Aukcja Dzieł Sztuki

10 października 2017 | wtorek, godz. 19:00

POLSWISS ART

ul. Wiejska 20

00-490 Warszawa

15 września - 10 października 2017

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
2 950 000 zł

Obiekty w katalogu (89)

61. STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

KOMPOZYCJA NR 83, 1973

akryl, deska, 41 x 47,5 cm
sygn. na odwrocie: nr 84 - 1973 / H. Stażewski

PROWENIENCJA:
kolekcja, prywatna, Warszawa
Andzelm Gallery, Lublin

cena sprzedaży: 48 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 60 000  - 80000.00

62. ZIEMSKI Jan (1920-1988)

INTERFERENCJE, 1975

tech. własna, 60 x 61 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI / 1975 r.

cena sprzedaży: 38 000 zł

estymacja: 35 000  - 40000.00

63. FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

FALE, 1971

kredka olejna, papier, 51 x 71 cm
sygn. p.d.: Fangor 71

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
prezent od artysty
REPRODUKOWANY:
Szydłowski Sz., Fangor. Prace na papierze w kolorze, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 2007, s. 153.
Fangor. Prace na papierze w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa, 31.V-31.VII.2007.

cena sprzedaży: 46 000 zł

estymacja: 40 000  - 60000.00

64. WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

CHANCEC IN GAME, 1985

akryl, płyta, 36 x 36 cm
sygn. u dołu: chance in game / winiarski 85

cena sprzedaży: 26 000 zł

estymacja: 30 000  - 40000.00

65. WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

SERIA 12, 1976

akryl, drewno, płyta, 70 x 70 cm
sygn. u dołu: seria 12. winiarski 76
sygn. i opisany na odwrocie: winiarski 1976 / seria 13 series / acryl, 70x70 cm
na odwrocie pieczątka atelier artysty

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Szwajcaria
lata 90. XX w. - Galeria Piotra Nowickiego, Warszawa

cena sprzedaży: 210 000 zł

estymacja: 200 000  - 300000.00

66. WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

SERIA 13, 1976

sygn. u dołu: seria 13. winiarski 76
sygn. i opisany na odwrocie: winiarski 1976 / seria 13 series / acryl 70x70 cm.

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Szwajcaria

cena sprzedaży: 205 000 zł

67. FIJAŁKOWSKI Stanisław (ur. 1922)

2.XII.64, 1964

olej, płótno, 34 x 42 cm
sygn. na blejtramie: "2.XII.64" Stanisław Fijałkowski
na odwrocie naklejka II Wystawy Plastyki Złotego Grona Zielona Góra 1965

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja prywatna
II Wystawa Plastyki Złotego Grona, Zielona Góra, 1965.

cena sprzedaży: 77 000 zł

estymacja: 80 000  - 100000.00

68. FIJAŁKOWSKI Stanisław (ur. 1922)

25.XII.73, 1973

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na blejtramie: 25.XII.73 /FIJAŁKOWSKI
oznaczony na odwrocie numerem inwentarzowym MNG/SW/455/MR.D
oraz słabo czytelną pieczęcią
na odwrocie nalepka Gallery Karstadt Haus

PROWENIENCJA:
Kolekcja prywatna, Warszawa, od lat 90-tych XX w.
Kolekcja prywatna Polska
Sprzedaż w Gallery Karstadt, Berlin lata 70-te XX w.
Własność artysty
REPRODUKOWANY:
Kluszczyński R., Od Michałowskiego do Fangora. Nowoczesne malarstwo polskie, Wydawnictw WBC, Kraków, 2016, s. 423.

cena sprzedaży: 170 000 zł

estymacja: 180 000  - 220000.00

69. FIJAŁKOWSKI Stanisław (ur. 1922)

ŻÓŁTY PEJZAŻ, 1996

olej, płótno, 60 x 81 cm
sygn. na blejtramie: Fijałkowski - Żółty pejzaż, 1996

cena sprzedaży: 60 000 zł

estymacja: 70 000  - 90000.00

70. MUSIAŁOWICZ Henryk (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Z CYKLU: REMINESCENCJE, 1982

tech. własna, płyta, 52 x 39 cm
sygn. z prawej strony: MUSIAŁOWICZ
opisany na odwrocie: Z CYKLU / REMINESCENCJE / 1982 / 52x39 / MUSIAŁOWICZ

cena sprzedaży: 8 000 zł

estymacja: 9 000  - 12000.00

71. ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

PEJZAŻ 27, 1970

olej, płótno, 82 x 65 cm
sygn. p.d.: R. ZIEMSKI 70
opisany na odwrocie: RAJMUND ZIEMSKI 82 X 65 PEJZAŻ 27/70

cena sprzedaży: 25 000 zł

estymacja: 25 000  - 30000.00

72. ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

STEEL EMBRYOLOGY, 2007 - 2008

stal nierdzewna spawana,
8 obiektów o wymiarach: 10 x 10 cm, 20 x 20 cm, 22 x 18 cm, 30 x 18 cm, 52 x 23 cm, 75 x 44 cm, 100 x 53 cm, 104 x 47 cm
sygn. na 6 elementach monogramem wiązanym artystki: AM 07

Magdalena Abakanowicz - Ślady istnienia, Galeria Dworcowa, Wrocław, 2017
Centrum Rzeźby Polskiej, Orońsko, 2013
Galeria ZPAP, Warszawa, 2012
Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofi a, Madryt, 2008

cena sprzedaży: 1 050 000 zł

estymacja: 1 000 000  - 1500000.00

73. ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

KATHARSIS, 1985

teka 7 grafi k (6 grafi k + 1 grafi ka ilustracyjna na stronie tytułowej)
edycja: 94/100
litografi a, papier, 75 x 56 cm (płyta) 64 x 48,5 cm (odcisk)
wszystkie sygnowane ołówkiem l.d.: 94/100, p.d.: M. Abakanowicz 1985

cena sprzedaży: 30 000 zł

estymacja: 40 000  - 60000.00

74. KAMOJI Koji (ur. 1935, Tokio)

DWAJ MNISI, 2004

z serii: Wędrowiec
technika własna, 73,5 x 103 cm
sygn. na odwrocie: Koji Kamoji z serii Wędrowiec Dwaj Mnisi / 2004

cena sprzedaży: 54 000 zł

estymacja: 55 000  - 65000.00

75. NOWACKI Andrzej (ur. 1953, Rabka)

RELIEF, 2009

akryl, relief, sklejka, 96 x 96 cm
sygn. i opisany na odwrocie: 15.10.09. / A.NOWACKI 2009

cena sprzedaży: 28 000 zł

estymacja: 30 000  - 40000.00

76. BERDYSZAK Jan (Zawory, 1934-2014, Poznań)

PASSE-PAR-TOUT III, 1990-1992

akryl, płótno naklejone na płytę, 123 x 114 cm
sygn. na odwrocie JAN / BER / DYSZ / AK / PASSE - PAR - TOUT III / 1990 1992

niesprzedane

estymacja: 75 000  - 95000.00

78. SIENICKI Jacek (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

MARTWA NATURA, 1998

olej, płótno, 55 x 46
sygn. p.d.: 98/J.SIENICKI

Jacek Sienicki. Malarstwo. Prace wybrane, Galeria Kordegarda, Warszawa, 7 czerwca - 2 lipca, 2017.

niesprzedane

estymacja: 50 000  - 55000.00

79. PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

MEMOIRE TRZYNASTY 67, 1967

olej, płótno, 170 x 138 cm
sygn. i opisana na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1967 / MEMOIRE 172 X 140 / TRZYNASTY 67

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
lata 90. XX w. - kolekcja prywatna, Francja
lata 80. XX w. - kolekcja prywatna, Szwajcaria

cena sprzedaży: 225 000 zł

estymacja: 220 000  - 250000.00

80. TATARCZYK Tomasz (1947-2010)

BEZ TYTUŁU, 2002

olej, papier, 70 x 100 cm
sygn. p.d.: TOMASZ TATARCZYK / 2002

sprzedaż warunkowa: 30 000 zł

estymacja: 35 000  - 40000.00

81. PAWLAK Włodzimierz (ur. 1957, Korytów)

DZIENNIK NR 35, 1992

olej, płótno, 165 x 135 cm
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK DZIENNIK NR 35 / 165 x 135 / 1992 / 182-303

cena sprzedaży: 55 000 zł

estymacja: 50 000  - 80000.00

Brak aukcji

liczba obiektów: 89