Aukcja VARIA 19

21 września 2017 | czwartek, godz. 19:00

Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

7 - 21 września 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
22 000 zł

Obiekty w katalogu (232)

/12

1. GIBIŃSKI Stanisław (1882-1971)

W drodze na polowanie

akwarela, papier, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: S.Gibiński

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

cena wywoławcza: 3 000 zł

2. KUŚMIDROWICZ Jan (1886 - po 1938)

Zima w Tatarowie

olej, tektura, 45 x 60 cm,
sygn. p.d.: Jan Kuśmidrowicz / Tatarów

cena wywoławcza: 1 500 zł

3. KOSSAK Jerzy (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Ranny ułan, 1940 r.

olej, tektura, 33,5 x 48 cm,
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Kossak / 1940

cena wywoławcza: 8 000 zł

4. WIELOGŁOWSKI Artur Wacław STARYKOŃ (1860 Odonów - 1933 Warszawa)

Wyciąganie drewna, 1927 r.

olej, płótno, 68 x 76 cm,
sygn. i dat. p.d.: W.Wielogłowski / 1927

cena wywoławcza: 2 000 zł

5. HOFMAN Wlastimil (1881-1970)

Autoportret, 1969 r.

olej, płótno, 60 x 41 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman 69

cena wywoławcza: 3 800 zł

6. BIECHOŃSKI Stanisław (1902 - 1975)

Dworek w Jankowicach, 1946 r.

olej, sklejka, 47 x 50 cm,
sygn. p.d.: Kochanej, drogiej Steni Stach , dopisek l.d.: Jankowice, czerwiec 1946.

cena wywoławcza: 1 500 zł

7. ROMAN Kazimiera (1921 - 1987 Zakopane)

Pasterz

olej, tektura, 70 x 50 cm,
sygn. l.d.: K.Roman

cena wywoławcza: 600 zł

8.

Muller-Weriher (I poł. XX w.)

U wodopoju
olej, płótno, 60,50 x 79,50 cm,
sygn. p.d.: Muller-Weriher

cena wywoławcza: 2 800 zł

9.

PAUTSCH Fryderyk (1877 - 1950) - przypisywany

Zakopane - Kuźnice
olej, tektura, 22,5 x 26,5 cm, niesygnowany

cena wywoławcza: 2 800 zł

10.

A. Muller

Brzozowa Aleja
olej, tektura, 63 x 49 cm,
sygn. A. Muller

cena wywoławcza: 1 600 zł

11. TERLECKI Alfred (1883 - 1973)

Morskie Oko - Tatry, 1961 r.

olej, płótno, 67 x 79 cm,
sygn. i dat. p.d.: Alfred Terlecki 1961

cena wywoławcza: 8 000 zł

12. Malarz nieokreślony, pocz. XX w.

Zatoka Kurońska

olej, płótno, 60 x 74 cm,
sygn. monogramem p.d.: J.L.U,
na odwrocie opisany: Kurisches Haff

cena wywoławcza: 1 400 zł

13. WÓJCIK Franciszek (1903 Wojciechowo -1984 Zakopane)

Łodzie na brzegu

olej, tektura, 31 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: AWójcik

cena wywoławcza: 1 800 zł

14. KASPROWICZ Jan Maksymilian (1906 - 1986)

Pejzaż morski

olej, płótna, 59 x 87 cm,
sygn. l.d.: J.M.Kasprowicz

cena wywoławcza: 4 500 zł

15. MOKWA Marian (1889 - 1987)

Klif w Orłowie, ok. 1950 r.

olej, płótno, 66 x 87 cm,
sygn. p.d.: Mokwa

cena wywoławcza: 9 000 zł

16. IWANOWSKI Błażej (1889-1966)

Zamek - Sypialnia Królewska, 1930 r.

olej, płótno, 64 x 70 cm,
sygn. i dat. l.d.: Błażej Iwanowski / 1930,
na odwrocie naklejka wystawowa

cena wywoławcza: 4 600 zł

17. FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Na toaletce, 1914 r.

olej, płótno, 95 x 76 cm,
sygn. i dat. l.d.: Stefan Filipkiewicz 1914

cena wywoławcza: 10 000 zł

18. NOWOTNOWA Janina (Nowotna, Nowotny) (1883 - 1963)

Bukiet w wazonie

olej, tektura, 52 x 70 cm,
sygn. p.d.: Janina Nowotnowa

cena wywoławcza: 2 500 zł

19. NEUMANN Abraham (1873 Sierpc (Mazowsze) - 1942 Kraków)

Pejzaż letni, 1922 r.

olej, płótno, 70 x 100 cm,
sygn. i dat. l.d.: a.neumann/ 1922,
na odwrocie naklejka wystawowa z 1923 r. z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie

cena wywoławcza: 12 000 zł

20. BYTOMSKI Engelbert (XX w.)

Dworek, 1970 r.

olej, płótno, 58 x 68 cm,
sygn. i dat. p.d.: Bert / 70

cena wywoławcza: 500 zł

Brak aukcji

/12
liczba obiektów: 232