Aukcja Rzemiosła i Biżuterii

18 listopada 2017 | sobota, godz. 17:00

Sopocki Dom Aukcyjny - Galeria Gdańsk

ul. Długa 2/3

80-827 Gdańsk

6 - 18 listopada 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
140 000 zł

Obiekty w katalogu (171)

/9

1.

Wazon

Delft, 2 poł. XVIII w.
fajans, malatury podszkliwne, dekoracja w postaci rajskich ptaków; sygn. czerwoną farbą na spodzie: LF; wys. 26,6 cm, śred. wylewu 13 cm; stan zachowania: drobne wyszczerbienia górnej i dolnej krawędzi

cena wywoławcza: 2 000 zł

2.

Para waz

Delft, 2 poł. XVIII w.
fajans, malatury podszkliwne, dekoracja w postaci rajskich ptaków, pokrywy zwieńczone figurami kotów; sygn. czerwoną farbą na spodzie: LF; wys. 36,5 cm, śred. wylewu 8,2 cm; stan zachowania: niewielkie wyszczerbienia krawędzi podstawy, wylewu i pokryw

cena wywoławcza: 4 000 zł

3.

Świecznik w kształcie koguta

Paul Anton Hannong, Strasburg, 1739-1762
fajans, malatury podszkliwne; sygn. kobaltem na spodzie: PH; wys. 23,5 cm; stan zachowania: bardzo drobne ubytki krawędzi podstawy i grzebienia

cena wywoławcza: 6 500 zł

4.

Plakieta

Delft, 2 poł. XVIII w.
fajans, malatury podszkliwne i naszkliwne; sygn. kobaltem na odwrocie: monogram wiązany "AB"; wym. 20,5 x 24,5 cm; stan zachowania: drobne wyszczerbienia krawędzi

cena wywoławcza: 2 000 zł

5.

Wazon

Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, malatury podszkliwne, dekoracja kwiatowa; wys. 33,8 cm

cena wywoławcza: 1 200 zł

6.

Półmisek

Miśnia, Marcolini, l. 1774-1814
porcelana, malatury naszkliwne; na spodzie znak wytwórni; dł. 38 cm

cena wywoławcza: 2 000 zł

7.

Talerz

Delft, XVII/XVIII w.
fajans, malatury podszkliwne, dekoracja floralna; śred. 30,5 cm; stan zachowania: nieznaczne ubytki szkliwa i masy na krawędzi

cena wywoławcza: 5 000 zł

8.

Sabot

Delft, 2 poł. XVIII w.
fajans, malatury podszkliwne, dekoracja w postaci sceny rodzajowej; sygn. kobaltem na spodzie: monogram wiązany "HB"; dł. 22 cm, wys. 10 cm; stan zachowania: niewielkie obtłuczenie na krawędzi

cena wywoławcza: 1 600 zł

9.

Talerz dekoracyjny

Anglia, 2 poł. XIX w.
majolika, malatury podszkliwne, w lustrze wizerunek królowej Wiktorii z napisem Victoria Regina, na kołnierzu wstęgi z maksymą "HONI SOIT (que) MAL Y PEN" (Wstyd temu, kto źle o tym myśli); śred. 45,5 cm

cena wywoławcza: 2 500 zł

10.

Wazon

Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, po 1930-1944
glina malowana podszkliwnie pigmentem kobaltowym, szkliwiona, złocona; na spodzie znak wytwórni; wys. 39 cm, śred. podst. 14 cm, śred. wylewu 21 cm

cena wywoławcza: 5 000 zł

11.

Albarello z geniuszami i satyrami

Królewska Wytwórnia Majoliki w Kadynach, przed 1910 r.
majolika, odlew z formy, szkliwa barwne, kryjące, dekoracja w postaci motywów groteskowych, rogów obfitości, girland i kartuszy z personifikacjami cnót; sygn. na spodzie: CADINEN; wys. 52,5 cm, śred. wylewu 26 cm

cena wywoławcza: 25 000 zł

12.

Figura cietrzewia

Nymphenburg, proj. M. Niemeyer, 1911 r.
porcelana, malatury podszkliwne; wys. 21 cm, dł. 26 cm

cena wywoławcza: 500 zł

13.

Figurka piekarza

Kopenhaga, Bing & Grondahl, proj. Axel Locher, 1 poł. XX w.
porcelana, malatury podszkliwne, na spodzie znak wytwórni; wys. 28 cm

cena wywoławcza: 1 300 zł

14.

Figura Ewa

KPM Berlin, l. 1945-1962, proj. Hermann Hubatsch, 1924 r.
porcelana biała, szkliwiona; na podstawie wycisk: HUBATSCH 23, na spodzie znak wytwórni; wys. 40 cm

cena wywoławcza: 4 000 zł

15.

Figura kobiety z rybą

KPM Berlin, l. 1945-1962, proj. Suse Müller-Diefenbach, 1938 r.
porcelana biała, szkliwiona; na spodzie znak wytwórni malowany kobaltem; wys. 25,8 cm

cena wywoławcza: 2 400 zł

16.

Figura słoni

Amphora, Teplice-Trnovany, ok. 1900 r.
fajans szkliwiony, na podstawie wycisk: VOGT, na spodzie znak wytwórni; wys. ok. 60 cm, wym. podstawy 40 x 44 cm

cena wywoławcza: 5 000 zł

17.

Figura chartów

Goldschneider, Wiedeń, proj. Robert Ullmann, l. 30. XX w.
fajans, malatury podszkliwne; na spodzie znak wytwórni; wys. 39 cm, dł. 44 cm

cena wywoławcza: 6 500 zł

18.

Kieliszek

Polska, l. 1780-1830
szkło bezbarwne, rytowane; wys. 11,8 cm, śred. czaszy 6,1 cm; stan zachowania: drobne wyszczerbienia krawędzi czaszy

cena wywoławcza: 1 000 zł

19.

Kieliszek

Urzecze - Naliboki, 1 ćw. XIX w.
szkło bezbarwne, rytowane; wys. 17,7 cm, śred. czaszy 5 cm; stan zachowania: wyszczerbienie krawędzi czaszy

cena wywoławcza: 1 500 zł

20.

Puchar z wielkim herbem Królestwa Prus

Poczdam, l. 1713-1740
szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo i polerowane; wys. 25 cm, śred. wylewu 11 cm, śred. stopy 12,5 cm; stan zachowania bardzo dobry

cena wywoławcza: 22 000 zł

Brak aukcji

/9
liczba obiektów: 171