Aukcja Prac na Papierze

30 marca 2017 | czwartek, godz. 19:00

Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

18 - 30 marca 2017

Do wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Opłata będzie obliczana gdy równowartość kwoty wylicytowanej przekroczy 1000 zł. Do 500 000 zł wynosi 5% od kwoty wylicytowanej, a powyżej 500 000 wynosi 3% od kwoty wylicytowanej. W Polsce droit de suite reguluje art. 19-195 ustawy o prawach autorskich i pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. z późniejszymi zmianami, zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej dyrektywą 2001/84/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 września 2001 r. w sprawie prawa autora do wynagrodzenia z tytułu odsprzedaży oryginalnego egzemplarza dzieła sztuki.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
130 000 zł

Obiekty w katalogu (212)

/11

1. FELDMANN Jerzy (1909 Lwów - 1987 Milanówek)

Prezydent - projekt do kostiumu Intrygi i miłośći F.Schillera

gwasz, papier, 32 x 23 cm w świetle passe-partout, zapiski autorskie: tytuł sztuki, imię postaci

cena wywoławcza: 500 zł

2. FELDMANN Jerzy (1909 Lwów - 1987 Milanówek)

Notariusz- projekt kostiumu do Szkoły mężów Moliera

gwasz, papier, 32 x 23 cm, sygn. p.d.: J.Feldmann, zapiski autorskie: tytuł sztuki, imię postaci

cena wywoławcza: 500 zł

3. FELDMANN Jerzy (1909 Lwów - 1987 Milanówek)

Stary Capuletti- projekt kostiumu do Romea i Julii W.Szekspira

gwasz, papier, 32 x 23 cm, sygn. p.d.: Jerzy Feldmann, zapiski autorskie: tytuł sztuki, imię postaci

cena wywoławcza: 500 zł

4. FELDMANN Jerzy (1909 Lwów - 1987 Milanówek)

Sala lady Milford-projekt scenografii do Intrygi i miłości F.Schillera

gwasz, papier, 35 x 38,5 cm, sygn. p.d.: monogramem: JF

cena wywoławcza: 900 zł

5. SZANCER Jan Marcin (1902 - 1973)

Hipolita-projekt kostiumu do Snu Nocy Letniej

ołówek, gwasz, akwarela, kredka, papier, 33 × 49,5 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: jms. oraz p.g.: Sen Nocy Letniej/Hipolita

cena wywoławcza: 2 000 zł

6. FELDMANN Jerzy (1909 Lwów - 1987 Milanówek)

Ferdynand- projekt kostiumu do Intrygi i miłości F.Schillera

gwasz, papier, 32 x 23 cm, zapiski autorskie: tytuł sztuki, imię postaci

cena wywoławcza: 500 zł

7. KAMIEŃSKI Antoni (1860 - 1933)

Białowieżaneczka i Starzec, 1912 r.

litografia, papier, 2 x 23 x 17 cm, z teki Szkice z Puszczy Białowieskiej, 1912 r.

cena wywoławcza: 200 zł

8. KAMIEŃSKI Antoni (1860 - 1933)

Żubry, 1912 r.

litografia, papier, 24,5 x 32 cm (wymiar arkusza), sygn. na płycie p.d.: AKamieński, z teki Szkice z Puszczy Białowieskiej, 1912 r.

cena wywoławcza: 200 zł

9. MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Sztuka Polska, 1903 r.

litografia barwna, papier, 38 x 27 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. na kamieniu l.d.: JÓZEF MEHOFFER / 1903, okładka do albumu malarstwa "Sztuka Polska, 1903", oprawa współczesna

cena wywoławcza: 700 zł

10.

B. Sapierski (I poł. XX w.)

Mimozy
pastel, papier, 33,5 x 48 cm, sygn. p.d.: B.Sapierski

cena wywoławcza: 1 200 zł

11. JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Snopki na polu, 1918 r.

gwasz, papier, 22,5 x 33 cm, sygn. i dat. p.d.: SJaxa / 1918

cena wywoławcza: 2 300 zł

12. MANN Aleksander (1869-1929)

Przy drodze, 1926 r.

akwarela, papier, 35,5 x 50,5 cm, sygn. i dat. p.d.: Mann. 26.

cena wywoławcza: 1 800 zł

13. AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

Hucułka

pastel, papier, 50,5 x 34,5 cm, sygn. l.d.: T.Axentowicz

cena wywoławcza: 16 000 zł

14. BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty, 1970 r.

akwarela, ołówek, papier, 88 x 67,5 cm, sygn. na dole z dedykacją Maja Berezowska, dat. 1970, po konserwacji

cena wywoławcza: 3 800 zł

15. AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

Dziewczyna z dzbanem

pastel, akwarela, papier, 96,5 × 65,5 cm w świetle ramy, sygn. p.d.: T.Axentowicz

cena wywoławcza: 65 000 zł

16. FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Na statku, 1887 r.

chromolitografia, papier, 20,5 x 28 cm, sygn. i dat na płycie: JulFałat / Ceylon / 86, poniżej: Malował Julian Fałat, Chromolitografia, Na statku. Praca pochodzi z teki "Album artystyczny" nakładem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1887 r.

cena wywoławcza: 400 zł

17. WOJNARSKI Jan (1879 - 1937)

Akt kobiety

tusz lawowany, 31,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: J Wojnarski
Pochodzenie: kolekcja rodziny artysty.

cena wywoławcza: 800 zł

18. LIPIŃSKI Hipolit (1846 - 1884)

Akt męski, 1868 r.

ołówek, papier, 36 × 41,5 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. u dołu: HLipiński 7/3 868

cena wywoławcza: 3 400 zł

19. OSTROWSKA Leokadia (1875-1952)

Odpoczynek

pastel, tektura, 22,5 x 37 cm, sygn. p.d.: Lostrowska

cena wywoławcza: 1 000 zł

20. WOJNARSKI Jan (1879 - 1937)

Akt

akwarela, papier, 44 x 68 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: J.Wojnarski

cena wywoławcza: 2 800 zł

Brak aukcji

/11
liczba obiektów: 212