejony na karton; 22 x 26,5 cm (wymiar arkusza w pionie lub w poziomie), 32 x 47 cm (wymiar kartonu);
niektóre sygn. na płycie; poniżej każdej z grafik drukowany napis, tytuł, w języku polskim i francuskim. Do kompletu heliograwiur dołączony spis z komentarzem Alfreda Szczepańskiego, [Wiedeń, 1888];
Kompletny zestaw zawiera następujące kompozycje: 1. Winieta symboliczna, 2. Pobór, 3. Kucie kos, 4. Bitwa, 5. Schronisko rannych, 6. Obrona dworu, 7. Spustoszenie, 8. Po bitwie w lesie, 9. Żałoba.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 1 800  - 2500.00

4. MALECKI Aleksander Władysław (1836-1900)

Pejzaż, 1875

ołówek, gwasz, papier jasnobrązowy; 14 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. W. M. 75.

cena sprzedaży: 2 000 zł

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 2 500  - 3500.00

5. WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Autoportret

tusz, papier; 42 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 300 zł

estymacja: 2 600  - 3500.00

1001.

Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie LXXV. Księga jubileuszowa

64 tablice w rotograwiurze z malarstwem polskim przełożone bibułkami z opisem, każda bibułka posiada znak wodny TZSP, 39 fotografii pamiątkowych na oddzielnych wklejkach, m.in. Axentowicz, Kossak, Mehoffer, Wyczółkowski, Karpiński, noty biograficzne wszystkich artystów ze zbiorów Zachęty, dodatkowo tekst w jęz. francuskim i angielskim;
34 x 27 cm; Warszawa 1936.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 200  - 2000.00

1002.

Antoni ZALESKI (1824-1885), Antoni MALCZEWSKI

Marja
Powieść ukraińska. Z dwunastu miedziorytami i pięciu drzeworytami kompozycji A. Zaleskiego. Nakład Księgarni J. K. Żupańskiego.
34 x 28 cm; Poznań 1867;
oprawa półskórek, narożniki w skórze, grzbiet 5-cio polowy w skórze, złocona tytulatura i zdobniki. 5 oryginalnych drzeworytów A. Zaleskiego, 12 wtórnych ilustracji wg miedziorytów Zaleskiego. Tekst wg pierwszego wydania z 1825 roku, drukowany w ozdobnej ramce liniowej ze zdobnikami w narożnikach;
Egzemplarz po konserwacji, stan: bardzo dobry;

niesprzedane

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 000  - 1500.00

1003.

Józef WEYSSENHOFF (1860-1932), Henryk WEYSSENHOFF (1859-1922)

Soból i panna
Cykl myśliwski. Ozdobiony 85 barwnymi i czarnymi rysunkami Henryka Weyssenhoffa.
30x24 cm; Warszawa-Lublin-Łódź-Kraków-Nowy York 1913 Druk Anczyca i Ski.; Nakład numerowany 4162 szt., ten egzemplarz nr 146;
oprawa introligatorska z grubej, fazowanej płyty kartonowej z okleiną imitującą deskę, półskórek imitujący skórę wężową, na licu złocone napisy i scena pod kapliczką. Oprawa sygnowana "Puget, Jerzyna i S-ka. Warszawa". Na licu gmerk i sygnatura wydawcy "WARSZAWA GEBETHNER I WOLF";
Stan zachowania: niewielkie przetarcia oprawy, kilka stron z nieznacznymi zaplamieniami, zachowane bibułki ochronne, poza tym stan bardzo dobry.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 300 zł

estymacja: 1 600  - 2400.00

1004.

Zdzisław CZERMAŃSKI (1890-1970), Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

Józef Piłsudski na Syberji.
8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz z kompozycjami Zdzisława Czermańskiego, oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego w Warszawie, płótno barwione z postacią marszałka na licu, Warszawa 1936;
stan zach.: bardzo dobry.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 600 zł

estymacja: 1 800  - 2400.00

1005. SIDORKIN Jewgienij Matwiejewicz (1930 Lebiaże - 1982 Ałma-Ata)

Nowy naczelnik, 1974-1978

litografia, papier; 44 x 45 (wymiar kompozycji), 52 x 63 (wymiar arkusz);
sygn.. p. d.: ... (cyrylicą, ołówkiem);
Ilustracja do "Dziejów pewnego miasta" Michaiła Sałtykowa-Szczedrina.

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 400 zł

estymacja: 2 700  - 3600.00

1006. LANGNER Wiktor Zbigniew (1906 - 1985)

Tancerze

litografia barwna, papier, 68 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją p. d.: W. LANGNER / DROGIEMU JARKOWI NA DOWÓD TAK MIŁO / ZAPOCZĄTKOWANEJ PRZYJAŹNI - Z PROŚBĄ O / PRZYJĘCIE / Zbyszek 27.VII.74 (ołówkiem); napis pośrodku u dołu: II E'PREVE D'ARTIST (ołówkiem); napis l. d.: x BIJOUX (ołówkiem);

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 200 zł

estymacja: 2 400  - 3200.00

1007. REDON Odilon (1840 - 1916)

Upadły anioł

Druk artystyczny, papier; 24,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: ODILON REDON (na płycie);
grafika z teki Claude Roger-Marx, “Redon. Fusains", Les Editions Braun & Cie, 18 Rue Louis Le Grand Paris-France, 1950.

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 2 200  - 3000.00

101. BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Miłosny uścisk

długopis, akwarela, papier; 36 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska.

cena sprzedaży: 2 000 zł

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 000  - 2600.00

102. PESKE Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)

Pejzaż z południa Francji

ołówek, pastel, akwarela, papier; 47 x 63 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Peské.

sprzedaż warunkowa: 2 200 zł

cena wywoławcza: 2 200 zł

estymacja: 2 400  - 3200.00

103. SETKOWICZ Adam (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Przed chatą

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

cena sprzedaży: 1 800 zł

cena wywoławcza: 1 600 zł

estymacja: 1 800  - 2400.00

104. SZCZERBIŃSKI Mieczysław (1900?-1981)

Nagonka, 1932

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M SZCZERBIŃSKI 1932;
na odwrocie stempel: FR. Greiser / Bilder- u. Kunst- Handlung / Zoppot.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 900 zł

estymacja: 2 200  - 2900.00

105. SERAFIN Władysław (1905 - 1988)

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier; 60 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem).

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 100  - 2800.00

106. OSTROWSKA Leokadia (1875-1952)

Tulipany w szklanym wazonie

pastel, papier; 35 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: L. Ostrowska.

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 200 zł

estymacja: 1 400  - 1800.00

107. FILIPKIEWICZ Mieczysław (1891-1951)

Pejzaż zimowy, ok. 1930

akwarela, gwasz, papier; 33 x 48 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ.

niesprzedane

cena wywoławcza: 2 800 zł

estymacja: 3 200  - 4200.00

108. MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Motyw z Port Arthur, 1945

akwarela, papier; 37 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski Port Arthur 22 VI 45

cena sprzedaży: 15 000 zł

cena wywoławcza: 10 000 zł

estymacja: 12 000  - 15000.00

Brak aukcji

/16
liczba obiektów: 312