Aukcja Map i Widoków Polski

28 stycznia 2017 | sobota, godz. 17:00

Sopocki Dom Aukcyjny | Antykwariat Wu-eL

ul. Długa 2/3

80-827 Gdańsk

Szukaj w tym katalogu
1 zł
14 000 zł

Obiekty w katalogu (226)

/12

226.

Zobten

Widok Sobótki z masywem Ślęży; akwaforta, wym. 14,7 x 18,7 cm (odcisk płyty); sygn. ołówkiem u dołu: Reein (?)

cena wywoławcza: 200 zł

225. STĘCZYŃSKI Bogusz Maciej (1814 - 1890)

Zamek w Podhorcach w obwodzie Złoczowskim, od zachodu

Widok na pałac w Podhorcach, 1848 r., z lit[ografii] Staurop[igialnego] Institutu, nakładem M. Jabłońskiego we Lwowie; litografia tonowana, wym. widoku 12 x 18,6 cm; zażółcenia, miejscowo odbarwienia, ślady zagięć

cena wywoławcza: 200 zł

224.

Th. Sachse

Warmbrunn
Panorama Jeleniej Góry-Cieplic, według C. F. Moscha, Jelenia Góra, ok. 1840 r.; litografia kolorowana, wym. widoku 13,5 x 19,8 cm

cena wywoławcza: 400 zł

223. HUBER Kaspar Ulrich (1825 - 1882)

Aussicht vom Kappenberge in das hirschberger Thal

Panorama Kotliny Jeleniogórskiej, według rys. Theodora Blätterbauera, rycina zamieszczona w dziele F. Schrollera "Schlesien. Eine Schilderung des Schlesienlandes", wyd. Carl Flemming, Głogów, 1885-1888; staloryt kolorowany, wym. widoku 10,4 x 16 cm

cena wywoławcza: 150 zł

222.

Grafschaft Glatz und oberschlesische Gebirgsecke

Panorama Kotliny Kłodzkiej z zaznaczonymi m.in. liniami kolejowymi, Brend'amour, Simhart & Co., Monachium, Herausgeber des Vogelschaubildes, wyd. Landesfremdenverkehrsverband Schlesien, Wrocław, 1936 r.; druk kolorowy, wym. widoku 37,8 x 77,6 cm; rozdarcia w w górnej i dolnej części złożenia, naddarcia krawędzi

cena wywoławcza: 100 zł

221.

13 widoków Karkonoszy (Dolina Upy, Huta "Józefina" w Szklarskiej Porębie, Sobieszów z widokiem na zamek Chojnik, Panorama Cieplic, Jańskie Łaźnie, Sosnówka k. Jeleniej Góry, Studzienna Góra, Wodospad Szklarki, Zamek Chojnik, schronisko, Świątynia Wang w Karpaczu, zjazd saneczkarski, wodospad), pochodzących z "Illustrirte Zeitung", 1858 r., ryt. na podstawie ilustr. z: K. F. Mosch, "Das Riesengebirge, seine Thäler...", Lipsk, 1858 r.; drzeworyt sztorcowy kolorowany, wym. ryciny 36,5 x 23,7 cm

cena wywoławcza: 300 zł

220.

Bilder aus der Gegend von Polnisch=Wartenberg

Widoki Sycowa, Kozy Wielkiej i okolic (m.in. widok na zamek i drewniany kościół w Kozie Wielkiej) ryt. H. Kaeseberg i Krossing, rys. Rudolf Cronau, 1878 r.; drzeworyt sztorcowy kolorowany, wym. 24,7 x 17,5 cm; górna krawędź nieznacznie wyszczerbiona

cena wywoławcza: 400 zł

219.

10 widoków Karkonoszy (Śnieżka ze schroniskiem, okolice Śnieżnych Kotłów, jeden ze szczytów, Wodospad Łaby, Wodospad Podgórnej, Skalna Wieża, Pudlavský vodopád, Wodospad Kamieńczyka, Mały Staw, Podgórzyn), pochodzących z: "Illustrirte Zeitung", 1858 r., ryt. na podstawie ilustr. z: K. F. Mosch "Das Riesengebirge, seine Thäler...", Lipsk, 1858 r.; drzeworyt sztorcowy kolorowany, podklejony sztywnym papierem, wym. ryciny 36,4 x 23,8 cm; rdzawe plamki

cena wywoławcza: 200 zł

218.

Cztery widoki Gdańska na wspólnym arkuszu (kościół śś. Piotra i Pawła, dzielnica Aniołki z kościołem Wszystkich Aniołów Bożych, kościół Bożego Ciała, Zaroślak z kościołem Zbawiciela), według rys. Petera Willera, rycina pochodząca z dzieła R. Curickego "Der Stadt Dantzig historische Beschreibung...", wyd. Joannes II i Gilles Janssonius van Waesbergen, Amsterdam-Gdańsk, 1688 r.; miedzioryt kolorowany, wym. 27 x 35 cm; uzupełnione nieznaczne ubytki papieru na złożeniu, na marginesach rdzawe zabrudzenia

cena wywoławcza: 750 zł

217.

Widok zamku w Malborku od strony Nogatu

1918-1939; akwarela, wym. 23,2 x 28 cm w świetle passe-partout; w oprawie

cena wywoławcza: 200 zł

216.

Spadkobiercy Homanna

Tablica z widokami 7 miast dolnośląskich: Ziębic, Ząbkowic Śląskich, klasztoru w Kamieńcu Ząbkowickim, Karniowa (dziś Krnov w Czechach), klasztoru w Henrykowie, Srebrnej Góry, Złotego Stok, według rys. F. B. Wernera; VII tablica z albumu "Scenographia Urbium Silesiae", Norymberga, 1738 r.; miedzioryt kolorowany, wym. 49,7 x 58,7 cm; nieznaczne naddarcia krawędzi

cena wywoławcza: 2 800 zł

215. BRUCK Albrecht (1874 - 1964)

Neusaltz Oder Hafeneinfahrt

Widok na wejście do portu w Nowej Soli, pochodzący z: "Neusalz an der Oder zehn radierungen von Albrecht Bruck...", wyd. E. Barkemeyer, Monachium, 1943 r.; akwaforta, wym. 19,8 x 27,4 cm (odcisk płyty); sygn. ołówkiem p. d.: Albrech Bruck

cena wywoławcza: 450 zł

214.

Masuren - Kruttinnafluss

Widok na rzekę Krutynię, 1918-1939; akwaforta podklejona tekturą, wym. widoku 12,3 x 18,5 cm; sygn. ołówkiem u dołu: Kropp; ślady podklejenia górnej krawędzi

cena wywoławcza: 200 zł

213. HUBER Kaspar Ulrich (1825 - 1882)

Kirchenruine in Woitsdorf bei Haynau

Ruiny kościoła w Wojciechowie k. Chojnowa, według rys. Theodora Blätterbauera, rycina zamieszczona w dziele F. Schrollera "Schlesien. Eine Schilderung des Schlesienlandes", wyd. Carl Flemming, Głogów, 1885-1888; staloryt kolorowany, wym. widoku 15,2 x 10,8 cm

cena wywoławcza: 150 zł

212.

Elisenhalle zu Salzbrunn

Hala Elizy (hala spacerowa) oraz Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawnie Zdroju, lit. w zakładzie Carla Kleina, Jelenia Góra, ok. 1820 r.; litografia tonowana, wym. widoku 14,7 x 20,4 cm

cena wywoławcza: 300 zł

211.

Badehaus Und Bazar In Salzbrunn

Łaźnia i bazar w Szczawnie Zdroju, lit. w zakładzie Carla Kleina, Jelenia Góra, ok. 1820 r.; litografia barwna, wym. widoku 14,7 x 20,4 cm; lekko przybrudzone marginesy

cena wywoławcza: 300 zł

210.

Festenberg

Panorama Twardogóry, pochodząca z dzieła C. F. Stuckarta i F. E. Fischera "Zeitgeschichte der Städte Schlesiens mit Abbildungen", Świdnica, 1819 r.; miedzioryt kolorowany, wym. ryciny 13 x 17,5 cm

cena wywoławcza: 400 zł

209.

Steinau

Panorama Ścinawy, według F. B. Wernera, zamieszczona na III arkuszu "Scenographia Urbium Silesiae", Spadkobiercy Homanna, Norymberga, 1737-1752; miedzioryt kolorowany, wym. widoku 14,3 x 15,6 cm; niewielka rdzawa plamka

cena wywoławcza: 400 zł

208. POMPEJUS Friedrich August

Habelschwerdt. Die Pfarrkirche

Kościół farny w Bystrzycy Kłodzkiej, pochodzący z dzieła "Album der Grafschaft Glatz, oder Abbildungen der Städte, Kirchen...", Kłodzko, 1862 r.; litografia, wym. widoku 11,9 x 14,9 cm; rdzawe plamki

cena wywoławcza: 200 zł

207. POMPEJUS Friedrich August

Kirche zu Lauterbach

Kościół św. Piotra i Pawła (?) w Goworowie, rycina pochodząca z "Album der Grafschaft Glatz, oder Abbildungen der Städte, Kirchen...", Kłodzko, 1862 r.; litografia, wym. widoku 11,8 x 14,8 cm; rdzawe plamki

cena wywoławcza: 200 zł

/12
liczba obiektów: 226