Aukcja prac Romana Bilińskiego

21 czerwca 2017 | środa, godz. 18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

10 - 21 czerwca 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
7 000 zł

Obiekty w katalogu (43)

/3

1. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Martwa natura z anturium i figurką [Anturium con vaso], 1954

pastel, papier; 45 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d. długopisem: Roman Biliński 1954 1954 [powtórzone] / (Anturium con vaso);
Pastel pochodzi ze spuścizny po artyście.
Praca prezentowana na wystawie: Wystawa malarstwa Romana Bilińskiego, 23 marca - 18 maja 2017, Galeria Instytutu Włoskiego, Kraków.

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 2 800  - 3800.00

2. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Marynarz, 1967

pastel, papier; 47 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z prawej strony po środku: Roman Biliński / 1967 oraz p. d. kredką: Roman / Biliński / 1967;

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 3 500  - 4500.00

3. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Kwiaty w wazie

akwarela, papier; 49,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Roman Biliński (długopisem);
Akwarela pochodzi ze spuścizny po artyście.

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 800  - 2500.00

4. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Pejzaż górski z Ömerli, 1934

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d. ołówkiem: Omerli. R.Biliński / 934;

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 800  - 2500.00

5. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Pejzaż z rzeką z Ömerli, 1934

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d. ołówkiem: R. Biliński / Omerli;

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 800  - 2500.00

6. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Pejzaż z drzewami, 1966

akwarela, flamaster (?), papier; 33 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. długopisem: 966 / Roman Biliński;

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 800  - 2500.00

7. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Dolina z polami, 1937

akwarela, papier; 28 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. tuszem: Roman Biliński / 1937;

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 800  - 2500.00

8. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Pejzaż z zatoką

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 32 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Roman Biliński / 19[6]7 - słabo czytelnie;

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 1 800  - 2500.00

9. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Artysta przy pracy

technika mieszana (akwarela, ołówek, pastel), papier; 37,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Roman Biliński / Bordighera;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

cena wywoławcza: 1 000 zł

estymacja: 2 500  - 3000.00

10. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Niebieskie kwiaty [Fiori in blu], 1963

olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: R. Biliński;
na odwrocie napis: Roman Biliński / G.... (słabo czytelnie) 1963;
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

11. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Poinsecja - Gwiazda betlejemska [Stelle di natale], 1967

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1967 / R. Biliński;

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 500  - 4500.00

12. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Kwiaty [Composizione di fiori], 1960

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. g.: R. Biliński;
na odwrocie napis: Roman / Biliński / 1960;

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 500  - 4500.00

13. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Orchidee, 1976

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Roman / Biliński / 27.IV.1976;

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 500  - 4500.00

14. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Bukiet kwiatów [Fiori misti], 1967

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: R. Biliński / 1967;

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 800  - 4800.00

15. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Maki na wzorzystym dywanie [Papaveri con tapeto], 1971

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. g.: R. Biliński / 1971;
na odwrocie napis: Roman / Biliński / Papaveri 1971;

cena wywoławcza: 3 000 zł

estymacja: 4 000  - 5000.00

16. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Mimozy, 1980

olej, płótno; 59,5 x 79,5 cm;
sygn. p. g.: Roman Biliński;
na odwrocie powtórzona sygnatura: Roman Biliński oraz naklejka z okrągłą pieczątką i napisem: 1980 / 27. IV / Per Diana / Mimose / Roman / Biliński;

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 500  - 4500.00

17. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Biały koń [Cavallo in bianco], 1961

olej, płótno; 60 x 51 cm;

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 000  - 4000.00

18. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Konie i chłop [Cavalli con music], 1973

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: R. Biliński / 1973;
na odwrocie napis: Roman Biliński / 1973 (Sicilia);
Praca prezentowana na wystawie: Wystawa malarstwa Romana Bilińskiego, 23 marca - 18 maja 2017, Galeria Instytutu Włoskiego, Kraków. Reprodukowana w katalogu: Ugo Rufino, Ewa Prządka, Joanna Muszyńska, Roman Biliński. Malarstwo, Kraków 2017, s. 28.

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 500  - 4500.00

19. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Ławka w ogrodzie [Panchina nel giardino], 1964

olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: R. Biliński;

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 500  - 4500.00

20. BILIŃSKI Roman (Lwów, 1897-1981, Bordighera)

Pejzaż, 1960

olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: R. Biliński. 1960;

cena wywoławcza: 2 000 zł

estymacja: 3 500  - 4500.00

Brak aukcji

/3
liczba obiektów: 43