Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków
+ 48 12 341 47 37
biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
pon. - pt.: 10:00 - 17:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (147)
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta 131 , 1988
akryl/deska, wym.: 50 x 50 x 2,7 cm, na odwrocie napis: "RVBELLO 88 / RUBELLO 1988 / „PENTA” # / 131" oraz oznaczenie: "2037"

10 500 zł

11-05-2016
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta
akryl, deska; wym.: 50 x 50 x 2,7 cm; 1988

10 500 zł

06-06-2016
WILLMOTT Elizabeth
New Space Triad , 1988
tworzywo sztuczne/pilśnia, wym.: 50,3 x 50,3 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "Willmott 1988 / New Space Triad / (right panel)", na odwrocie oznaczenie: "2036"

10 700 zł

10-05-2016
KRCHA Emil (1894-1972)
Pejzaż z kościołem
olej/płótno, wym.: 52,2 x 68,5 cm, sygn. p. d.: “E. Krcha”.

7 000 zł

17-07-2015
KRCHA Emil (1894-1972)
Gaj Świętopełka - Aleja Filozofów (w Kartuzach)
olej/tektura, wym.: 50 x 69 cm, sygn. p. d.: "Krcha"

18 000 zł

26-02-2016
BOHDZIEWICZ Emilia (ur. 1941)
Rysunek nitką , 1986
technika własna (płótno, nici), wym.: 30,3 x 30,3 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "EMILIA BOHDZIEWICZ / „RYSUNEK NITKĄ”1986", na odwrocie fragment pieczęci

2 950 zł

10-05-2016
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej/płyta, wym.: 32,5 x 48 cm w św. p-p., sygn. p. d.: "eibisch" (częściowo czytelnie)

Proweniencja:
- kolekcja kompozytora Zygmunta Mycielskiego

14 200 zł

25-06-2018
WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
Martwa natura , 1965
olej/płótno, wym.: 64,5 x 53,5 cm, sygn. p.d.: “e.waniek”

8 500 zł

23-05-2013
KIERSKA-HOFFMANN Ewa (ur. 1923)
Do Brunona Schulza , 1947
piórko/papier, wym.: 10,5 x 14,5 cm w św. p-p., sygn. na odwrocie: "EK"

1 400 zł

26-02-2016
RUSZCZYC Ferdynand (1870-1936)
Studium krajobrazowe , 1903
fluoroforta barwna, wym.: 16,8 x 26 cm w św. p-p., sygn. i dat. p. d.: "FRuszczyc 03", na odwrocie opis pracy Tadeusza Estreichera

2 400 zł

10-05-2016
STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
Akt , 1988
pastel/papier, wym.: 49 x 63,5 cm w św. p-p., sygn. i dat. u dołu: "FS" [inicjał wiązany] / "1688 w" [litera w kółku]

8 000 zł

27-06-2017
TRIBOWSKI Georg Johann (1935 - 2002)
Kompozycja dwukolorowa
gwasz/papier; wym.: 9,8 x 9,8 cm

1 500 zł

25-04-2017
HOTTER Gerhard (ur. 1954)
Langford - 8 - Reihe V
akryl/płótno; wym.: 80 x 80 cm

na odwrocie napisy (częściowo czytelne): "…20II / Langford – 8 – Reihe „V” / RT – GR" oraz "HOTTER" (długopisem)

8 000 zł

08-11-2016
GRUCHOT Heinz (1918 - 1994)
Kompozycja trójkolorowa , 1983
akryl/płótno, wym.: 115 x 115 cm, na odwrocie napis: "H. GRUCHOT 7 / 5 83" oraz "H. GRUCHOT 83", na odwrocie nalepka z numerem: "1525"

11 500 zł

10-05-2016
GRUCHOT Heinz (1918 - 1994)
Abstrakcja , 1983
akryl/płótno; wym.: 115 x 115 cm; napis na blejtramie: "GRUCHOT 21 / 4 / 83"

11 500 zł

06-06-2016
HAYDEN Henryk (1883 Warszawa - 1970 Paryż)
Portret kobiety w bretońskim czepcu
olej/płótno, wym.: 46 x 61 cm, sygn. l.d.: “Hayden”, ok. 1927

75 000 zł

16-10-2014
BICK-BAGIŃSKA Izabela (ur. 1970)
Małe litery , 1997
olej/płyta; wym.: 30 x 29,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie: "IZA BICK 1997 / MAŁE LITERY" oraz odwrócona w stosunku do pozostałych: "IZA BICK"

1 900 zł

25-04-2017
Duża litera , 1997
olej/płyta; wym.: 30 x 30 cm; sygn. i dat. na odwrocie: "IZA BICK 1997 / DUŻA LITERA"

1 900 zł

25-04-2017
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Ogrodniczka - już łan zżęty
olej/sklejka; wym.: 66 x 55,5 cm w świetle ramy; sygn. p. d.: "J Malczewski"

na odwrocie nalepki:
- "Muzeum Narodowe / w Warszawie / p21/00/6";
- "POZŁOTNICTO RENOWACJA / RAM I MEBLI STYLOWYCH / Piastów; ul. Wyspiańskiego 20";
- nalepka galeryjna

360 000 zł

10-11-2016
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Oddział wojska
olej/płótno, wym.: 38 x 48,7 cm, sygn. l. d.: "Jan V. Chelminski", na krośnie fragment nalepki z oznaczeniem: "7930"

53 000 zł

12-04-2018
KUBICĚK Jan (1927 - 2013)
Retro
technika graficzna, wym.: 22 x 9 cm w św. p-p., napis u dołu: "Jan Kubicěk 1969/2000" (ołówkiem), oznaczenie egzemplarza u dołu: "Retro=56/220" (ołówkiem)

1 770 zł

11-05-2016
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
Zwierzę , 1973
litografia barwna/papier; wym.: 49,5 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: "Lebenstein 73" (ołówkiem)

oznaczenie l. d.: "11/100" (ołówkiem)

2 400 zł

08-11-2016
SAUDEK Jan (ur. 1935)
New York, New York
fotografia barwna, wym.: 40,3 x 30,7 cm, sygn. p. d.: "JAN SAUDEK",
napis u dołu: "# 139/I - » New York, New York « Model print - PRINT FINISHED: OCTOBER 8, 1910"

* doliczana opłata droit de suite

11 000 zł

04-12-2018
SAUDEK Jan (ur. 1935)
Eine Liebe
fotografia czarno-biała, wym.: 40,4 x 29,9 cm, sygn. p. d.: "JAN SAUDEK", napis na środku: ">>Eine Liebe

14 000 zł

12-04-2018
SAUDEK Jan (ur. 1935)
David
fotografia czarno-biała, wym.: 30,1 x 26,5 cm, sygn. l. d.: "JAN SAUDEK"

6 200 zł

17-11-2017
liczba obiektów: 147